Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Γιατί;
    Εντιτ: Αν και δεν πιστεύω πως αναφερόσουν σε αυτό, το γεγονός ότι γυναίκες ήταν υπεύθυνες για μερικές από τις καλύτερες και πιο επιτυχημένες σειρές adventure, δεν είναι λάθος, είναι ιστορία (βλέπε Roberta Williams, Jane Jensen).
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Oύτε να είχα συννενοηθεί με την sony

      σαν Sony έχουμε τη δυνατότητα να στηρίζουμε και να κυκλοφορούμε νέα IPs με μεγαλύτερη ευκολία. Αν και πάντα υπάρχει ρίσκο
      είπα
      Άρα με αυτήν την έννοια και η Sony πήρε ρίσκο για το Heavy Rain. Και κακά το ψέματα μόνο η Sony θα μπορούσε να δώσει χρήμα για ένα Shenmue III
      Όχι nooto για το ps3 εννοώ αποκλειστικότητα. Δε θέλω να αναγκαστώ να πάρω 360 (και άλλα έξοδα).
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Originally posted by BigBOSS View Post
        Όχι nooto για το ps3 εννοώ αποκλειστικότητα. Δε θέλω να αναγκαστώ να πάρω 360 (και άλλα έξοδα).
        Και να αναγκαστουν να παρουν οι αλλοι 360; Ωραια λογικη...
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Originally posted by Ramparter View Post
          Και να αναγκαστουν να παρουν οι αλλοι 360; Ωραια λογικη...
          Εγώ θέλω να πάρω και καινούργιο pc.

          το ίδιο νέο από το authority
          Shenmue III και αποκλειστικότητα


          οπως λέει και το authority η SEGA ουσιαστικά πετά το μπαλάκι στους τρεις παίχτες του console gaming.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Αναμφίβολα πρόκειται για πρώτη φορά που η SEGA μιλάει τόσο ανοιχτά για το Shenmue III, ρίχνοντας το μπαλάκι στους platform-holders για το αν θέλουν να λάβουν μέρος στην ανάπτυξή του.
            Εγώ πάντως θα λάβω μέρος στην ανάπτυξη του με μοναδικό σκοπό για να έρθει επιτέλους ! Δεν με νοιάζει σε ποία κονσόλα θα έρθει ! Αρκεί να μας έρθει χωρίς πολλά λόγια. Ας φέρει και remakes των προηγούμενων παιχνιδιών για να τα χαρούμε.
            sigpic

            Comment


            • Εσύ πώς στο καλό θα λάβεις μέρος σε κάτι τέτοιο;

              Μακάρι να γίνει κάτι και να υπάρξει συνέχεια των Shenmue. Προσωπικά πιστεύω, με τη δύναμη που έχει πλέον το όνομα της σειράς, θα ήταν αρκετά κερδοφόρα κίνηση για την εταιρία που θα το αναλάμβανε, δεδομένου ότι θα ήταν αποκλειστικό για την κονσόλα της.

              Comment


              • Originally posted by Evans View Post
                Εσύ πώς στο καλό θα λάβεις μέρος σε κάτι τέτοιο;

                Μακάρι να γίνει κάτι και να υπάρξει συνέχεια των Shenmue. Προσωπικά πιστεύω, με τη δύναμη που έχει πλέον το όνομα της σειράς, θα ήταν αρκετά κερδοφόρα κίνηση για την εταιρία που θα το αναλάμβανε, δεδομένου ότι θα ήταν αποκλειστικό για την κονσόλα της.
                Το πως δεν ξέρω, οπότε δώστε μου πληροφορίες για το που να δηλώσω την εθελοντία μου !
                sigpic

                Comment


                • Comment


                  • Originally posted by straier View Post
                    Γιατί;
                    Εντιτ: Αν και δεν πιστεύω πως αναφερόσουν σε αυτό, το γεγονός ότι γυναίκες ήταν υπεύθυνες για μερικές από τις καλύτερες και πιο επιτυχημένες σειρές adventure, δεν είναι λάθος, είναι ιστορία (βλέπε Roberta Williams, Jane Jensen).
                    symfwnw oti polles gynaikes einai ypeu8ynes gia ekplhktika adventure games opws roberta williams (king's quest,laura bow,phantasmagoria sthn endo3h tote sierra-online pou dhmiourghse mazi me ton andra ths ken pou epimelountan ton mousiko tomea twn games) , jane jensen (gabriel knight,police quest scenario h opoia douleue kai auth sthn sierra kai thn mousikh epimeleia twn titlwn eixe o antras ths robert holmes) alla kai ekei to eidos einai androkratoumeno ( tim schafer , charles cecil , ron gilbert , al lowe , ragnar tornquist , Chris Jones , Aaron Conners k.a.) apla exeis dikio sto gegonos oti sta adventures apantwntai perissoteres gynaikes kai san developers kai paixtries fusika gt to eidos auto prosferetai perissotero alla feu se kamia periptwsh ta adventures den einai gia gynaikes.
                    Deus Misereatur...
                    Gloria filiorum patres i.e.m.e
                    Viva los Vatos Locos

                    ---------------------
                    UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                    Comment


                    • Ηθελε να πει οτι εχουν πιο πολλες γυναικες απο αλλα genres, οχι οτι εχουν πιο πολλες γυναικες απο αντρες, τουλαχιστον αυτο καταλαβαινω εγω.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Re pote giname gamepedia?
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Originally posted by Ramparter View Post
                          Ηθελε να πει οτι εχουν πιο πολλες γυναικες απο αλλα genres, οχι οτι εχουν πιο πολλες γυναικες απο αντρες, τουλαχιστον αυτο καταλαβαινω εγω.
                          nai ramp kanena provlhma suzhthsh kanoume , apla epeidh xronia asxoloumoun mono me adventures mou fanhke periergo pou o straier to eipe gynaikeio eidos alla mallon auto pou les esy h8ele na pei.


                          Originally posted by Somari View Post
                          Re pote giname gamepedia?
                          lol re somari.
                          Deus Misereatur...
                          Gloria filiorum patres i.e.m.e
                          Viva los Vatos Locos

                          ---------------------
                          UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                          Comment


                          • Ma vlepo mono ego ena wiki link sto post sou?(pou de leitourgei kiolas)Wtf ti ginetai?
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Εκανε copy paste το ονομα απο wikipedia ή καπου αλλου, το ονομα ειχε url, το url ηταν relative κι οχι global οποτε μεταφραστηκε αντιστοιχα σε gamers-odyssey.com/[ url ]

                              ΥΓ: Με απογοητευεις, πιστευα οτι θα τα ξερες αυτα
                              ΥΓ2: http://en.wikipedia.org/wiki/Chris_J...ss_Software%29
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • LOL i failed.Den iksera gia relative links.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X