Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kouragio
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Εγω απο τοτε που απολυθηκα βρηκα εξω τελειως τυχαια 2 σειρουλες που ειμασταν μαζι κυπρο ενω μολις χθες βρηκα εναν υπολοχαγο απ'τον λοχο του ferry που ηταν σε αδεια, μιλησαμε λιγο και φευγοντας του ειπα να μου δωσει χαιρετισματα στους 3 απτους τεσσερις διμοιριτες του λοχου μου, τον δικο μου ξεχασα τελειως να τον αναφερω ( φανταστειτε τι διμοιριτης ητανε )

      Xeno υπομονη να δεις πως στο τελος θα σαρεσει κιολας(εχμ ... ναι ), κι εγω στο κεντρο περα απτο φαγητο ειχα ξενερωσει την ζωη μου, α και το DS το πηρα μαζι μου οταν συμπληρωσα 8 μηνες φανταρος, πιο πριν δεν ειχε νοημα ετσι κι αλλιως με το τρεξιμο που ριχναμε Ασε που μου ειχανε σπασει νευρα οι casuals οταν με βλεπανε να παιζω link to the past/ super mario world 2 yoshi's island " αχου τι γραφικα ειναι αυτα ? " " τι ειναι αυτο καινουργιο ποκεμον ? " " τι ειναι αυτες οι κραυγες ρε ? ( η φωνη του λινκ οταν βαρας με το σπαθι ) παλι τσοντες βλεπεις ??? " " αφου εχει χειροτερα γραφικα πως εχει καλυτερα παιχνιδια απ'το psp ? "

      Ε τελικα φορτωσα ενα ninja gaiden και το βουλωσανε

      Comment


      • Να πω και γω μάγκες πως ξαναπήρα αναβολή λόγω της σχολής. Την πρώτη φορά την είχα διακόψει νομίζοντας πως θα έχω ξεμπερδέψει με τη σχολή αλλά δεν. Τώρα με το καλό θα μπω Φεβρουάριο αν όλα κυλίσουν ομαλά. Να σημειώσω πως την αναβολή την πήρα μέσα από το στρατόπεδο και έκατσα και 2 μέρες μέσα. Τα άτομα που διοικούσαν μια χαρά μου φάνηκαν, απλά το έπαιζαν μάγκες, χωρίς να το θέλουν, για να μην και καλά τους πάρουμε τον αέρα. Γενικά αν δεν έχεις αφήσει σημαντικές υποχρεώσεις, μπορείς να χαλαρώσεις και να το χαρείς, όσο γίνεται, το όλο θέμα.
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • crpl κι εμένα τα ίδια μου λένε ότνα με βλέπουν να παίζω Castlevania.Όταν όμως παίξανε Cooking Mama & Professor Layton πολλά στόματα κλείσανε.
          Χτες έκανα βολή κατά ριπάς με ΗΚ11 και μάλιστα 2 φορές.Το καλύτερο βέβαια ήρθε μετά.Είμαι Αθήνα και θα κάτσω 12 μέρες.YAYYYY!!!
          Carpe diem

          Comment


          • Και γαμώ ήταν στην Αυλώνα!!! Καμία σχέση έτσι όπως τα περίμενα!!
            sigpic

            Comment


            • Μια εβδομάδα φυλάκιο καλά ήταν.Τώρα που έχει μπει η 309 βέβαια περνάω καλά και στο Τάγμα.΄Ηρθε και η μετάθεσή μου και είναι κομπλέ.Άντε να τελειώνουμε με το μπουρδέλο.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by Altair View Post
                Μια εβδομάδα φυλάκιο καλά ήταν.Τώρα που έχει μπει η 309 βέβαια περνάω καλά και στο Τάγμα.΄Ηρθε και η μετάθεσή μου και είναι κομπλέ.Άντε να τελειώνουμε με το μπουρδέλο.
                8μηνο κανεις?Νομιζω οτι μονο τα 8μηνα πλεον εχουν μεταθεση.
                308 σειρα δεν εισαι?Για που ειναι η μεταθεση?

                Comment


                • 9μηνο κάνω.Και ναι,τελικά παίρνουμε μετάθεση.Από το 297 πάω στο 228.Είναι ένα τάγμα χαμηλής επάνδρωσης μέσα στον ίδιο χώρο με το προηγούμενο τάγμα μου,απλά θα είμαστε 25 άτομα για 6 υπηρεσίες κι αυτό θαλαμοφυλήκι.Μπήκε κι ένα φιλαράκι μου γραφέας για να κανονίζω τα νούμερα και είμαι κομπλέ.Από δω και πέρα ΖΩΑΡΑ ο στρατός.Πάλι καλά δηλαδή γιατί οι 3 πρώτοι μήνες ήταν κόλαση.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Μια εβδομάδα τώρα είμαι σε φυλάκιο.Βλέπω ταινίες όλη μέρα,κοιμάμαι,παίζω ds,τα πίνω με διοικητές και λοχαγούς που έρχονται για έφοδο και ταυτόχρονα έχω γαμηθεί να βγαίνω έξω λόγω εορτών.Το ταξί φαρμάκι ρε γμτ.10 ευρώ να πάω και 10 να γυρίσω.Μια φορά το έκανα μόνο.Πλέον πηγαινοέρχομαι με ένα φιλαράκιπου έχει αυτοκίνητο οπότε και σε αυτό κομπλέ.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Eγώ παιδιά 10 Ιανουαρίου απολύομαι (είχα παρουσιαστεί στις 10/2/2009, δηλαδή κέρδισα έναν μήνα λόγω 11μηνου). Η διαδρομή μου στο στρατό ήταν Ναύπλιο (3 βδομάδες)-Βόλος (3 βδομάδες)-Καβύλη Ορεστιάδας (5 μήνες)-Θεσσαλονίκη (1 μέρα)-Άσσηρος(η ζώαρα, είμαι εκεί τους τελευταίους 4,5 μήνες). Καλή συνέχεια και υπομονή σε όσους θα συνεχίσουν να υπηρετούν. Τώρα είμαι σε 16μέρη άδεια απο τις 20 Δεκεμβρίου, 10 κανονική που μου είχε μείνει + 6 εορταστική χριστουγέννων.

                      Όσον αφορά τον στρατό εμένα μου φαίνεται ότι βρίσκεται πίσω σε θέματα εκπαίδευσης χωρίς βέβαια να μπορώ να ξέρω πως θα ανταπεξέρχονταν σε μια πολεμική σύγκρουση. Εμάς στον Έβρο μας λέγαν ότι ο πόλεμος είναι απλός, σαν ένα παιχνίδι και τα πράματα είναι περισσότερο απλά απ' ότι φαίνονται, πχ δεν θα κάνεις έφοδο μετωπικά σε πολυβόλα αλλά θα πας περιμετρικά πίσω απο δέντρα ή θάμνους ώστε να μη φαίνεσαι. Έτσι μας είπαν οι ανώτεροι (ο υποδιοικητής συγκεκριμένα) ότι θέλουν τους στρατιώτες να σκέπτονται και τα άλλα ας τα αφήσουμε για αυτούς, σχεδιασμός επίθεσης, άμυνας κτλ. Γενικά ο στρατός είναι κάτι που περνάει γρήγορα και επίσης ευτυχώς που δεν ζούμε σε εποχές 1897,1912, 1919-22,1940, 1945-49. Απο τότε η Ελλάδα έχει να γνωρίσει πόλεμο.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • BigBoss σε ποιο λόχο ήσουνα στο Ναύπλιο;Εγώ στον 2ο.

                        Καλός πολίτης φίλε.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Originally posted by Altair View Post
                          BigBoss σε ποιο λόχο ήσουνα στο Ναύπλιο;Εγώ στον 2ο.


                          Σε αυτόν που ήταν δίπλα απο τον πέτρινο λόχο, ήταν ο 3ος αν θυμάμαι καλά. Ευχαριστώ;).
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Καλός Πολίτης !

                            Άντε μόλις απολυθείς θα κανονίσουμε G-O meeting για σένα !
                            sigpic

                            Comment


                            • @ big boss :

                              Το 1974 δεν μετραει δηλαδη ?





                              Ουτε ο εμφυλιος οπου εχασε απο κει ο πατερας μου τον αδελφο του ???

                              Οχι πως εχω ορεξη για αντιπαραθεση αλλα μην τα λεμε μισα-μισα, οσο για την εκπαιδευση αφου δεν πηγες ουτε ειδικες δυναμεις ουτε ΔΕΑ τι περιμενες ? Θεωρητικα μονο αυτοι εχουν κανει σοβαρη εκπαιδευση και οσοι εχουν βγαλει στρατιωτικες σχολες, θεωρητικα ετσι γιατι ηξερα λοχια μαυροσκουφισα απτα ΣΜΥ που δεν ηξερε να λυσει και να δεσει ενα κλειστρο, ειχε ωραιο κ*λαρακι παντως

                              ΥΓ : μην δω κανεναν να αναφερθει στον πολεμο του 1974 ως "ενα θερμο επεισοδιο" γιατι θα σκοτωθουμε

                              Comment


                              • Originally posted by crpl_shepherd View Post
                                @ big boss : Το 1974 δεν μετραει δηλαδη ?
                                Όχι για μένα δεν ήταν πόλεμος που άμεσα αφορούσε την Ελλάδα, δεν ήταν επίθεση εναντίον της, γιατί δεν τολμούν.

                                Η Ελλάδα έχει να δει πόλεμο απο το τέλος του εμφυλίου. Απο την άλλη η Κορέα ήταν μια πολύ μακρινή συμμαχική υποχρέωση.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X