Announcement

Collapse
No announcement yet.

Favourite VG Music (YouTube Edition)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν είχα ακούσει αυτή την έκδοση του moon! Συγκεκριμένα το κομμάτι το είχα ακούσει μόνο στην εισαγωγή του jap GT4 αλλά εκεί κρατάει μόνο γύρω στα 2 λεπτά. Κομματάρα εννοείται! Από τα καλύτερα που έχω ακούσει!

    Το main theme του Bionic Commando που ακούγεται στο τελευταίο παιχνίδι της σειράς. Δεν έκανε αισθητή την παρουσία του, αλλά εγώ το βρίσκω αρκετά καλό!



    Και για όσους γουστάρουν, το theme στην rearmed έκδοσή του:



    και στην original:

    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Ασχετο αλλα ρε συ Ryu, 22 Δεκεμβριου στη πλατεια της Πυλου με κοντομανικο και σορτσακι τι ακριβως προσπαθουσες να πετυχεις; Ειπαμε να σαι hardcore αλλα οχι κι ετσι...
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Που 'σαι ρε αρχηγέ! Αν ήμουν hardcore θα σε είχα αντιληφθεί! Είχα πάει για τρέξιμο και μετά πέρασα από πλατεία να τσιμπήσω τίποτα!
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Στάνταρ το είχα ξαναβάλει αλλά δεν πειράζει, αξίζει!

          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Είμαι 1000000000% σίγουρος ότι έχει ξαναμπεί, όμως εδώ και κάνα μισάωρο το ακούω συνέχεια και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.
            Carpe diem

            Comment




            • Do a barrel roll!

              Comment


              • Απο το nintendo world, live music


                edit
                Το βαλανε και στο youtube
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Δυο εξαιρετικά remixes από τα Ecco the Dolphin και Ecco: The Tides of Time.




                  Και ένα από Sonic από τον ίδιο:

                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment










                  • Με κάθε σεβασμό στο Mega Drive, αλλά το sound chip του SNES είναι πολύ μπροστά. Eίναι σαν να ακούω τις συνθεσεις παιγμένες σε organ- tocatta and fugue in D minor ένα πράγμα. Τέλος πάντων τα παραπάνω είναι αντιπροσωπευτικότατα του OST και της ατμόσφαιρας του παιχνιδιού.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                      Με κάθε σεβασμό στο Mega Drive, αλλά το sound chip του SNES είναι πολύ μπροστά.
                      Χαοτικά ανώτερο ήταν.

                      Και για να είμαι on topic:

                      Καταρχήν, φοβερή σύνθεση. Κατά δεύτερον, είναι δύσκολο να πιστέψεις ότι αυτό βγαίνει από sound chip 16bit κονσόλας.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • ... και το αντιπαλο δεος:


                        Τι ωραιες συνθεσεις ειχαν τα παιχνιδια αυτης της εποχης, απειρα καλα κομματια τα περισσοτερα jRPGs του SNES...

                        Comment


                        • Από τα καλύτερα κομμάτια του Secret of Mana. Το πρώτο Secret of Mana είχε πολύ ιδιαίτερη ατμόσφαιρα και αυτό οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στη μουσική του (η ποιότητα του συγκεκριμένου youtube video είναι κάπως άθλια όμως).
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Τα πρόσφατα αγαπημένα μου. Έχω αφήσει ανοιχτή όλη μέρα τη σελίδα του Gray Matter όπου παίζει αυτή η μελωδία, και ακόμα δεν έχω βαρεθεί.



                            Επίσης ένα από τα τραγούδια του παιχνιδιού.



                            Επίσης το παιχνίδι φαίνεται εξαιρετικό!
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Wow φοβερή μουσική, κατεβάζω το demo να του ρίξω μία ματιά.

                              Comment


                              • Ω...ωωω θεε μου...ΤΙΤΕ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ GAME!!!
                                Kαι το παίζω και Gabriel Knight fan!!! ΜΑ ΔΕ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΚΑΝΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΣ!!!

                                Και η μουσική προφανώς θα είναι μουσικάρα, μιλάμε εδώ για τον Robert Holmes, τον συνθέτη του Gabriel Knight (και άντρα της Jane Jensen - κωλόβυσμα)
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X