Announcement

Collapse
No announcement yet.

Indie/Fan Made

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sorry για την αργοπορημένη απάντηση, αλλά απουσίαζα σε ταξίδι.

    Προσπάθησα να το παίξω σε Windows 8 και δεν μου ξεκίναγε, ίσως φταίει και η εγκατάσταση μου, μιας και μου βγάζει προβλήματα και σήμερα μάλλον πάω για format. Οπότε θα επανέλθω σε αυτό με feedback.

    Θα θελα να ολοκληρωθει ο τιτλος σαν εμπειρια, αλλα να μη ξεφυγουμε και παμε μακρια. Δηλαδη να ειναι μια μικρη ιστορια με αρχη μεση τελος ακομη κι αν ειναι διαρκειας μια ωρας. Επισης θελω ο παικτης τελικα μεσα απο τα μηνυματα των χαρακτηρων να καταλαβαινει πληρως τι εχει συμβει στο παρελθον χωρις περισσοτερες επεξηγησεις.
    Θα συμφωνήσω απόλυτα σε αυτό που λες. Μια ολοκληρωμένη εμπειρία, ακόμα και μικρή, είναι ο σωστός τρόπος αντιμετώπισης. Στην τελική το σημαντικό είναι και σαν ομάδα να έχεις να παρουσιάσεις κάποια ολοκληρωμένη δουλειά, οπότε μην το αφήσετε.

    Να ποστάρω και εγώ την δική μας συμμετοχή:

    (είναι σε Unity, οπότε θα χρειαστεί να εγκαταστήσετε το plugin - υπόθεση 2-3 δευτερολεπτων).

    2-3 μέρες μετά το διαγωνισμό διορθώσαμε κάποια πράγματα, αλλά δεν είναι ακόμα ολοκληρωμένο. Έχουμε σκοπό να το τελειώσουμε, αν και δεν το έχουμε ακουμπήσει δύο βδομάδες τώρα. Feedback θα ήταν ευπρόσδεκτο εννοείται.

    Comment


    • Πώς φεύγεις από ένα δωμάτιο;
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Originally posted by straier
        Πώς φεύγεις από ένα δωμάτιο;
        Στην υπάρχουσα έκδοση δεν υπάρχει τρόπος να φύγεις από ένα δωμάτιο αν πρώτα δεν το ολοκληρώσεις (δεν βρεις τη φωτιά). Στην τελική έκδοση έχουμε σκοπό να το επιτρέψουμε και να προσθέσουμε γρίφους που χρειάζονται ενέργειες σε περισσότερα του ενός δωματίου.

        Comment


        • Originally posted by Spahar View Post

          Προσπάθησα να το παίξω σε Windows 8 και δεν μου ξεκίναγε, ίσως φταίει και η εγκατάσταση μου, μιας και μου βγάζει προβλήματα και σήμερα μάλλον πάω για format. Οπότε θα επανέλθω σε αυτό με feedback.
          Μου τρεχει μια χαρα σε 8.1 αλλα ειναι πιθανο να θελει κανα παπατζιλικι απ'τη πλευρα σου - ισως χρειαζεται να εγκαταστησεις τον games for windows client (παροτι δε χρησιμοποιειται πουθενα).

          Κατι τετοια βλεπω και κοιταω κ εγω προς Unity.
          Do a barrel roll!

          Comment




          • Σε είδηση του polygon το πέτυχα, fan-made γερολαδάδικο Shining Force σε online περιβάλλον σε pay to win φάση αλλά για το wtf της υπόθεσης αξίζει οι νοσταλγοί να ριξουν μια ματιά.
            sigpic

            Comment


            • Κυκλοφόρησε προχθές το tri. (κάτι σαν; )Cel shade γραφικά που θυμίζουν και λίγο minecraft με gameplay μηχανισμούς που προσπαθούν να μπουν στη λογική/"αντιγράψουν" την προσέγγιση του portal. Ωραία μουσική και γενικά φαίνεται καλή φάση το παιχνίδι αλλά είμαι ακόμα στην αρχή για να βγάλω συμπεράσματα. Ανέβασα και ενα video αν κάποιος θέλει να ρίξει μία ματιά.

              Comment

              Working...
              X