Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελείωσα με τις ταινίες Dragonball. Οι τελευταίες και ιδιαίτερα οι specials δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Η ταινία GT ήταν αηδία
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • Γενικά το GT χάλια ήταν. Ποτέ δεν κατάλαβα τι προσπάθησαν να κάνουν.
      sigpic

      Comment


      • Μόλις είδα το Avatar.Μου άρεσε.Κρίμα που δεν μπόρεσα να το δω στο σινεμά.Πάντως παρόλο που η διάρκειά του ήταν 3 ώρες παρά ένα τέταρτο,δεν με κούρασε στιγμή.
        Carpe diem

        Comment


        • Την συγκεκριμένη ταινία την έχω δει 3D στο cinema.

          Θεωρείτε ταινιάρα.

          Το πρώτο μισό είναι βαρετό και ασήκωτο όσο και τα παραπληγικά πόδια του πρωταγωνιστή.

          Το υπόλοιπο είναι απλά "Hooray, καταφέραμε να φτιάξουμε μια digital 3D ταινία με ωραία εφέ."

          Είναι παιδική και αδιάφορη. Ξέρω, στους περισσοτερους αρέσει, θα διαφωνήσουν μαζί μου. Να γίνω πιο συγκεκριμένος.

          1. Το πρώτο μισό είναι απλά boring, χωρίς τίποτα ιδιαίτερο, και αυτό με κάνει να σκέφτομαι ότι ο λόγος που άρεσε στους περισσοτερους (η οποιοι πάνε cinema μονο για την πλακα) είναι ότι πέτυχε το hype σε αυτό τον τομέα.

          2. Η πλοκή, εξέλιξη, είναι αναμενόμενα.

          3. Η χαραχτήρες αρκετά συνηθισμένοι. Η Michelle Rodriguez παίζει τον ίδιο ρολο που δίνει και σε όλες τις ταινίες που έτυχε να την δω, ίδιο ύφος, ίδια μοίρα περίπου, ίδιο style.

          Το ψεφτο-μαγκιστικο, unreal, και σαχλό ύφος.

          Αν απλά κάποιος θέλει να δει καμια εξελιγμένου είδους μάχη με ωραία γραφικά χωρίς νόημα και πολύ σκέψη τότε εδώ είμαστε.

          Comment


          • Στα περισσότερα έχεις δίκιο, αλλά προσωπικά θεωρώ πως η αισθητική της ταινίας καλύπτει όλα αυτά και αφήνει θετικό πρόσημο.

            Comment


            • Originally posted by Ground_zero View Post
              O Brand Pitt einai koryfh, sxedon oles tou oi tainies maresoun ektos apo ton thanato tou jesse james h kapws etsi pou einai megalh moufa tainia
              Όντως μεγάλη μούφα, όμως η ερμηνεία του Brad Pitt ήταν απλώς θεϊκή. Επίσης, οκ με το Fight Club, είναι τρομερή ταινία, όμως σίγουρα ο Edward Norton είναι αυτός που την απογειώνει. Και έχω να προσθέσω τα εξής:
              Ο BRAD PITT ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ (σαν ηθοποιός λέμε πάντα) και πραγματικά είναι κρίμα που από πολλούς δεν αναγνωρίζεται όσο του αξίζει, κυρίως επειδή λόγω εμφάνισης τον αντιμετωπίζουν σαν γλάστρα σε εμπορικές ταινίες του Hollywood.

              Aion, για το Avatar έχουμε πει κάμποσες σελίδες πριν, παρόλα αυτά από αυτό που έγραψες κρατώ την τελευταία πρότασή σου:


              Originally posted by Aion
              Αν απλά κάποιος θέλει να δει καμια εξελιγμένου είδους μάχη με ωραία γραφικά χωρίς νόημα και πολύ σκέψη τότε εδώ είμαστε.
              Για αυτόν ακριβώς το λόγο, το Avatar ΓΑ-ΜΑ-ΕΙ. Τέλος.
              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

              Comment


              • Έχεις τέτοια ταινία για signature και σαρέσουν η μούφες, δεν ντρέπεσαι λέω εγώ...

                Comment


                • Προσωπικά ευχαριστήθηκα πιο πολύ την αρχή παρά τις μάχες.Μου άρεσε ο τρόπος που ο πρωταγωνιστής γίνεται ένα με τη φυλή των Νάβι και γενικά όλη η πορεία που αυτός ακολουθεί.Μου θύμισε σε πολλά σημεία παιχνίδι όλο αυτό.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Saw V
                    Shutter Island
                    Saw VI

                    Τα είδα σερί.Οκ,ωραία η σειρά Saw αλλά πλέον ΠΡΕΠΕΙ να σταματήσει.Το Shutter Island το καταευχαριστήθηκα,παρόλο που δεν είχα ακούσει καλές κριτικές.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Αηδία δεν έχει καταντήσει το Saw, ε;

                      Comment


                      • Τα είδα σερί.Οκ,ωραία η σειρά Saw αλλά πλέον ΠΡΕΠΕΙ να σταματήσει.Το Shutter Island το καταευχαριστήθηκα,παρόλο που δεν είχα ακούσει καλές κριτικές.
                        Τι? Ποιος? Εγώ μονο καλά άκουσα, και πριν το δω και μετά.
                        Αηδία δεν έχει καταντήσει το Saw, ε;
                        Όντως... Αν και ο Κώστας που πεζή στα τελευταία με το φουσκωμένο κορμί δεν με χαλάει. Σε καμια περίπτωση όμως δεν έμεινε η μαγια.

                        Comment


                        • Εμένα προσωπικά μου αρέσει το Saw.Όμως πλέον θεωρώ ότι έχει κλείσει ως ιστορία.Βέβαια ποτέ δεν λέω σε μια αιματοβαμμένη ταινία,οπότε ΑΝ βγει κι άλλο θα το δω.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Είδα ψές το Iron Man 2 στο cinema. Νόμιζα ότι το πρώτο ήταν άσχημο... Αυτό είναι μούφα. Το μονο που αξίζει είναι ο Sam Rockwell και Mickey Rourke. Όμως ok, τι να λέμε τώρα για "χαζοτενιουλες"...

                            ...Έκανα λίγο zapping και έπεσα πάνω στο Before The Devil Knows Γιούρε Dead. Την έχω δει κάποιες φορες, και έχτος από τις ΤΡΕΛΕΣ ερμηνείες, το δυνατό soundtrack, και την βασανιστικά ωραία σκηνοθεσία, είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες.

                            Comment


                            • Είδα το Sands of Time. Ωραία παραγωγή και υλοποίηση, τίγκα όμως στο κλισέ και τα πάντα αναμενόμενα. Την προτείνω, όχι όμως για σινεμά.

                              Μεγάλο + ο Άλφρεντ Μολίνα και οι ατάκες του.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Fantastic Mr Fox. Άνετα από τις καλύτερες ταινίες stop animation που έχω δει. Δείτε τη όπωσδήποτε, αν και δεν έχει καμμία σχέση με παιδική ταινία.

                                Εμένα τα Iron Man μου άρεσαν both, με το δεύτερο να είναι καπως χαμηλότερα από το πρώτο. Βέβαια έχουν δύο αρνητικά. Το πρώτο πως προϋποθέτουν μια γνώση του mythos του χαρακτήρα και το δεύτερο πως πέραν του Tony Stark δεν υπάρχει αρκετό βάθος στους υπόλοιπους χαρακτήρες.

                                Σκεφτόμουν να δω το νέο Robin Hood ή το PoP. Μάλλον στο Prince θα πάω γιατί το Robin hood αν και έχει πολύ καλό cast, πολύ βίαιο και δήθεν μου φάνηκε. Εν αντιθέσει με το Robin του Κόστνερ με το οποίο έχω μεγαλώσει- everything i doooo, i do iiiiiit for yououou...
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X