Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Στο plaisio κανει 220 αν το παρεις online κι οχι απο μαγαζι.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Εγώ δε το πείρα στο λανσάρισμα, αλλά καμιά διαφορά δεν έχει, μιας και πλήρωσα ακριβώς τα ίδια και σα να μην έφτανε αυτό, πείρα και επικούρα Wii Sports σε χάρτινη αντί για πλαστική θήκη. Καλώς ή κακώς όμως, υπάρχει ένας λόγος για τον οποίο όλοι κάποια στιγμή θα κάναμε το fail step.

      Super Mario Galaxy
      Οπότε...
      Τουλάχιστον προσπάθησε να το πάρεις μεταχειρισμένο.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • ΉΡΘΕ Η ΤΙΜΗΜΕΝΗ ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ

        Αύριο μάλλον πάω για αγορά XBOX360

        1)Θέλω να αγοράσω ένα xbox με μικρότερες πιθανότητες RROD και λοιπές καταστροφές.Είμαι ανάμεσα σε δύο.Gears Of Wars Bundle και Halo Wars bundle.Ο evans μου είπε πως το Halo wars bundle είναι πιο ήσυχο και είναι των 150 watt,για το Gears δεν γνωρίζει.Ρώτησα τον Nick και όντως μου είπε πως είναι πιο ήσυχο.Εσείς τι λέτε?Να πάρω καλύτερα το Halo bundle ή είναι ίδια τα μοντέλα?

        2)Επειδή οι τηλεοράσεις στο σπίτι suck θα ήθελα να το συνδέσω με την 19"(HD ready LG,καλύτερη πιστεύω από μια απλή παλαιά tv) που έχω ως οθόνη του pc.Χρειάζομαι κάποιο ειδικό καλώδιο?Που θα το βρω?Official ή μουφέ καλύτερα?

        3)Έχω 1 με 2 mb σύνδεση.Είναι αρκετή για live?Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδεθώ με το net πέραν του wirelless modem-router?

        4)Για να κάνω gamercard χρειάζεται το xbox να είναι συνδεδεμένο με net?

        Ευχαριστώ προκαταβολικά


        Comment


        • 1) Εχω την εντυπωση πως οταν βγηκε το Gears 2 δεν υπηρχαν 150 watt 360.

          2) Λογικα ψαξε για HDMI to VGA. Εννοειται δε χρειαζεται να ναι microsoft πανακριβο official.

          3) Αν τα pings ειναι καλα δε θα χεις προβλημα απλα λογω ταχυτητας θα αργουν λιγο να κατεβουν τα demos(+ extras)

          4) Gamertag κανεις κι offline, με αυτο συνδεονται τα games που εχεις παιξει(gamerscore, achievements) αλλα και τα saves.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Ωραία,thanks...

            Με αυτό το καλώδιο που θα πάρω θα μπορώ να το συνδέω και με HD Tv?

            Επίσης τώρα θέτω το μεγάλο ερώτημα

            Βρήκα στο ηλεκτρονικό κατάστημα του Κωτσόβουλου(άρα και στα καταστήματά του) το bundle με Gears Of War 2 στα 200 ευρώ...Αυτό ή στα 270 το Halo Wars bundle.Να σημειωθεί πως το Halo wars bundle ως παιχνίδια μου είναι αδιάφορα(έχω ήδη το 3).Το XBOX είναι το ίδιο ή έχει καμία τεράστια διαφορά το XBOX του Halo Wars bundle?

            70 ευρώ είναι πολλά και το Gears 2 το θέλω ως παιχνίδι.Εάν δεν έχει τεράστια διαφορά το μηχάνημα δεν τίθεται ζήτημα για εμένα.Εάν όμως έχουν μεγάλη διαφορά τα 2 μηχανήματα τότε ας δώσω τα 70 παραπάνω


            Comment


            • Ειναι πολλα, παρε το αλλο με τα 200. Ειναι οντως το Premium κι οχι το arcade ετσι;

              Το καλωδιο αυτο που σου προτεινα θα κανει και σε HD αλλα εκει θα ναι πολυ καλυτερα να βαλεις HDmi to HDmi.

              Ας σου πει και καποιος πιο σχετικος. Βασικα αν η οθονη σου ειναι HD ready λογικα εχει υποδοχη hdmi ετσι? Τσεκαρε το, αν εχει τοτε ακυρο οτι σου πα πριν, παιρνεις ενα καλωδιο με hdmi κι απ'τις 2 μεριες κι εισαι ετοιμος.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Και εγώ αυτό λέω,πολλά είναι.Θα περιμένω όμως και την γνώμη άλλων παιδιών

                Είναι το Premium μοντέλο σίγουρα,μόνον έτσι βγήκε το Gears Bundle

                404 - Η Σελίδα δεν βρέθηκε | ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ - kotsovolos.gr | ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ - Εικόνα, Ήχος, Computing, Smartphones, Gaming, Κλιματισμός, Λευκές Συσκευές, Οικιακές Συσκευές, Προσωπική Φροντίδα, Κήπος και Εργαλεία


                Δυστυχώς η οθόνη μου δεν έχει HDMI υποδοχή,έχει DVI HD υποδοχή.Κάπως έτσι είναι το καλώδιο που δέχεται(δέχεται και απλό VGA βέβαια)






                Comment


                • 1) Δεν εχω ιδεα ποιο μοντελο ειναι ποιο, παντως ψαξτο καλα να βεβαιωθεις τι παιζει. Google it etc.
                  2) Αν πιστευεις πως θα μεινεις για καιρο στη λυση του monitor και επειδη λογικα το monitor σου δεν εχει HDMI, τοτε κανε order καποιο VGA cable, οπου θα εχεις και ενα sound jack για συνδεση με ηχεια.
                  Με τη λυση που προτεινει ο Ramp (HDMI cable + HDMI to VGA adapter) δεν ξερω πως θα μεταφερεις ηχο. Μη σε νοιαξει το αν θα ειναι 3rd party, the less ($$), the merrier.
                  Αν ποτε χρειαστεις HDMI cable για HDTV ή νεο monitor τοτε οκ μην ανησυχεις, 10ε κανει τωρα πια αυτο.
                  3) 1mbit εχω - το latency δεν ειναι θεμα DL/UL rate. Ειναι θεμα provider και μιας και εχεις Otenet (τωρα το τσεκαρα, τα καλα του να εχεις admin status ) πιστευω πως θα εισαι οκ και με το παραπανω. Avoid wireless at all costs, απαισια λυση, ασταθης και με εκνευριστικα lag spikes. Τραβα καλωδιο ή κανε καμια αλλη πατεντα οπως εγω (Powerlines).

                  Comment


                  • Laharl η καλυτερη επιλογη ειναι να παρεις το 360 με την τροφοδοσια στα 150w. Δεν ειναι μονο το θεμα του θορυβου αλλα κυριως το οτι εχει το τελευταιο chip -Jasper- που ειναι πολυ ασφαλεστερο απεναντι στο rrod και σε οποιοδηποτε αλλο τεχνικο προβλημα. Το halo wars πακετο ειναι σιγουρο οτι θα εχει το μοντελο των 150w, το αντιστοιχο του gears ειχε κυκλοφορησει νομιζω πριν βγει στην αγορα το 360 jasper (το θυμαμαι γιατι τοτε ειχα αγορασει και εγω το δικο μου που τελικα ειχε το falcon chip στα 175w) ...Παντως προτεινω να το ψαξεις πρωτα οπως ειπε και ο Xeno για να σιγουρευτεις.

                    Comment


                    • Λοιπόν άκου παιδί μου Laharl, πρώτον θα πάρεις το πασχαλινό πακέτο Xbox 360 με trivial pursuit και Burnout Paradise στα 240ε. Oh yes, είναι το ήσυχο μοντέλο 150W
                      Έχεις τα κότσια να το συνδέσεις στο monitor; Αν ναι, τότε πρέπει να πάρεις VGA cable όπως είπε ο Xeno αλλά τι θα γίνει με τον έρημο τον υπολογιστή;; Άρα, VGA cable για xbox ΚΑΙ DVI cable για το PC και τα έχεις συνδεδεμένα και τα 2. Now, wot about the sound? Έχεις ενα σετ ηχείων και 2 πηγές ήχου (PC, xbox) πως θα τα συνδέσεις και τα 2;; Άρα είτε θα κάνεις την παλικαριά να συνδέεις κάθε φορά τα ηχεία στο μηχάνημα που χρησιμοποιείς (PC ή Xbox) ή θα πάρεις έναν επιλογέα ήχου, λίγο δύσκολο να βρεις, εγώ αυτό θα κάνω αν σηκωθώ κάποια στιγμή από τον καναπέ. Επίσης το VGA καλώδιο παρέχει ήχο από 1 άσπρο και 1 κόκκινο καλώδιο ενώ ΥΠΟΘΕΤΩ ότι τα ηχεία σου μπαίνουν σε θυλικό jack Nah, OK αυτό λύνεται με αντάπτορα. Ελπίζω να μη σε φόβησα, το δύσκολο κομμάτι είναι αυτό με τα ηχεία, εγώ βαριέμαι να συνδέω τα ηχεία μία στο pc μία στο xbox . Α, και μην ξεχάσεις το DVI για το PC.



                      Α και άσχετο τι ψαγμενιά αυτά τα powerlines, μόνο ο Xeno θα μπορούσε να το κάνει!! Και δουλεύει τέλεια!! First things first όμως για τσέκαρε αυτά που σου είπα.
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Πω ρε τι λες τωρα, ναι ναι Trivial .
                        Ποτε θα παιξουμε κανα 4πλο; To hell with sf4. Αν ειναι και καλο στο χω ηδη δανειστει επ' αοριστον, an offer you can't refuse.

                        Comment


                        • Ω ναι με τρόμαξε το post σου Ruy

                          Το bundle αυτό σίγουρα είναι των 150 watt?Αν ναι έφυγα...

                          Τολμώ με monitor διότι όπως προείπα οι τηλεοράσεις είναι way too old...Το πρόβλημα πραγματικά δεν είναι η οθόνη,προσωρινά μπορώ να την συνδέω και να την αποσυνδέω με PC-XBOX...Το πρόβλημα όμως είναι όντως ο ήχος.Τα ηχεία του PC είναι ΠΑΜΠΑΛΑΙΑ,και όντως δεν έχουν άσπρο-κόκκινο αλλά ένα άλλο βύσμα.Ο ήχος οπότε θα είναι λίγο παλαιοληθικός...Τέσπα,δεν πειράζει.Εάν γίνεται με έναν απλό adaptor τότε μια χαρά.

                          Ο Xenov είπε μια λύση.Η οθόνη μου έχει και VGA είσοδο και DVI.Εάν συνδέσω το PC με DVI και το XBOX με VGA θα δουλέψει?

                          EDIT: Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!


                          Comment


                          • Originally posted by Laharl View Post
                            Ω ναι με τρόμαξε το post σου Ruy
                            Ο Xenov είπε μια λύση.Η οθόνη μου έχει και VGA είσοδο και DVI.Εάν συνδέσω το PC με DVI και το XBOX με VGA θα δουλέψει?
                            Oh yes, αυτό που είπα πριν
                            Επίσης μπορούν να είναι και τα 2 ανοιχτά. Η οθόνη έχει ένα κουμπάκι με το οποίο διαλέγεις ποιο απ' τα 2 θα δείξει.

                            Yes 150 W for sure! Κανείς δεν ήξερε να μου απαντήσει αυτή την ερώτηση και εγώ σαν σοφός σκέφτηκα: Θα το αγοράσω και θα το κοιτάξω!

                            Τα ηχεία σου έχουν τέτοιο βύσμα; Αν ναι, we re cool
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • Trivial Pursuit & Burnout Paradise? ... πολυ καλυτερα απο Kung Fu Panda και Lego Indiana Jones(νταξει αυτο παλευεται αλλα θελω 2ο ατομο).
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Τέλεια άρα δεν υπάρχει πρόβλημα με την οθόνη να είναι συνδεδεμένη και στο XBOX και στο PC:cheers:

                                Το βύσμα μου έχει 2 ίδια με το πράσινο,ένα που συνδέεται με τα ηχεία και ένα με το pc(omg such a noob i am).Είμαστε εντάξει?

                                Άντε ρε XBOX μας έβγαλες το άχτι να πούμε


                                Comment

                                Working...
                                X