Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ξεκίνησα το Dark Souls για να δω κι εγώ προς τι όλη η φασαρία.
    Μία ερώτηση, εκτός από μάχες έχει τίποτα άλλο; Γιατί να πω την αλήθεια έπαιξα χθες ένα 5ωρο και ψιλοβαρέθηκα.

    Comment


    • Ο προκατοχος του ηταν ps3 exclusive και ετσι εγινε δημοφιλες (στους τυφλους ο μονοφθαλμος)...
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Originally posted by Ramparter View Post
        Ο προκατοχος του ηταν ps3 exclusive και ετσι εγινε δημοφιλες (στους τυφλους ο μονοφθαλμος)...
        Αλήθεια, έχεις παίξει;

        Comment


        • Trollάρει μωρέ.
          Carpe diem

          Comment


          • Ρε παιδιά για λύστε μου μία απορία. Είναι παράλογο να έβαζε η From Software ένα μήνυμα ή να το έγραφε έστω στο manual ότι εκεί που παίζεις ήρεμος κι ωραίος το παιχνίδι σου ξαφνικά μπορεί να εισβάλει στο game σου ένας άλλος πάιχτης και να σε σκοτώσει;;;;;;;;;;;
            Ένας από τους πιο βασικούς μηχανισμούς του παιχνιδιού δεν αναφέρεται πουθενά!!!!!
            Δλδ. εντάξει δεν υπήρχε tutorial το καταλαβαίνω. Hald holding δεν υπήρχε, εννοείται. Πως λειτουργεί το humanity δεν εξηγεί γιατί σου λέει η FS κάτσε μπες στο wiki σιγά μην το γράφω στο manual. Το γεγονός όμως ότι ένας gamer με προφανώς τεράστια διαφορά στα level μπορεί ξαφνικά να εισβάλει στον κόσμο μου χωρίς να με ρωτήσει, χωρίς να έχω προειδοποιηθεί, χωρίς να έχω την επιλογή να απενεργοποιήσω online features είναι ΛΟΓΙΚΟ;;;;;;

            Εγώ λέω γιατί να σταματήσουμε εκεί; Πως θα σας φαινόταν αν στο Tomb Raider λίγο πριν το τελικό boss η Lara έπεφτε νεκρή από δηλητηρίαση; Μετά θα μπεις στο νετ και θα δεις ότι άλλοι πίαχτες μπορεί να δηλητηριασουν το νερό που κολυμπάς. Τι δεν το ξερες;;; Γιατί να στο πούμε; Ίντερνετ δεν έχεις να ψάξεις;

            Πείτε μου είμαι παράλογος;

            Comment


            • Ναι, l2p noob...

              Comment


              • Originally posted by i Have no Equal View Post
                Ναι, l2p noob...
                Γιατί είμαι παράλογος ρε Arnie;

                Comment


                • Πλακα κανω, δεν το εχω παιξει το game αλλα μου φανηκε καλή φαση εκει που παιζεις να μπει αλλος και να σε φαει..

                  Comment


                  • Originally posted by i Have no Equal View Post
                    Πλακα κανω, δεν το εχω παιξει το game αλλα μου φανηκε καλή φαση εκει που παιζεις να μπει αλλος και να σε φαει..
                    Ήμουν 45 λεπτά χωρίς death, είχαν ιδρώσει τα χέρια μου, πάλευα με νύχια και με δόντια και με απειροελάχιστο health να ανοίξω μία πύλη shortcut. Την ανοίγω λέω ένα ουφ Θέε μου! και ξαφνικά εμφανίζεται ένας τύπος κλείνει την πύλη και με σκοτώνει με ένα hit. Πoυ ακριβώς την είδες την καλή φάση;
                    Πως δεν έφυγε από το παράθυρο όλο το ps3 ακόμα δεν ξέρω.

                    Comment


                    • Κάτι ήξερα και όλο το Demon's Souls το έπαιξα offline.Και το ίδιο με βλέπω να κάνω και στο Dark Souls.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Γιατι μια χαρα immersion ειναι.. Τωρα με αυτο ψηνομαι να το ξεκινησω, βασικα το εχω παιξει καμια ωρα και δεν με κρατησε αλλα αν εχει random pvp στα ξαφνικα τοτε με ψηνει ασχημα..

                        Comment


                        • Λίγο ξεκάρφωτο, αλλά δεν νομίζω να έχω δει πιο ορκισμένα fanboys από αυτά των Dark/Demon's Souls. Μπροστά τους τα nintendo faboys είναι αθώα. Είμαι στις 40 ώρες και αν και το παιχνίδι είναι πολύ ωραίο δεν το θεωρώ τον μεσσία των videogames. Πιστεύω ότι αν είχε κυκλοφορήσει σε άλλες εποχές δεν θα είχε κάνει τόσο αίσθηση. Είναι λογικό σήμερα που το normal είναι το easy να κάνει μπαμ, αλλά οι αντιδράσεις είναι υπερβολικές. Επίσης μου αρέσει που αν κάποιος πει ότι δεν του άρεσε το DS η πρώτη απάντηση είναι ένα ειρωνικό too hard for you? τηv ίδια ώρα που όταν ρώτησα για συμβουλές για τους Smough/Ornstein όλοι μου λένε να κάνω summon npc. Σαν να περηφανεύομαι ότι είμαι μέγας DKCR παίχτης την ώρα που χρησιμοποιώ το superguide.

                          Comment


                          • Might & Magic VI

                            πιο old school hardcore πεθαινεις
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Εγώ παίζω το Θεό του Πολέμου στο επίπεδο Τιτάνα, δηλαδή το πιο δύσκολο. Είμαι στη μέση.
                              sigpic

                              Comment


                              • Βρηκα σε καλη τιμη το RE 6 για PC και το ξεκιναω τωρα, να δουμε σε ποση ωρα θα γινει το uninstall..

                                Comment

                                Working...
                                X