Announcement

Collapse
No announcement yet.

Υakuza 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Όταν βγει Uncharted 3 να δούμε που θα είναι ο Evans.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Originally posted by sOLiD SNAKE
      Αυτο που πρεπει να τονισω ομως ειναι οτι (imo) ουτε sandbox games ειναι (ο χαρακτηρισμος "Ιαπωνικο GTA" ειναι fail)
      Χαχαχα μα πόσο αλήθεια.
      Δηλαδή, πέρα από το mafia σκηνικό (Αμερικάνικο από τη μια, Γιαπωνέζικο απ’ την άλλη), σαν τίτλοι δεν έχουν ιδιαίτερη σχέση. Έχουμε να κάνουμε με αρκετά διαφορετικής λογικής Action/Adventure.

      Originally posted by sOLiD SNAKE
      σε καμια περιπτωση δεν ειναι συνεχιστης του Shenmue.
      Αυτό βασικά, γιατί κατά τ’ άλλα θεωρώ ότι σε επίπεδο gameplay δομής, χωρίς να ακολουθεί τη λογική του, μοιράζεται αρκετά στοιχεία με Shenmue.

      Evans στο χα πει και παλιότερα νομίζω, θα γουστάρεις.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #18
        Εγω πιστευω οτι αν και ναι εχουν αρκετα κοινα στοιχεια εστιαζουν σε εντελως διαφορετικα πραγματα και γενικα η ομοιοτητα τους ειναι επιφανειακη.

        Και ναι Evans αξιζει να τα δοκιμασεις

        Comment


        • #19
          Εντάξει παιδιά, σήμερα στήνω το PS2 και κατεβάζω τα παιχνίδια από το ράφι :xp: .

          Comment


          • #20
            Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
            Αδικο δεν ειναι οτι εσυ θα εχεις τοσα παιχνιδια να παιξεις τον μαρτιο.
            Αδικο ειναι οτι το μαρτιο που θα βγουν ολα αυτα εγω θα ειμαι στρατο :xp:
            Kαι το χειροτερο ειναι οτι εγω το Μαρτιο..........απολυομαι!!

            Comment


            • #21
              Originally posted by hideo View Post
              Kαι το χειροτερο ειναι οτι εγω το Μαρτιο..........απολυομαι!!
              Αχ εσυ κοντευεις να απολυθεις!!! και εγω εχω δυο μηνες ελευθεριας ακομα!!! αχ αυτο και αν ειναι αδικο :xp:

              Comment


              • #22
                Στην αρχή είχα απορία πώς στο καλό ονόμασαν το παιχνίδι τους "Yakuza" μέσα στην Ιαπωνία αλλά μετά είδα πως λέγεται αλλιώς εκεί πέρα....

                Comment


                • #23
                  Ξεκίνησα το Yakuza και οι εντυπώσεις ως τώρα είναι πολύ θετικές. Το μόνο που με χαλάει είναι τα γραφικά του. Ειναι χείροτερα από παιχνίδια του DC :xp: . Η σκηνοθεσία επίσης θα μπορούσε να είναι πιο δυνατή. Είμαι αρχή πάντως και ήδη μου έχει δημιουργηθεί η επιθυμία να δω πώς θα εξελιχτεί. Άντε να δούμε .

                  ΥΓ: Ήδη βλέπω τον Kazuma να γίνεται επικός χαρακτήρας. Αυτές οι ιστορίες μαφίας με έναν πρωταγωνιστή που τραβάει τα άπειρα, ανεβαίνει σιγά σιγά και γίνεται γαμάτος με τρελαίνουν .

                  Comment


                  • #24
                    Yakuza 3 international trailer


                    Και ενα καλο νεο για εμας τους ευρωπαιοους
                    Yakuza 3's PAL Collector's Edition Is Also Its Regular Edition
                    Most high profile games these days have a regular edition and a collector's edition. Yakuza 3, however - at least in PAL territories - will only have a collector's edition. Making it regular!

                    Most high profile games these days have a regular edition and a collector's edition. Yakuza 3, however - at least in PAL territories - will only have a collector's edition. Making it regular! Sega announced today that only one version of the game is to released in Europe and Australasia, with that version given a standard price along with some not-so-standard inclusions.
                    Bundled along with the game itself will be a 31-song soundtrack, an interactive "beginner's guide" to the history and relationships of the series' characters (very handy considering few people will have played the preceding games) and four pieces of DLC for the title (which, admittedly, were released in Japan for free) included on the disc.

                    Comment


                    • #25
                      Ορίστε η SEGA έχει και έτοιμη μηχανή γραφικών για ένα Shenmue III
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • #26
                        Ειδική έκδοση για το Yakuza 3
                        Η οποία, μεταξύ άλλων, περιέχει 4 DLC και το soundtrack

                        http://www.gameover.gr/ps3/news/%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Yakuza-3.11182.html
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • #27
                          Yakuza 3 Better Than GTA IV? Producer Nagoshi Speaks Out

                          “We think this should make the game play more smoothly as an overall experience.”


                          Rumor: Western Yakuza 3 to have content taken out?

                          Before Yakuza 3 was announced, there were a ton of rumors about how the game was going to come out in the west, but one rumor said that stuff was going to be taken out. Now that it has been announced and coming out next month, you’d assume SEGA would talk about the cut content, if there was any. According to Nagoshi, in a Official Playstation Magazine interview, there was some stuff that was “minimized.”
                          “We did minimize certain parts of the game that would be difficult to understand to people outside of Japan.”- Toshihiro Nagoshi, Producer for Yakuza 3
                          What did they tone down? Who knows, but SEGA is just hurting themselves by not just telling us; you know fans will find out what it is and whine about it after the game comes out. Though it doesn’t seem like cut content, more like skipped dialogue.




                          In this first developer diary, Yakuza 3 creator Toshihiro Nagoshi talks about the game's influences, his love of movies and the cinematic style of the game.
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • #28
                            More likely they're so stupid that there are many western people, who know Japanese tradition very well...
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Δεν έχω παίξει ποτε κανένα Yakuza και λέω να του δώσω ένα chance.Προσωπικά αδιαφορώ παντελώς για τα γραφικά,οπότε αν με πείσει το παιχνίδι ότι έχει potential θα το 'ερευνήσω' περαιτέρω το θέμα.

                              Comment


                              • #30
                                Η φήμη που έβγαλε ο scat-y παραπάνω επιβεβαιώθηκε, από την δυτική έκδοση του παιχνιδιού έχουν αφαιρεθεί κάποια πράγματα:

                                Yakuza 3, the crime drama from SEGA, is finally coming to the West after being released in Japan almost a year ago. The game will have subtitles. That's not what SEGA is screwing up. This is.


                                Πάντως έχοντας τερματίσει το 1 και έχοντας παίξει λίγο το 2 (θα το τερματίσω κι αυτό όταν έχω όρεξη) μπορώ να πω ότι το 3, από το demo, δε μου άρεσε ιδιαίτερα. Μου φάνηκε πάλι μία από τα ίδια, η ίδια πόλη, τα ίδια πρόσωπα, το ίδιο gameplay και γενικότερα τα ίδια σκηνικά. Είμαι της άποψης ότι πρέπει να αλλάξουν ριζικά τον τρόπο με τον οποίο παίζεται αυτό το παιχνίδι και να το εμπλουτίσουν με ΠΟΛΥ περισσότερο υλικό. Το σενάριο είναι πολύ δυνατό και είναι κρίμα να αναλωνεται ο παίχτης πάντα στα ίδια πράγματα (τυχαίες μάχες, παρόμοιας φιλοσοφίας αποστολές, σχεδόν ολόιδιο battle system, ίδια λογική στον τρόπο εξέλιξης του σεναρίου, ίδια mini games κτλ).

                                Πάντως τα γραφικά φαίνονται παλιά και αυτό με χάλασε λίγο. Όταν αργεί τόσο πολύ ένα παιχνίδι λογικό είναι να έχουμε αυτά τα αποτελέσματα.

                                Comment

                                Working...
                                X