Announcement

Collapse
No announcement yet.

Όταν ήμουν 8...(για "παιδιά" από 8 εώς 108 χρονών ;P)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Eklampthra" leei, aplws den akougetai toso kala thn prwth fora lol.
    H agglikh metaglwttish leei: "Place the Beamflasher on your forhead!"

    Emena maresei ekei pou leei h gomena: "Den hksera oti ntynosoun toso kala" xaxaxaxa!
    Poso troll ekfrash gia na peis ton allon gay.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ αυτό πραγματικά δεν το είχα ξαναδεί!!! Η μεταγλώττιση είναι απείρου κάλλους, η μόνη χειρότερη που θυμάμαι ήταν μια εντελώς σάπια σε κάτι παιδικά του Juniors TV που οι """ηθοποιοί""" είχαν χάλια άρθρωση και μασούσαν τα λόγια τους ό,τι και να έλεγαν. Από προφορά δε..."Επιτίθουντι οι ιξουγήινοι!!!"
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Βρήκα ένα show που το έβλεπα μικρός στην ΕΡΤ 2 λογικά. Το έψαχνα χρόνια... Για να δω ποιο καλό παιδί το έβλεπε. xD
        Είχα γράψει σε βιντεοκασέτα αρκετά επεισόδια και τα έβλεπα ξανά και ξανά. Το αγαπημένο μου κομμάτι ήταν το Louis XIV King Sun αλλά δυστυχώς δεν το βρήκα στο youtube.



        Κι άλλο ένα που το έβλεπα πάλι στην ΕΡΤ 2 και επίσης δεν έχανα επεισόδιο.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • "ΧΑ ΧΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΤΕΕΕΕΕΕ...." ατακα που εχει μεινει ακομα στην παρεα
          sigpic

          Comment


          • Kai mantepse poios anevase sto youtube to video pou postares Kakashi

            Burai distyxws den exw dei kamia apo tis ekpompes pou postares :/
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Ωραίος Ground, συμβάλλεις στο να διασωθούν ιστορικές ατάκες!

              Burai ούτε εγώ έχω δει κάποια από αυτές. Θυμάμαι έβλεπα Inquiring Minds από τέτοιου είδους εκπομπές, πολύ αργότερα όμως απ' όταν βγήκαν, σε τοπικό κανάλι.

              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Inquiring minds ftw! To kalytero "Documentary" tote... mexri pou vghkan oi Mythbusters
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Ω ΡΕ ΦΙΛΕ ΝΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΑΑΑΑΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Kserw oti o Solid Snake postare to video kapoia post poio prin alla den nomizw oti tou dothike to varos pou tou aksize giafto re-post

                      7 σεζον μετα και λιγο πριν το τελος, το disney club γιορταζει τα 500 επεισοδια. Εικονες και ρεπορταζ απο το πρωτο επεισοδιο, που επαιξε 15/1/1994
                      οταν ο Λυκουργος και η Καρολινα ηταν...20 χρονων!

                      guest εμφανιση ο βαγγελης ο καμεραμαν!


                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Πότε σταμάτησε να παίζει;
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Η προβολή της ξεκίνησε το Νοέμβριο του 1993 και συνεχίστηκε για 9 χρόνια μέχρι τον Ιούλιο του 2002

                          EDIT:
                          Diavaste olh thn synentefksh (2011):
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Διαβάστε αυτό http://nostou-algos.pblogs.gr/2009/1...-kai-1980.html

                            ακούγοντας αυτό

                            Carpe diem

                            Comment


                            •  














                              Όλο έλεγα να τα βάλω και ποτέ δεν τα έβαζα. Έχω περάσει άπειρες ώρες στη ζωή μου παίζοντας με Lego και αυτά είναι τα μοναδικά ολόκληρα απομεινάρια - έχω ένα κουτί κάπου γεμάτο με κομμάτια. Η μηχανή είναι ένα πολύ όμορφο κατασκεύασμα με αρκετές πραγματικές μηχανικές λεπτομέρειες, όπως η μπροστινή ανάρτηση. Το τιμόνι αποτελείται από δύο μέρη, το μπροστά και το πίσω. Οι 2 + 2 μαύροι βραχίονες ενώνουν τα δύο κομμάτια ενώ η ανάρτηση στο κέντρο πιάνει σε έναν άξονα στο μπροστά κάτω και σε έναν στο πίσω πάνω. Το αποτέλεσμα είναι να λειτουργεί όπως ακριβώς ένα πιρούνι πραγματικής μηχανής. Στο πίσω κομμάτι η τετρακύλινδρη μηχανή κρύβει τελείως την κορώνα (είναι ορατή στο buggy στο πίσω μέρος). Το μεσαίο μικρούλι γρανάζι μεταφέρει την κίνηση του μοτέρ στο μεγάλο, το οποίο είναι συνδεδεμένο με έναν άξονα κι ένα άλλο γρανάζι στο άκρο του με την κορώνα.

                              Για το buggy δεν υπάρχουν πολλά να πω. Το μηχανικό μέρος είναι λίγο πολύ το ίδιο αλλά έχει ενδιαφέρον το τιμόνι του. ένας άξονας ξεκινά από το τιμόνι, πηγαίνει στην πεταλούδα που διακρίνεται ακριβώς μπροστά του (την κατασκευαζεις μόνος σου) και το κόκκινο κομμάτι που ξεχωρίζει κατεβαίνει κάθετα σε μια δεύτερη πεταλούδα. Από εκεί ένας άξονας φεύγει μέχρι μπροστά όπου μια τρίτη πεταλούδα κινούμενη αριστερά δεξιά (και όχι απευθείας γρανάζι, είναι το γκρίζο κομματάκι στην κοντινή φωτογραφία όπου φαίνονται και οι συνδέσεις του συστήματος με τον τροχό) σχηματίζουν την κρεμαγιέρα που βλέπετε. Είναι όμορφη κατασκευή και ο λόγος που κράτησα το buggy και όχι την αρχική Formula 1 του κουτιού ήταν ακριβώς αυτό. η Formula είχε μια ενιαία οδοντωτή κρεμαγιέρα με ένα άξονα και γρανάζι απευθείας ενωμένο με το τιμόνι που δε μου έλεγε και πολλά. Εδώ περνάει απευθείας κάτω από τη μηχανή και έχει πιο ενδιαφέρον.

                              Βάλτε κι εσείς τα δικά σας! ΒΡΟΥΜΜΜΜ!!!

                              Λείπει μια φωτογραφία, θα τη βάλω τώρα.
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • Zhlevw, egw den eixa pote mou lego :/

                                Ela pes thn alhtheia omws htheles na deikseis kai ligo ta vivlia apo pisw etsi?
                                Ksexwrizw ta Dune.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X