Announcement

Collapse
No announcement yet.

metal music \m/

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν ξερω ποσοι απο εδω ακουτε progressive.Την αλλη βδομαδα κανουμε ενα μινι tour πεντε μπαντες που παιζουμε progressive σε καποιες πολεις οποτε αν γουσταρει καποιος,οριστε το προγραμμα:

    Tour Dates | Time | Place | Town |
    18 Sep 2009 | 18.00 | Support 81 | Herakleion,Crete |
    19 Sep 2009 | 18.00 | X-Treme | Rethimno
    23 Sep 2009 | 18:00 | Music House | Ioannina |
    24 Sep 2009 | 18:00 | Sin Cuty | Katerini |
    25 Sep 2009 | 18.00 | Harley Club | Thessaloniki |
    26 Sep 2009 | 18.00 | Stage Club | Larisa |
    27 Sep 2009 | 18.00 | OnStage Club | Athens |

    Comment


    • Όμορφα,πιθανόν όλο και κάπου θα σας πετύχω. Αλλά για δώσε περισσότερες πληροφορίες...Πώς λέγεστε, ποιοί είστε. κάποιο link με κομμάτια δικά σας και των άλλων. Λίγη διαφήμιση ποτέ δεν έβλαψε κανέναν.
      "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

      Comment


      • Ναι,δικιο εχεις!Θα ειμαστε οι εξης μπαντες (αλφαβητικα):

        Everfailed : http://www.myspace.com/everfailed

        Soundgeist : http://www.myspace.com/soundgeist

        The Mobius band : http://www.myspace.com/themobband

        Winter Crescent : http://www.myspace.com/wintercrescent

        Θα ειναι και οι Winter's Verge αλλα δεν ξερω αν θα ειναι σε ολο το tour.

        Comment


        • Κατι μου λεει πως παλι δε μας λες ποιοι ειστε.
          Λιγο λιγο παντως κανουμε narrow-down τις πιθανες απαντησεις, κατι ειναι κι αυτο .

          Comment


          • Εγω παιζω με τους Soundgeist,αντικαθιστω τον drummer τους ο οποιος ειναι φανταρος.

            Comment


            • Tα καινούρια albums των Megadeth & Cannibal Corpse είναι απίστευτα καλά.Ειδικά των δεύτερων που κάπου με είχαν ψιλοκουράσει.Δεν ξέρω,ίσως φταέι το ότι έχω καιρό να ακούσω Cannibal,αλλά το Evisceration Plague Μου φάνηκε απίστευτα φρέσκο και ανανεωμένο.
              Carpe diem

              Comment


              • http://www.youtube.com/watch?v=IRv90...eature=related

                Καιρό είχα να ακούσω κάτι τόσο καλό. Όλος ο δίσκος σπέρνει εξίσου, must για κάθε έναν που έχει στοιχειωδώς καλό γούστο.
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment




                • Melodic Death Metal μπάντα η οποία διαθέτει τον δίσκο της δωρεάν. Προειδοποιώ ότι είναι από τα πιο σκληρά Melodic Death Metal albums που έχω ακούσει, αν όχι το πιο σκληρό.
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Προειδοποιώ ότι είναι από τα πιο σκληρά Melodic Death Metal albums που έχω ακούσει, αν όχι το πιο σκληρό.
                    Εντάξει δε λέω πως δεν είναι βαρύ, αλλά υπάρχουν πάντα και οι βασιλιάδες Dissection και οι Αt The Gates. Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το κυκλοφόρησαν οι ιθύνοντες. Έχω ακούσει σίγουρα πολύ χειρότερα albums για τα οποία είχα διαβάσει και διθυράμβους.

                    Μπράβο ρε Cursed, να βάλω και τπτ από death metal στο mp3 μετά από καιρό.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                      Εντάξει δε λέω πως δεν είναι βαρύ, αλλά υπάρχουν πάντα και οι βασιλιάδες Dissection και οι Αt The Gates. Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το κυκλοφόρησαν οι ιθύνοντες. Έχω ακούσει σίγουρα πολύ χειρότερα albums για τα οποία είχα διαβάσει και διθυράμβους.

                      Μπράβο ρε Cursed, να βάλω και τπτ από death metal στο mp3 μετά από καιρό.
                      At the Gates δεν ακούω (δε μου άρεσαν από το λίγο που άκουσα ) και για τους Dissection προτιμώ τον χαρακτηρισμό Blackened Death Metal, αλλά εντάξει, όπως το δει κανείς. Άλλοι τους λένε Melodic Black ή και σκέτο Black.

                      Οι Pandemonium, πάντως, δεν το κυκλοφόρησαν επίτηδες. Θέλουν να το πάρουν όλοι δωρεάν.

                      Χαίρομαι που σου άρεσε.
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • Melodic Death άκουσα. Άπειρες πραγματικά οι μπάντες που μπορώ να προτείνω, όμως πάρτε μερικές από τις πιο χαρακτηριστικές (Φινλανδοί πάντα). Τύφλα να χουν οι Children Of Bodom.

                        Kalmah myspace

                        Insomnium myspace

                        Norther myspace


                        Ενδεικτικά μερικά τραγούδια

                        Insomnium



                        Kalmah


                        Norther



                        Καλό κάψιμο

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • Originally posted by Phantom Duck View Post
                          Melodic Death άκουσα. Άπειρες πραγματικά οι μπάντες που μπορώ να προτείνω, όμως πάρτε μερικές από τις πιο χαρακτηριστικές (Φινλανδοί πάντα). Τύφλα να χουν οι Children Of Bodom.

                          Kalmah myspace

                          Insomnium myspace

                          Norther myspace
                          Τις είχα υπ' όψιν και τις τρεις αυτές μπάντες και κάποια στιγμή σίγουρα θα κάτσω να ασχοληθώ. Αλλά το "Φινλανδοί πάντα" μη το λες πολύ προς τα έξω, κακά τα ψέματα από Σουηδία και Καναδά τρώνε φόλα στο Melodeath.
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Καλά, γενικά οι Σκανδιναβοί το κατέχουν το επάγγελμα. Από εκεί και πέρα περί ορέξεως, προσωπικά οι Φινλανδοί είναι στην ΤΟΡ θέση των ακουσμάτων μου.

                            Από Καναδά μεριά δεν έχω ασχοληθεί, καμία καλή πρόταση ?

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • Originally posted by Phantom Duck View Post
                              Από Καναδά μεριά δεν έχω ασχοληθεί, καμία καλή πρόταση ?
                              Προσωπικά οι Καναδικές μπάντες δε μου αρέσουν (οπότε και τα περί φόλας στην Φινλανδία πιο πάνω ήταν υπερβολή ), απλώς τον Καναδά τον ανέφερα γιατί έχει πραγματικά άπειρο υλικό. Πρέπει να ψαχτείς, γιατί δεν είναι γνωστοί οι περισσότεροι από εκεί μεριά.

                              Ξεκίνα για αρχή με Into Eternity και Divinity και αν σ' αρέσουν θα σου βρούμε κι άλλους.

                              EDIT: Επίσης αν θες δοκίμασε τους Neuraxis, αν και αυτοί περισσότερο προς Technical Death Metal το πάνε. Γενικά από Καναδικές μπάντες μην περιμένεις καθαρό Melodic Death. Θες πάτημα σε πιο ψαγμένα πράγματα; Quo Vadis και Agonist (οι δεύτεροι Metalcorίζουν).
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Ξεκίνα για αρχή με Into Eternity

                                Είσαι τεράστιος.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X