Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ψάχνω/ βρίσκω...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ψάξε στο κατ.αλ . Είναι ΚΑΤ mirror. Το μόνο κακό είναι πως σου πετάει του κόσμου τα pop-ups, όμως μπορώ να το παραβλέψω αυτό. Αν και στο πειρατικό λιμάνι βρίσκω τα πάντα.

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • Ευχαριστώ παίδες.Τώρα θέλω καλά site για φιγούρες,να στέλνουν Ελλάδα (βασικό),να έχουν ποικιλία (επίσης βασικό),και να έχουν καλές τιμές (το βασικότερο).
      Carpe diem

      Comment


      • Αυτή τη περίοδο παίζω το Witcher (ναι ρε το πρώτο, χρησιμοποιώ ΙΕ, τί θέλετε; ) και θα ήθελα να μου προτείνετε παιχνιδάκια ιδίου στυλ. Τι εννοώ; RPGoaction αλλά με έμφαση στο στόρυ, αντί για το openness (εσένα κοιτάω Bethesda). Μου άρεσε δλδ το γεγονός πως ναι μεν οι περιοχές ήταν "μαζεμένες" σε επίπεδο να τις μαθαίνεις καλά και να "δένεσαι" με τους χαρακτήρες / περιοχές, αλλά ταυτόχρονα δεν έλειπε πλειάδα sidequests.

        Στωωωωω....
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Ωραίος, αν και παλιό είναι εξαιρετικό παιχνίδι. Μπορείς να δεις επίσης witcher 2(δεν είναι open world και εστιάζει στο στορι), knights of the old republic (το πρώτο) και Vampire the masquerade bloodlines. Μπορώ να σου πω και λεπτομέρειες για το καθένα αν σε ενδιαφέρει.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Για PC που (φαντάζομαι) ψάχνεσαι μόνο τα Mass Effect μπορώ να σκεφτώ που να 'ναι αρκετά story driven.

            Αν σε ενδιαφέρει περισσότερο η ιστορία/δράση από τα RPG στοιχεία σου προτίνω φουλ τα 2 Portals. Φοβερό storytelling, φοβερό script.

            Comment


            • thank you && thank you!!!
              Vampire the Masquarade... Tι είπε... θα το τσεκάρω να θυμηθώ τα παιδικά μου χρόνια (είχα παίξει το redemption)

              [MENTION=53]ChrisTop[/MENTION] είχα ξεκινήσει το πρώτο ΜΕ δανεικό από φίλο, θα το ξανατσεκάρω, μου την είχε δώσει αν θυμάμαι καλά πως ήταν λίγο περίπλοκο να βρεις που να πας και το παράτησα.
              [MENTION=56]Deus[/MENTION] στο witcher 3 γίνεται open-world?
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Καιρός να πάω για νέα τηλεόραση. Ψάχνω το καλύτερο μοντέλο που να είναι UHD, 4K και HDR. Να έχει και λιγότερη καθυστέρηση απόκρισης της εικόνας. Την θέλω όχι μόνο για τα παιχνίδια, αλλά και για τις ταινίες που θα συνδέσω αργότερα με τον υπολογιστή.

                Έπεσα πάνω σε νέο μοντέλο τηλεόρασης που έχει την τεχνολογία QLED, αλλά την αφήνω για κάποια 10-20 χρόνια μέχρις να ψοφήσει η νέα τηλεόραση που θα πάρω. Αυτή η νέα τεχνολογία είναι η ανανεωμένη έκδοση του HDR και δίνει πιο πλούσιο χρωματισμό μέσω FOV τεχνικής, και είναι και ακριβή.

                Ρίξτε μου τις προτάσεις σας.
                sigpic

                Comment


                • Προτίμησε την LG που εχει IPS 4K πάνελ που φτιάχνει και στην apple για τα Mac και iphone .
                  Ξεκινάει απο 43 ίντσες .
                  Αν θέλεις κινηματογραφική εικόνα πάρε Sony που εχει 24p true cinema αλλα ειναι ακριβότερη απο την LG

                  Comment


                  • Originally posted by majorfox View Post
                    Προτίμησε την LG που εχει IPS 4K πάνελ που φτιάχνει και στην apple για τα Mac και iphone .
                    Ξεκινάει απο 43 ίντσες .
                    Αν θέλεις κινηματογραφική εικόνα πάρε Sony που εχει 24p true cinema αλλα ειναι ακριβότερη απο την LG
                    Θα έλεγα κάπου λιγότερο από 1000 ευρά. Ξέρουν και οι δικοί μου γι' αυτό. Ήδη έχω LG LCD των 47" εδώ και 10 χρόνια, οπότε βλέπω ότι δεν αντέχει τόσο. Καιρός να πάω για κάτι καλύτερο όπως HDR 4K. Θέλω και την κινηματογραφική εικόνα για τα παιχνίδια. Τα μοντέλα UHD φέρνουν το 4Κ και θέλω το HDR που το έχει και το PS4 μου και η κάρτα γραφικών που φοράει ο υπολογιστής μου (Palit NVidia GeForce GTX 1070).
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by 丹野 View Post
                      Θα έλεγα κάπου λιγότερο από 1000 ευρά. Ξέρουν και οι δικοί μου γι' αυτό. Ήδη έχω LG LCD των 47" εδώ και 10 χρόνια, οπότε βλέπω ότι δεν αντέχει τόσο. Καιρός να πάω για κάτι καλύτερο όπως HDR 4K. Θέλω και την κινηματογραφική εικόνα για τα παιχνίδια. Τα μοντέλα UHD φέρνουν το 4Κ και θέλω το HDR που το έχει και το PS4 μου και η κάρτα γραφικών που φοράει ο υπολογιστής μου (Palit NVidia GeForce GTX 1070).


                      Αν τα θέλεις ολα σε ένα σου προτείνω την Sony-KD-43XE7005
                      Εχει και τέλεια απόκριση με το PS4 Pro και το HDMI σε 4K σε σχεση με άλλες TV του είδους .

                      Comment

                      Working...
                      X