Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χαλάρωσε. Είμαι και εγώ της άποψης πως, λόγω της ευαίσθητης κατάστασης που επικρατεί με τους γείτονές μας, είναι καλό να επαγρυπνούμε σαν λαός επειδή στο τέλος θα μας πιάσουν στον ύπνο, αλλά επίσης πιστεύω πως η μονοδιάστατη αντιμετώπιση του ζητήματος δε βοηθάει. Όπως συνηθίζω να λέω πολύ τελευταία, η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση.

    Comment


    • Originally posted by Azrael View Post
      Ναι εννοειται. Εμεις προκαλουμε καθε μερα. Εμεις στελνουμε αεροπλανα στον εναεριο χωρο τους καθημερινα.

      sarcasm*
      Νομίζεις δε γίνεται;
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Originally posted by Altair View Post
        H Τουρκία είναι όντως πιο επιθετική από μας.Αυτό όμως δεν σημαίνει πως κι εμείς δεν έχουμε προκλητική συμπεριφορά.
        Ίσως αλλά πες μου τι εννοείς;;;

        Ότι τα αεροπλάνα μας πετούν σε ελληνικό εναέριο χώρο που αυτοί θεωρούν τουρκικό; αυτό είναι πρόκληση;

        Τώρα εάν τα αεροπλάνα μας κάνουν και καμιά βόλτα πάνω από τη Σμύρνη με τά από εκατοντάδες πτήσεις (και οπλισμένων) τουρκικών αεροπλάνων πάνω από ελληνικά νησιά, ε τότε θεωρώ καλά κάνουν. Αλλά εάν γίνεται αυτό δώσε μου πηγή.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Originally posted by Azrael View Post
          Εμεις στελνουμε αεροπλανα στον εναεριο χωρο τους καθημερινα,
          FACT!!!

          Βγάλτε τις παρωπίδες μερικοί.Ζούμε σε μια χώρα τίγκα στη διαφθορά και τη σαπίλα.Νομίζετε πως μόνο στην καθημερινότητά μας γίνονται μαλακίες;Απλώς τα Media μας πασάρουν ότι αυτοί γουστάρουν.
          Για το quoted part έχω Inside info.Άσε με να ξέρω κάτι παραπάνω πάνω σε αυτό και άσε το σαρκασμό για αλλού.;)
          Carpe diem

          Comment


          • Raphael χαλαρος ειμαι.

            Συμφωνω πως η μονοδιαστατη αντιμετωπιση ειναι λαθος, οχι μονο σε αυτο, αλλα σε ολα τα θεματα.

            Τεσπα κουραστηκα, μπαινω neogaf.

            Εdit-Somari οχι νομιζα πως δε γινεται, αν κανω λαθος σορρυ, δεν ειμαι απολυτος. Δε θα μου εκανε εντυπωση ομως, με τη σαπιλα σε ολα γυρω μας.


            edit-ημουν κακος. my bad.
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • Βγάλτε τις παρωπίδες μερικοί.Ζούμε σε μια χώρα τίγκα στη διαφθορά και τη σαπίλα.Νομίζετε πως μόνο στην καθημερινότητά μας γίνονται μαλακίες;Απλώς τα Media μας πασάρουν ότι αυτοί γουστάρουν.
              Για το quoted part έχω Inside info.Άσε με να ξέρω κάτι παραπάνω πάνω σε αυτό και άσε το σαρκασμό για αλλού.


              Χωρίς να το αναφέρω ως "αξιόπιστη πηγή" ή ως "ακλόνητη αλήθεια", έχω ακούσει και εγώ πράγματα για το μέχρι που έχουν φτάσει δικά μας αεροπλάνα...

              Comment


              • Originally posted by Altair View Post
                FACT!!!

                Για το quoted part έχω Inside info.
                Με μία μικρή αναζήτηση ήδη βρήκα παραβιάσεις ΚΑΙ από Έλληνες...
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Μέχρι που έχουν φτάσει; Κωνσταντινούπολη; Άγκυρα;; Ξαναλέω αν γίνεται αυτό μου δίνει τουλάχιστον την ελπίδα ότι ως χώρα δεν είμαστε τελείως χεσμένοι πάνω μας και παραδομένοι αλλά έχουμε κάποια εναπομείναντα @@. Αλλά θέλω πηγή.

                  Τώρα άσχετα με τον αν γίνεται αυτό, θεωρώ πως σημασία έχει ποιος ξεκίνησε όλη αυτή την ένταση από το 74 και μετά.

                  edit:

                  και αν γίνεται αυτό γιατί δεν το ξέρει σχεδόν κανείς; γιατί καλλιεργούν τουρκοφοβία, μας παρουσιάζουν την ισχυρή τουρκία και τον "αήττητο" τούρκικο στρατό; γιατί; για να πέσει το ηθικό του λαού;
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Μέχρι που έχουν φτάσει; Κωνσταντινούπολη; Άγκυρα;; Ξαναλέω αν γίνεται αυτό μου δίνει τουλάχιστον την ελπίδα ότι ως χώρα δεν είμαστε τελείως χεσμένοι πάνω μας και παραδομένοι αλλά έχουμε κάποια εναπομείναντα @@. Αλλά θέλω πηγή.

                    Χωρίς να το αναφέρω ως "αξιόπιστη πηγή" ή ως "ακλόνητη αλήθεια"

                    Comment


                    • Originally posted by BigBOSS View Post

                      edit:

                      και αν γίνεται αυτό γιατί δεν το ξέρει σχεδόν κανείς; γιατί καλλιεργούν τουρκοφοβία, μας παρουσιάζουν την ισχυρή τουρκία και τον "αήττητο" τούρκικο στρατό; γιατί; για να πέσει το ηθικό του λαού;
                      1) Γιατί πουλάει (ΜΜΕ)
                      2) Για τρομολαγνεία ώστε κάποιοι να ασχολούνται λιγότερο με τα πιο σοβαρά ζητήματα (οικονομικός και κοινωνικός βιασμός, etc)(πολιτικοί)
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Originally posted by BigBOSS View Post
                        Τώρα άσχετα με τον αν γίνεται αυτό, θεωρώ πως σημασία έχει ποιος ξεκίνησε όλη αυτή την ένταση από το 74 και μετά.
                        Αυτό είναι εύκολο. Την ένταση από το '74 και μετά την ξεκίνησε μια ομάδα συνταγματαρχών η οποία διαβλέποντας την επερχόμενη πτώση της έκρινε πως θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει ως σωσίβιο την προσάρτηση της Κύπρου στην ελληνική επικράτεια με τη βία, κόντρα σε κάθε κανόνα Διεθνούς δικαίου, της εξεφρασμένης βούλησης της πλειοψηφίας των κατοίκων του νησιού, ελληνοκυπρίων και τουρκοκυπρίων, καθώς και του ηγέτη της ελληνοκυπριακής πλευράς.

                        Comment


                        • Originally posted by Imrahil View Post
                          Αυτό είναι εύκολο. Την ένταση από το '74 και μετά την ξεκίνησε μια ομάδα συνταγματαρχών η οποία διαβλέποντας την επερχόμενη πτώση της έκρινε πως θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει ως σωσίβιο την προσάρτηση της Κύπρου στην ελληνική επικράτεια με τη βία, κόντρα σε κάθε κανόνα Διεθνούς δικαίου, της εξεφρασμένης βούλησης της πλειοψηφίας των κατοίκων του νησιού, ελληνοκυπρίων και τουρκοκυπρίων, καθώς και του ηγέτη της ελληνοκυπριακής πλευράς.
                          A.k.a. χούντα Ιωαννίδη.
                          Big boss, μη νομίζεις ότι οι Τούρκοι ξύπνησαν μια μέρα και είπαν θα κάνουμε απόβαση έτσι για να γουστάρουμε.
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • Originally posted by BigBOSS View Post
                            Μέχρι που έχουν φτάσει; Κωνσταντινούπολη; Άγκυρα;; Ξαναλέω αν γίνεται αυτό μου δίνει τουλάχιστον την ελπίδα ότι ως χώρα δεν είμαστε τελείως χεσμένοι πάνω μας και παραδομένοι αλλά έχουμε κάποια εναπομείναντα @@. Αλλά θέλω πηγή.

                            Τώρα άσχετα με τον αν γίνεται αυτό, θεωρώ πως σημασία έχει ποιος ξεκίνησε όλη αυτή την ένταση από το 74 και μετά.

                            edit:

                            και αν γίνεται αυτό γιατί δεν το ξέρει σχεδόν κανείς; γιατί καλλιεργούν τουρκοφοβία, μας παρουσιάζουν την ισχυρή τουρκία και τον "αήττητο" τούρκικο στρατό; γιατί; για να πέσει το ηθικό του λαού;
                            Γιατι εχουμε ταϊσει τη μιση Ευρωπη αγοραζοντας πανακριβους αμυντικους εξοπλισμους;
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Originally posted by Imrahil View Post
                              Αυτό είναι εύκολο. Την ένταση από το '74 και μετά την ξεκίνησε μια ομάδα συνταγματαρχών η οποία διαβλέποντας την επερχόμενη πτώση της έκρινε πως θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει ως σωσίβιο την προσάρτηση της Κύπρου στην ελληνική επικράτεια με τη βία, κόντρα σε κάθε κανόνα Διεθνούς δικαίου, της εξεφρασμένης βούλησης της πλειοψηφίας των κατοίκων του νησιού, ελληνοκυπρίων και τουρκοκυπρίων, καθώς και του ηγέτη της ελληνοκυπριακής πλευράς.
                              Δεν είναι ακριβώς έτσι τα γεγονότα. Όπως συνηθίζουμε να λέμε η αλήθεια είναι κάπου στην μέση. Αν με ρωτούσε πάντως κάποιος αν η Κύπρος είναι ελληνική και κομμάτι του ελληνισμού, θα έλεγα "ναι". Τώρα αυτή τη στιγμή δεν έχω όρεξη για περαιτέρω. Όποιος ενδιαφέρεται ας ψάξει για περισσότερα.

                              Πάντως απόδειξη για αυτό που ζήτησα δεν είδα.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Ναι,για άλλη μια φορά έχεις δίκιο και οι πολλοί άδικο.
                                Απόδειξη αύριο, ελπίζω να ξέρεις να διαβάζεις τούρκικα.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X