Announcement

Collapse
No announcement yet.

Internet ειδική περίπτωση

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Internet ειδική περίπτωση

    Λοιπόν.Θα ήθελα να βάλω ίντερνετ για πειρορισμένο χρονικό διάστημα (5 μήνες) χωρίς να έχω τηλεφωνική συσκευή.
    Για πείτε όσοι ξέρετε,τι λύσεις υπάρχουν και τι προτείνετε.
    Παρακαλώ πολύ όχι αναφορές ξανά στο insomnia γιατί την προηγούμενη φορά ούτε που ασχολήθηκαν.
    Ευχαριστώ.;)
    Carpe diem

  • #2
    a) 3g usb stick απο παροχο κινητης τηλεφωνιας.
    b) Ελπιζεις καποιος εκει που θα μενεις να χει wifi και χρησιμοποιεις τον default κωδικο του router μπας και δεν τον αλλαξε ποτε (πραγμα που παιζει πιο συχνα απ' οσο φανταζεσαι). Στη χειροτερη ζητας κωδικο και μοιραζεστε τα εξοδα, σε πιο φοιτητικες φασεις παιζουν αυτα μια χαρα τουλαχιστον.

    Comment


    • #3
      Για router ασύρματο ώστε να συνδέω κι άλλα πράγματα,βλέπε ps3;
      Carpe diem

      Comment


      • #4
        Ε αν θες δικο σου router προφανως και πρεπει να κανεις συνδεση κανονικα. Αν ειναι να πας 5 μηνες και να φας τον 1 μεχρι να εχεις internet δεν ξερω αν αξιζει και λογικα δε θα μπορεις να κανεις και συνδεση για τοσο μικρο διαστημα (δεν ειμαι καθολου up to date, αλλα παλια τα ελαχιστα συμβολαια ηταν 12 μηνες).
        Κονσολα χωρις internet δε νομιζω πως ειναι και το πιο σοβαρο προβλημα στον κοσμο αν δεν παιζεις καποια παιχνιδια συστηματικα online. Aν θες μια στο τοσο να κατεβαζεις τιποτα θα τη βρεις την ακρη, ιδιως αν παιζει wifi δικτυο εκει που θα σαι (τοτε δε θα χρειαζεσαι καν router προφανως).

        Για πακετα και τιμες οσο και να μη σου αρεσει ρωτα αλλου παντως, www.adslgr.com να παρεις πιο υπευθυνες απαντησεις.

        Comment


        • #5
          Ναι μωρέ το ξέρω ότι είναι πολυτέλεια το ίντερνετ για κονσόλα,απλά δε θα αντέξω να χάσω ξανά όλα μου ta saves αν γίνει κάτι.
          99% πάντως θα παίζει wi-fi εκεί κοντά,απλά ρωτάω καλού κακού.
          Thanks για τις απαντήσεις.
          Carpe diem

          Comment

          Working...
          X