Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tekken 7: Fated Retribution

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Μόλις 20 ευρώ digital για PC στα κλειδάδικα (πώς λέμε λαδάδικα), δελεαστικό!

    Κρίμα που δεν υποστηρίζει cross-play, διάβασα ότι ήταν αδύνατο λόγω διαφορετικών προδιαγραφών online υπηρεσιών από MS και Sony.

    Τα Street Fighter και Killer Instinct απ'την άλλη υποστηρίζουν γιατί βγήκαν μόνο σε μία κονσόλα + PC.
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • #47
      Καλά, αν θέλουν όλα γίνονται, απλά η Sony τώρα που είναι μπροστά, δεν την συμφέρει να έχει cross play με το ΧΒΟΧ που έχει τόσο χαμηλότερες πωλήσεις, δεν τους έχει ανάγκη. Με μία κονσόλα μόνο θα μπορούσε να γίνει cross play, όμως λογικά θα απαιτούνταν και τα αντίστοιχα φράγκα, το οποίο λογικά δεν έγινε εδώ. Απ' ό,τι θυμάμαι στο SFV η Sony (συν)χρηματοδότησε το παιχνίδι; Ή κάτι τέτοιο, γι' αυτό και κράτησε το cross play με το PS4, όμως η Namco το έφτιαξε μόνη της, και δεν κάθισε προσθέσει επιπλέον δουλειά, να μπλέξει με επιπλέον συμβόλαια κλπ.

      20 Γιούργια πάντως είναι φοβερή τιμή, αν το σήκωνε η κάρτα μου παίζει να το έπαιρνα. Και πάλι αξίζει, αλλά μέχρι να πάρω άλλη κάρτα, οι τιμές θα πέσουν κι άλλο (ο πλεονέκτης ). Και δεν χρειάζεσαι και PS+ και αηδίες για online play, μια χαρά. Παρεμπιπτόντως, ανέβασαν επίσημα τους αγώνες στο YouTube

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • #48
        @Ryu_gr , τελικά 20 ήταν το season pass, που είναι ξεχωριστά από το βασικό παιχνίδι. Το κανονικό ήταν γύρω στο 25άρι. Όχι πως έχει και καμία ιδιαίτερη σημασία, επειδή με τις προσφορές των ημερών, έχει πέσει στα διάφορα κλειδάδικα στα 18+ ευρόπουλα, προσφορά την οποία και τίμησα ύστερα από πολύ σκέψη τελικά.

        Οφείλω να πω πως για πρώτη φορά στα χρονικά, έσπασα και αγόρασα ψηφιακό παιχνίδι τόσο ακριβά. Το προηγούμενο ρεκόρ μου ήταν νομίζω το Walking Dead της Telltale στα 4€ περίπου (ο γύφτος ). Με βρήκε κορόιδο το Tekken και μου αδειάζει το πορτοφόλι, όμως είναι παιχνιδάρα γμτ, τι να κάνω κι εγώ ο έρμος. Πάντως έχουν κάνει και μαμώ τα optimization εκεί πέρα στην Namco, με την αρχαία κάρτα μου, παίζω low τα πάντα στα 60 fps ακατέβατα.

        Ένα 4ωρο session και καμιά 10αριά ranks αργότερα, μπορώ να πω πως στάνιαρα, μου έφυγε η μεγάλη κάψα, best Tekken ever για εμένα

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #49
          Αυτό το διάστημα ώρα με συνεπήρε το Witcher 3 τελικά, αλλά είμαστε arcadeάδες όπως και να το κάνουμε, οπότε κάποια στιγμή μελλοντικά το βλέπω να ενδίδω και 'γω με τέτοια τιμή.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • #50
            Πριν λίγες ημέρες έκανε η Unreal Engine ένα update για να μειώσει το input lag, και σήμερα έβγαλε η Namco δικό της update που το εφάρμοσε στην PS4 έκδοση. Τα αποτελέσματα ήταν να πέσει από τα ~8 στα ~5 frames. Το PC παίζει στα 4 με vsync off, το PS4 έχει vsync forced, επομένως το περίπου 1 καρέ για να μην υπάρχει screen tearing, είναι μεγάλο κατόρθωμα. Αρκετός κόσμος το τσέκαρε σήμερα και είπε πως βρήκε διαφορές στο timing, λογικά οι προ θα το εκμεταλλευτούν καλύτερα. Καλή φάση, πάντα τέτοια.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • #51
              Εγώ έχω ξεκινήσει το παιχνίδι λίγο πιο αργά, κάπου τον Ιούλιο. Παίζω Eddy Gordo, Katarina και Lucky Chloe.

              @Phantom Duck , ο τύπος που σ' έπαιξε Gigas φαίνεται να το είχε αρκετά καλά. Εγώ στη θέση σου θα έκανα ελιγμούς ή θα ήλεγχα την απόσταση για να μην τον αφήσω να με πλησιάσει. Αυτό είναι κάτι που κάνουν όλοι, και ειδικά οι επαγγελματίες. Ήσουν τυχερός που ξέφυγες το punish όταν έκανες το RA (Rage Art), γιατί θα σ' έκανε full combo punish. Το RA έχει πολύ recovery frame. Επίσης, για να σε βελτιώσω λίγο, το RA μπορεί ν' ακυρωθεί μόνο από γρήγορη επίθεση, ή από κάποια συγκεκριμένη επίθεση του χαρακτήρα εναντίον του, ή από το throw, αλλά μόνο στο πρώιμο στάδιο. Σε αυτό που ήταν καλός ο αντίπαλος σου ήταν που ήξερε πότε να χτυπήσει χαμηλά ή ψηλά για να σε μπερδέψει, γνωστό και ως 50/50.

              @Ryu_gr , προσθέτω ότι για να γίνει το low parry θες να πατήσεις δύο φορές το D/F (κάτω/μπροστά). Το είχα πειραματιστεί με τα φιλαράκια μου εδώ Θεσσαλονίκη. Έχει δίκιο που είναι ρίσκο. Αυτό το low parry πιάνει ΜΟΝΟ όταν ο άλλος ρίξει κλωτσιά. ΔΕΝ πιάνει όταν ο άλλος ρίχνει μπουνιές. Την ίδια μέρα πειραματιστήκαμε για να βρούμε πως να γλιτώσουμε και το ρίξιμο, και τελικά το ξυλίκι που τρώς όταν ο άλλος είναι απάνω σου.

              Ο τύπος που ξέφυγε τον King ήξερε μόνο προς το τέλος πως να τον ξεφύγει. Μπορείς να τον αποφύγεις, αν πατήσεις τη σωστή μπουνιά. Το throw το αποφεύγεις, αν πατήσεις το σωστό κουμπί την ώρα που εμφανίζεται η μωβ αύρα. Είναι θέμα αντανακλαστικών αυτό.

              Το θέμα με το input lag υπάρχει καιρό, γιατί ήταν ευθύνη της Unreal Engine, της μηχανής γραφικών όπου δημιουρήθηκαν αυτά τα παιχνίδια. Θα έπρεπε να μειώσουν εντελώς το input lag, γιατί εξαιτίας του δεν παλευόταν η κατάσταση. Το φωνάζαμε καιρό αυτό, και ειδικά στον Harada, γιατί με το ζόρι μπορούσαμε να παίξουμε στο PS4. Το είχα παίξει ένα σετ μ' έναν Γάλλο, και δεν μπορούσα να κάνω τα γνωστά κόλπα μου με τον Eddy. Το παράτησα μέχρις να το φτιάξουν. Ας ελπίσουμε να το έχουν διορθώσει.
              sigpic

              Comment


              • #52
                Ακολουθω χρονια τη σειρα, οχι γιατι ειμαι καλος στο ξυλο, περισσοτερο λογω της ιστοριας και των χαρακτηρων του, αλλα το 7 δυστυχως απογοητευει.

                Καταρχην, κακη επιλογη η Unreal Engine 4, οσο ομορφη κι αν δειχνει, εχει προβληματα και φαινεται οτι δυσκολευτηκαν.

                Δεν επρεπε σε καμια περιπτωση να αφαιρεθουν οι κλασικοι χαρακτηρες Lei, Julia, Anna γιατι ο κοσμος χαλασε χρονο να τους μαθει και τωρα τους ζηταει. Οταν προηγουμενως το Tag 2 ειχε τους παντες μεσα (πλην του Azazel) μπορουσαν να παραμεινουν μαζι με σημαντικους χαρακτηρες σαν τους Zafina, Ganryu, Kuni, Jun και Jinpachi (τον οποιο τον αναφερει στην ιστορια σαν τον πιο δυνατο μαχητη). Για ονομα του θεου δηλαδη ειναι παιχνιδι ξυλου δε χρειαζεται ο χαρακτηρας σου να εχει πρωταγωνιστικο ρολο για να υπαρχει.

                To online ειναι κουραστικο κι αγχωτικο. Περιμενεις 5-10 λεπτα να σου βρει αντιπαλο. Και οι περισσοτεροι σπαμμαρουν χτυποντας κατω. Και γενικα τα τοσο τεραστια movesets ειναι αχρηστα οταν χρησιμοποιουμε το πολυ 10 κινησεις στη μαχη. Ενα combo breaker να διακοπτει το jugglefest πρεπει να βαλουν. Ετσι ισως γινοταν κι ευκολοτερο το παιχνιδι. Εφτασα Grand Master και το παρατησα.

                Παραπερα το offline content ειναι φτωχο. Πιο πολλα ρουχα κι αντικειμενα ειχε το 6 και Tag 2. Το Arcade ειναι ουσιαστικα αχρηστο. Τραγικη ελλειψη Tekken Force/Scenario Campaign. Το μικρο Story mode μας αφηνει με την απορια. Ο Heihachi θα σωθει, ειτε θα πουνε πιαστηκε σε καποια κωχη, ειτε με αλλο σωμα σαν Robo Heihachi. Μαλλον θα τα δουμε στο Tekken 8 αυτα γιατι δε βλεπω να βγαζουν expansion.
                Last edited by Shadow; 15-02-2018, 01:53 PM.

                Comment


                • #53
                  Συμφωνώ για το offline πράμα που είναι φτωχό. Αλλά συγκρίθηκε με το SFV που ήταν πραγματικά γυμνό και σε σχέση με αυτό, το Tekken φάνηκε πιο γεμάτο. Ευτυχώς που υπάρχουν κάτι Mortal Kombat X (κοίτα σε τι σημείο φτάσαμε, ποιος να το φανταζόταν ) και Injustice και γενικά άλλα fightings που έχουν το offline σε υπόληψη για να παραδειγματίζονται οι άλλες εταιρίες.

                  Στα άλλα τι να πω, απόψεις, έτσι είναι το παιχνίδι, σε άλλους αρέσει, σε άλλους όχι. Το online καλό μου φαίνεται, όχι πιο αγχωτικό από άλλα παιχνίδια, γρήγορα βρίσκει ματσάκια, μια χαρά . Για εμένα το συγκεκριμένο είναι ίσως το πιο ισορροπημένο (και καλύτερο) παιχνίδι της σειράς. Απλά πρέπει να ρίξει κάποιος πολλέεεεες ώρες για να αρχίζει να καταλαβαίνει το σύστημα μάχης. Προσωπικά παίζω χαλαρά και αυτήν την στιγμή είμαι στις κίτρινες ranks. Δεν έχω μάθει και πολλά πράγματα για frames, crushes κλπ, όμως η αλήθεια είναι πως έχω ακολουθήσει σταδιακά λίγο πολύ τους περισσότερους τίτλους από το Tekken 3 και ύστερα, επομένως οι επιπλέον κινήσεις π.χ. δεν με ενοχλούν, ίσα ίσα που μου αρέσουν επειδή δίνουν νέα πνοή, όμως είναι λογικό να φαίνονται αχανείς για κάποιον που καταπιάνεται τώρα με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Εκεί λάμπει διά της απουσίας του ένα tutorial που πραγματικά χρειαζόταν απελπισμένα.

                  Από επιπλέον χαρακτήρες, μόνο τον Lei θα ήθελα και τέλος Ωραίο είναι να υπάρχουν πολλοί, όμως όσο περισσότεροι παίχτες, τόσο πιο πολλά τα matchups που έπρεπε να μάθει κάποιος, και τόσο πιο αχανές θα γινόταν το παιχνίδι. Ο αριθμός των μαχητών μου φαίνεται ιδανικός (αν όχι μεγάλος) και αναγκαστικά θα έπρεπε να μείνουν απ' έξω κάποιοι. Γι' αυτό και βρήκα καλές τις επιλογές να μείνουν εκτός χαρακτήρες όπως π.χ. ο Armor King και να ενσωματώσουν κάποιες κινήσεις τους σε ήδη υπάρχοντες χαρακτήρες. Αναγκαστικά κάποιοι θα έμεναν παραπονεμένοι, όμως ο Lei έπρεπε να μπει οπωσδήποτε, δηλαδή wtf, δεν θέλει και πολύ νιονιό.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • #54
                    Εμένα πάλι μου άρεσε που δεν έχει τον Lei. Γενικά είναι λίγο βαρετό σε κάθε παιχνίδι να έχει τους ίδιους χαρακτήρες συνέχεια και απλά να βάζει μερικούς καινούριους.
                    Μόνο τον King μη βγάλουν θα τους φάω το αυτί.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #55
                      Εμένα μου φτάνει που έχουν μέσα τον αρχικό μου, τον Eddy, αλλά θα προτιμούσα να βάζανε και την Christie, την εγγονή του μέντορα του Eddy, ή τον Lei.
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Phantom Duck View Post
                        Συμφωνώ για το offline πράμα που είναι φτωχό. Αλλά συγκρίθηκε με το SFV που ήταν πραγματικά γυμνό και σε σχέση με αυτό, το Tekken φάνηκε πιο γεμάτο. Ευτυχώς που υπάρχουν κάτι Mortal Kombat X (κοίτα σε τι σημείο φτάσαμε, ποιος να το φανταζόταν ) και Injustice και γενικά άλλα fightings που έχουν το offline σε υπόληψη για να παραδειγματίζονται οι άλλες εταιρίες.

                        Στα άλλα τι να πω, απόψεις, έτσι είναι το παιχνίδι, σε άλλους αρέσει, σε άλλους όχι. Το online καλό μου φαίνεται, όχι πιο αγχωτικό από άλλα παιχνίδια, γρήγορα βρίσκει ματσάκια, μια χαρά . Για εμένα το συγκεκριμένο είναι ίσως το πιο ισορροπημένο (και καλύτερο) παιχνίδι της σειράς. Απλά πρέπει να ρίξει κάποιος πολλέεεεες ώρες για να αρχίζει να καταλαβαίνει το σύστημα μάχης. Προσωπικά παίζω χαλαρά και αυτήν την στιγμή είμαι στις κίτρινες ranks. Δεν έχω μάθει και πολλά πράγματα για frames, crushes κλπ, όμως η αλήθεια είναι πως έχω ακολουθήσει σταδιακά λίγο πολύ τους περισσότερους τίτλους από το Tekken 3 και ύστερα, επομένως οι επιπλέον κινήσεις π.χ. δεν με ενοχλούν, ίσα ίσα που μου αρέσουν επειδή δίνουν νέα πνοή, όμως είναι λογικό να φαίνονται αχανείς για κάποιον που καταπιάνεται τώρα με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Εκεί λάμπει διά της απουσίας του ένα tutorial που πραγματικά χρειαζόταν απελπισμένα.

                        Από επιπλέον χαρακτήρες, μόνο τον Lei θα ήθελα και τέλος Ωραίο είναι να υπάρχουν πολλοί, όμως όσο περισσότεροι παίχτες, τόσο πιο πολλά τα matchups που έπρεπε να μάθει κάποιος, και τόσο πιο αχανές θα γινόταν το παιχνίδι. Ο αριθμός των μαχητών μου φαίνεται ιδανικός (αν όχι μεγάλος) και αναγκαστικά θα έπρεπε να μείνουν απ' έξω κάποιοι. Γι' αυτό και βρήκα καλές τις επιλογές να μείνουν εκτός χαρακτήρες όπως π.χ. ο Armor King και να ενσωματώσουν κάποιες κινήσεις τους σε ήδη υπάρχοντες χαρακτήρες. Αναγκαστικά κάποιοι θα έμεναν παραπονεμένοι, όμως ο Lei έπρεπε να μπει οπωσδήποτε, δηλαδή wtf, δεν θέλει και πολύ νιονιό.
                        Κι εγω απο το Tekken 3 ξεκινησα, με το 5 αποκορυφωμα το καλυτερο της σειρας! Επισης ιδανικο ροστερ ειχε και το 6.

                        Αλλα το κακο με ολα τα Tekken ειναι οτι καθονται οι δημιουργοι και κανουν τεραστια movesets, κι ετσι χρειαζονται διπλασιο χρονο απο τα αλλα παιχνιδια ξυλου για να τελειωσουν ενα χαρακτηρα, ενω στις μαχες οπως ειπα χρησιμοποιουμε το πολυ 10 κινησεις και ειναι jugglefest. Κι οταν ξεκινα το jugglefest δεν εχει combo breaker οπως στα Killer Instinct να αντιδρασεις και περιμενεις απλα να προσγειωθεις. Αυτο θα επρεπε να διορθωθει.

                        Το Mortal Kombat X ηταν το πρωτο παιχνιδι ξυλου που πηρα στο PS4. Αλλα εχω κανα χρονο να παιξω και το εχω ξεχασει. Το εχει ξεχασει κι ο Boon φαινεται αφου πιο πολλα updates εκανε στην εκδοση για κινητο.

                        Το SFV αρχικα ηταν αδειο! Εγω το πουλησα γι'αυτο το λογο και δε το μετανιωνω παρολο που τωρα προσθετει καμποσους κλασικους χαρακτηρες ανανεωμενους. Η Capcom εχει καταντησει αηδια με τα dlcs.

                        Δυστυχως την ιδια τακτικη φαινεται να ακολουθει πλεον και η Namco παρολο που ο Harada ελεγε δε θα χρεωσει ποτε για επιπλεον χαρακτηρες. Μαλλον γερασε κι εγινε τσιγκουνης κι αυτος.

                        Originally posted by Altair View Post
                        Εμένα πάλι μου άρεσε που δεν έχει τον Lei. Γενικά είναι λίγο βαρετό σε κάθε παιχνίδι να έχει τους ίδιους χαρακτήρες συνέχεια και απλά να βάζει μερικούς καινούριους.
                        Μόνο τον King μη βγάλουν θα τους φάω το αυτί.
                        Μα δε χρειαζεται να τους εχει ολους. Στο Tag 2 υπηρχαν πολλοι κλωνοι γιατι ειναι 2 εναντιον 2, στο 7 μπορουσαν να κρατηθουν μονο οι σημαντικοι κι αυτοι που εχουν ξεχωριστο στυλ. Ειναι αδικο να εχεις αφιερωσει χρονο να μαθεις ενα χαρακτηρα και να κοβεται τελειως.

                        Originally posted by 丹野 View Post
                        Εμένα μου φτάνει που έχουν μέσα τον αρχικό μου, τον Eddy, αλλά θα προτιμούσα να βάζανε και την Christie, την εγγονή του μέντορα του Eddy, ή τον Lei.
                        Η Christie ειναι κλωνος του Eddy. Θα συμφωνουσα αν της διναν νεο ξεχωριστο στυλ ή κοβαν ορισμενες κινησεις του και τις της διναν. Αλλιως ας παρεμενε palette swap.

                        Comment


                        • #57
                          Στο Tekken απ' ό,τι καταλαβαίνω, ο Harada αντιστέκεται στο να μπουν χαρακτήρες ως DLC, είχε δηλώσει πολλές φορές πως δεν θα γίνει, όμως δεν είναι αυτόνομος, ανήκει στην Bandai Namco που ως εταιρία του σιναφιού, θέλει να ξεζουμίσει με ό,τι DLC μπορεί να υπάρξει ένα παιχνίδι, αφού βλέπει πως έχει λεφτά η υπόθεση. Αυτός πιστεύω ήταν ο λόγος που τον έσπρωξε προς τους guest χαρακτήρες. Να έχει να λέει δηλαδή πως οι legacy Tekken χαρακτήρες περιλαμβάνονται όλοι για όλους, και όσοι τα σκάσουν παραπάνω, θα πάρουν 2-3 guest χαρακτήρες από άλλα franchises. Ναι οκ, κι εγώ ξενερώνω, όμως όταν βλέπω τα Mortal Kombat και SF με seasons και άπειρους χαρακτήρες για αγορά, και να στους πετάνε στην λίστα με λουκετάκι και παραπομπή στο store, ε, το προτιμάω να είναι όλοι free και ας μην παίξω αυτούς τους 2-3 guests. Το ιδανικό θα ήταν να συμπεριλαμβανόταν όλο το πακέτο στην αρχή, όμως αφού τα πρόβατα αγοράζουμε τα DLCs, microtransactions κλπ, αυτές οι τακτικές όχι μόνο δεν θα μειωθούν αλλά θα αυξηθούν στο μέλλον, επομένως η προσέγγιση του Tekken 7 είναι μεν άσχημη, όμως θα μπορούσε να είναι και πολύυυυυ χειρότερη.

                          Τα juggles με είχαν ξενερώσει στο Τ6 που έβαλαν το bound / bounce, ενώ στο Tekken Tag 2, το παιχνίδι έγινε εμετικό, έκανες ένα λάθος και έτρωγες μέχρι και ~80% dmg ξέρω γω. Όταν ανακοινώθηκε το Τ7, ήθελα να βγάλουν τα πάσης φύσεως bounces ώστε απλά να κάνεις ένα απλό air combo και τέλος, όμως έτσι το παιχνίδι θα γινόταν πάλι Τ5. Γι' αυτό ακολούθησαν την μέση λύση, έβαλαν το screw για να μειώσουν το πολύ juggle combo dmg, νέρφαραν και τον τοίχο ώστε να μην μπορείς να κάνεις άπειρα combo όταν στριμώξεις τον άλλον εκεί, και πλέον με ένα Juggle τρως περίπου κατά μέσο όρο ~30-35% dmg, που κατ' εμέ είναι μια καλή χρυσή τομή.

                          Στα δε high level plays (τουρνουά κλπ) που οι παίκτες ξέρουν τις κινήσεις και προσέχουν, είναι πιο δύσκολο να φας launcher και είναι συνήθως η ανταμοιβή σε μία πρόβλεψη που έκανες, σε ένα πετυχημένο whiff ή το δύσκολο χρέωμα σε μία συγκεκριμένη κίνηση. Αν μπει κάτι σε στυλ combo breaker θα είναι μεν πιο εύκολο για να μπει νέος κόσμος, όμως το high level play θα χαλάσει τελείως, επομένως προσωπικά είμαι αντίθετος σε κάτι τέτοιο. Ακόμα πάντως ρίχνω κατάρες στον Harada που δεν έβαλε ένα εκτενέστατο tutorial ώστε όοοολα αυτά και ακόμα περισσότερα, να τα μαθαίνει ο καθένας μέσα από μία σειρά offline οδηγών με gameplay και τα όλα του, για να γίνει πιο ευχάριστη η εισαγωγή του κόσμου αντί να μπαίνει στο online, να τρώει 3 combo από κάποιον που έχει λιώσει το παιχνίδι και να το παρατάει . Γι' αυτό και τα βραβεία για τα καλύτερα fighting games πήγαν σε άλλους τίτλους, επειδή ήταν πιο γεμάτοι και πιο φιλικοί στο ευρύ κοινό, και ας χρεώνουν έξτρα ένα σωρό χαρακτήρες.
                          Last edited by Phantom Duck; 16-02-2018, 01:26 PM.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • #58
                            Ναι συμφωνω οτι ο Harada δεν ειναι αυτονομος κι οτι ακολουθει τη τακτικη της εταιρειας, παρολο που στο Tag 2 εδινε δωρεαν dlcs. Και σιγουρα μπορουσε να ηταν χειροτερη η κατασταση, να ζητουσαν λεφτα και για τον Akuma πχ γιατι κι αυτος guest ειναι ασχετα αν εμφανιζεται κανονικα στο στορυ και δεν τον ζητησε κανεις. Ο λογος που εμφανιζεται πιστευω ειναι εξαιτιας του Tekken X Street Fighter, δε νομιζω να τους αναγκασε η Namco, αν και τελικα σκεφτηκαν οτι ειναι καλη ευκαιρια να βαλουν κι αλλους guests για επιπλεον λεφτα και να προσελκυσουν κι αλλο κοσμο.

                            Ελπιζω μονο, αν ακουσουν τους φανς, μην αρχισουν να κοστολογουν και τους legacy χαρακτηρες, ενω στα προηγουμενα παιχνιδια ηταν δωρεαν. Μη φτασουμε δηλαδη να πληρωνουμε για το αυτονοητο, χαρακτηρες που επρεπε να υπαρχουν.

                            Νομιζω οτι αυτο που λες high level play αλλαζει καθε φορα που κυκλοφορει νεος τιτλος γιατι προσθετουν νεα στοιχεια και κινησεις. Οπως καναν τωρα με τα Rage Arts πχ. Οποτε καλο θα ηταν να βαλουν και combo breaker και να γινει το παιχνιδι ευκολοτερο και να ερθει νεος κοσμος. Αυτο δε θελουν αλλωστε; Περισσοτερο κοινο, περισσοτερες πωλησεις, περισσοτερος ανταγωνισμος. Αλλιως θα ηταν κλειστο για δεκα ιαπωνες που το φτιαχνουν κι ολας κι ολα καλα. Τελος, σαφως και επρεπε να υπαρχει tutorial, πιο λεπτομερεστατο ομως απο αυτο που ειχε στο Tag 2. Αλλα μαλλον ειναι ευκολοτερο να λενε "παιξε οπως θελεις" κι ας σπαμμαρουν οι περισσοτεροι με τις ιδιες κινησεις παντα.

                            Comment


                            • #59
                              Για το τουτόριαλ συγκεκριμένα πρέπει να είχε πει ο Harada κάτι του στυλ ότι δεν το έβαλαν επειδή ο κόσμος δεν θα το έπαιζε ούτως ή άλλως, γι' αυτό έβαλαν μόνο το story, κάτι τέτοια ξεφτυλίκια

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • #60
                                νέρφαραν και τον τοίχο
                                Τίποτα δεν αφήνουν απείραχτο πια!
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X