Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γενική συζήτηση περί Zelda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aion δεν παίρνεις κομματι καρδιάς αν μαζέψεις και τα 100...Παίρνεις κάτι που πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο.Αν θέλεις σου λέμε τι είναι.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • aion ειναι αν θυμάμαι καλά

       
      μεγάλο πορτοφόλι



      βτγ πολύ ωραίο ρετροσπεκιβ
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Somari ουτε καν
         
        200 rupees loool
        Do a barrel roll!

        Comment


        • λολ wtf κοντά σκεφτόμουν, νόμιζα
           
          200 rupees wallet
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • 10/10 απο το game informer για το ALBW, οριστε μια συνοψη, copy-paste απο gaf:
            • Surprised at Nintendo's willingness to shake up Zelda formulas
            • Loved the item rental/purchase system; makes it genuinely scary when you're about to die
            • Heart piece puzzles are still clever despite having access to all the items whenever you want
            • No more map items to grab in dungeons, layout is shown right away; doesn't dumb down the experience
            • Seemed to really love the turning-Link-into-a-drawing mechanic; says it forces you to look at the entire game from a different point of view instead of just solving puzzles and moving on
            • "As if some of the best dungeons in Zelda history weren't enough, they typically end with some of the best bosses Link has ever encountered"
            • Some bosses return from LttP, most are brand new
            • Completely free to do dungeons in whatever order, no number system or NPCs that tell you where to go next
            • Freeing to wander the map and explore at your leisure
            • World map laid out in same manner as LttP, but not copy-paste job; lots of tweaks to aid traversal and exploration
            • "I wouldn't change anything about this game"

            Comment


            • Πάμε για έπος δηλαδή!Για να δούμε για να δούμε!Fingers crossed!
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • Comment


                • katapliktiko
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Τελειωσα το Ocarina of Time πριν από λίγο, finally! Το είχα αφήσει για ένα διάστημα καθώς είχα κολλήσει, βασικά είχα πάθει εμμονη, στο να πάρω όλα τα Skulltulas και τα hearts. Τελικά τα Skulltulas ήταν το εύκολο part. Μου έλειπε ένα κομμάτι καρδούλας και δεν το έβρισκα με τίποτα. Τελικά ήταν αυτό του νεκροθάφτη που σκάβει, απλά όταν το είχα πάρει δεν έκανα save και θεώρησα ότι το πήρα.

                    Όπως και να έχει, σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από το παιχνίδι, ήταν μια αρκετά ιδιαίτερη εμπειρία, μια... Καλή γνωριμία με τον Link. Νομίζω πήρα το κολάι και είμαι έτοιμος για τα επόμενα. Δεν θα ξανασχοληθώ ιδιαιτερα με απαιτητικά side quests, καθώς μου χάλασαν ως ένα βαθμό την όλη εμπειρία. Το έπαθα και σε αλλα παιχνίδια αυτό.

                    Το 3D ήταν αρκετά καλο, ιδιαιτερα σε κάποια σημεία, όμως δεν το είχα ON συνεχεια. Κάποιοι από τους χαραχτήρες είναι ιδιαιτερα συμπαθητικοί, ο ήχος και η μουσική ταιριάζουν με το όλο παιχνίδι και έχουν χαραχτεί πλέον στο μυαλό μου, και σε κάποιες στιγμές το παιχνίδι εμπνέει ένα ωραίο συναίσθημα που σου φέρνει συγκίνηση, σαν να είσαι εσύ ο Hero of Time.

                    Δεν ξέρω αν είναι σωστή επιλογή να αρχίσω το The Wind Waker HD, ή να το αφήσω για πιο μετά και να παίξω κάποιο άλλο Zelda.

                    Comment


                    • IMO πρέπει να κάνεις μία γύρα από τα 2D Zelda, που έχουν κάτι το ιδιαίτερα κλασικό στο στυλ τους. Παίξε με τη σειρά A Link to the Past, Minish Cap, A Link Between Worlds και αν μπορέσεις να βάλεις κάπου ανάμεσα σε αυτά και το Link's Awakening, θα είσαι μία χαρά .

                      Comment


                      • To alttp να μπει πριν το la και μάλιστα ως πρώτο 2d πάντως προσωπικά δεν το βρίσκω ιδιαίτερα λογικό. Το la είναι πολύ πιο στρωτό σαν παιχνίδι για να σε βάλει στο κλίμα.

                        Comment


                        • Ναι αλλά το ALttP είναι καλύτερο παιχνίδι και ΙΜΟ το καλύτερο Zelda .

                          Comment


                          • Αν παίξεις πάντως το Μajoras Mask ,ΠΡΕΠΕΙ να ασχοληθείς με τα side quests... Όλο το παιχνίδι εκεί βρίσκεται
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Αν παίξεις πάντως το Μajoras Mask ,ΠΡΕΠΕΙ να ασχοληθείς με τα side quests... Όλο το παιχνίδι εκεί βρίσκεται
                              Άλλα τα sidequests στο Majora's. Φαντάζομαι βαρέθηκε τον collectathon, όχι το ότι είναι side.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Εγώ έπαιξα πρώτο το Minish Cap.Ποιο λέτε να βάλω μετά;Όποτε αποφασίσω να ξανασχοληθώ με τη σειρά δηλαδή.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X