Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rayman Origins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ναι, δεν είναι δύσκολο να μαζευτούν οι φατσούλες. Μάνι μάνι μαζεύονται. Τα τρεχούμενα μπαούλα είναι το θέμα που πρέπει να παίξεις αρκετές φορές συνεχόμενα για να τα καταφέρεις. Εγώ έχω 190 φάτσες και πάω για τον 9ο κρύσταλλο ο οποίος μου φαίνεται αυξήθηκε πολύ σε δυσκολία σε σχέση με τον προκάτοχό του. Πάω και για perfect score επομένως θα πέσει λίγο ζόρι ειδικά σε μερικά time attacks και μετάλλια, όμως περιλαμβάνεται και αυτό στη μαγεία του παιχνιδιού

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #47
      Έχεις να προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο χαρακτήρα για τα μπαούλα;Εγώ μόνο με τον Rayman έχω παίξει ως τώρα.
      Εγώ πάντως,μετά το φινάλε,μόνο τα σεντούκια θα κυνηγήσω και το Land of the Livid Dead.Άντε κάνα εύκολο speed trophy για τα σχετικά achievements,αλλά ως εκεί.
      Γενικά όμως έχει ψωμί ο τίτλος.Κάθε κόσμος είναι και μια νέα έκπληξη έτσι.Όλο καινούριες ιδέες συναντάω.
      Carpe diem

      Comment


      • #48
        Οι ήρωες μου φαίνεται πως είναι ίδιοι. Για το αισθητικό της υπόθεσης τους αλλάζω κυρίως για να βλέπω διαφορετικές φάτσες. Που και που όταν βαριέμαι τον Rayman παίρνω τον Globox που έχει πολύ γέλιο (δοκίμασέ τον σε μία πίστα που καβαλάς κουνούπια στον αέρα και θα με θυμηθείς :troll, αλλά στα treasure chests με ενοχλεί επειδή είναι χοντρός και καταλήγω πάλι στον Rayman.

        Η δεύτερη φουρνιά κόσμων πάντως είναι πολύ πιο ευρηματική από τους πρώτους 5, από εκεί είναι οι αγαπημένες μου πίστες.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #49
          Να πάρει,είχα σκοπό να πάρω την συλλεκτική έκδοση αλλά εξαντλήθηκε.

          Παιδιά σε ποια κονσόλα είναι καλύτερο,στο πλει 3 η στο χβοχ;Έπεσε στα 17 ευρώ στο zavvi.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • #50
            Metacritic scores

            Wii - 92/100
            360 - 88/100
            PS3 - 87/100

            Comment


            • #51
              Εγώ στο Χ360 το έχω και είναι μια χαρά.Στο ps3 έχω διαβάσει για κάτι κολληματάκια.

              3 κόσμοι και τέλος.
              Έχει αρχίσει και δυσκολεύει,όμως το level design είναι για σεμινάριο.

              edit:
              Phantom τώρα είδα ότι έβαλες την πίστα Tricky Winds.Σήμερα την πέρασα και είναι από τις αγαπημένες μου.
              Carpe diem

              Comment


              • #52
                Oκ θενξ για τις απαντήσεις,θα αγοραστεί για το χκουτο.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Deus View Post
                  Να πάρει,είχα σκοπό να πάρω την συλλεκτική έκδοση αλλά εξαντλήθηκε.[...]
                  Πλάκα πλάκα από το zavvi μου έστειλαν μόνο το Sonic Generations και είπαν πως θα ενημερωθώ για όταν στείλουν και το Rayman. Αν έχει εξαντληθεί και η παραγγελία είναι άκυρη, ελπίζω τουλάχιστον να με ενημερώσουν σύντομα :kill:

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • #54
                    Λοιπόν όπως έγραψα,μόλις το τελείωσα με 163/246 electoons,4/10 skullteeth και απολαμβάνω τη μουσική που παίζει στα credits.Υπέροχη,μαγευτική όπως και σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι φυσικά.Άλλωστε είναι μίξη όλων των προηγούμενων themes με κάποιες αλλαγές.
                    Πάμε να ξεπετάξουμε τον τενχικό τομέα για να προχωρήσουμε στο ζουμί.
                    Υπέροχα γραφικά,φοβερή μουσική,99% τέλειος χειρισμός με το χαρακτήρα να ανταποκρίνεται άψογα στις εντολές του παίχτη.
                    Το παιχνίδι ξεκινάει με εύκολες χαλαρές πιστούλες που σου μαθαίνει τα βασικά και αποκτάς νέες κινήσεις.Όταν λεώ εύκολες και χαλαρές εννοώ στο να τις τελειώσεις,όχι να βρεις τα πάντα.
                    Μετά το πρώτο σετ κόσμων που περιλαμβάνει τα κλασσικά μοτίβα των platform games όπως φωτιά,λάβα,πάγος,νερό,αέρας,έρημος,ζούγκλα κλπ,ξεκλειδώνεται το δεύτερο σετ κόσμων που είναι στα ίδια μοτίβα,αλλά είναι πολύ πιο δύσκολα και απαιτητικά.Επίσης εδώ συναντάμε και τα μοναδικά bosses του παιχνιδιού,4 στον αριθμό.Μπορεί να ακούγεται ως αρνητικό αυτό,αλλά δεν είναι.Και αυτό διότι το level design είναι για σεμινάριο πραγματικά,με αποτέλεσμα να μην νιώθεις ότι λείπει κάτι.Άλλωστε όπως είπαμε ο σχεδιασμός των επιπέδων είναι υποδειγματικός.Υπάρχουν τόσα πράγματα για να βρεις και να κάνεις,πχ να πάρεις όλα τα Νομίσματα,να βρεις όλα τα hideen cages και να πάρεις όλα τα glades προκειμένου στο τέλος να πάρεις περισσότερα electoons καθώς και το Ribbon του κάθε κόσμου.Ευτυχώς υπάρχουν παντού ορθά τοποθετημένα checkpoints.
                    Μαζεύοντας αρκετά electoons,πέρα από τα σχετικά achievements για complete medallions & hidden cages,ξεκλειδώνεις τα Hunting Treasure Chest levels,στα οποία κυνηγάς ένα σεντούκι για να το σπάσεις στο ξύλο ώστε να σου δώσει το Skull Tooth που κουβαλάει.Παίρνοντας και τα 10 Skull Teeth ξεκλειδώνεις ένα μυστικό επίπεδο το οποίο είναι παλούκι απ'όσο ξέρω.Στις πίστες αυτές (που κυνηγάς τα σεντούκια) η πρόκληση είναι αρκετά ανεβασμένη,απαιτεί ακρίβεια στα άλματα και μπολικο trial and error,δεν υπάρχουν checkpoints και γενικά είναι ζόρικα.Περιττό να πω πως σε αυτές τις πίστες το πρώτο πράγμα που μου ερχόταν στο νου,ήταν το Super Meat Boy.Κάτι το οποίο συνέβαινε και προς το τέλος του παιχνιδιού όπου η δυσκολία ανεβαίνει κατακόρυφα.
                    Ξέχασα να αναφέρω ότι οι mosquito levels,όπου καβαλάς ένα κουνούπι και πυροβολείς ότι κινείται,πέρα του ότι δίνει μια αλλαγή για πιο χαλαρό gaming,προς το τέλος αγγίζει λογικές bullet hell τίτλων.
                    Α και κάτι τελευταίο για τη μουσική.Ώρες ώρες θυμίζει κλασσικά themes από westerns,star wars κλπ στο πιο χιουμοριστικό τους.Και μιας και ανέφερα το χιούμορ,να πω εδώ πως το φινάλε αν και κρατάει ελάχιστα είναι από τα πιο αστεία που έχω δει.

                    Για μένα 10/10.Διότι παρόλο που έχει κάποια προβληματάκια πιστεύω πως τέτοιες προσπάθειες αξίζει να επιβραβεύονται.Όσοι γουστάρετε platforms αναρωτιέμαι γιατί ακόμα δεν έχετε ασχοληθεί.Old school platforming στα καλύτερά του.

                    Ελπίζω να μην ξέχασα τίποτα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #55
                      Το Rayman Origins ανακοινώθηκε για PC.


                      Στις 29 Μαρτίου θα κυκλοφορήσει digitally για 30€, ενώ όποιος το προπαραγγείλει θα λάβει και το Rayman 2.

                      Καλά τα κατάφερα. Έχω μόνο PC. Κατέβασα και τερμάτισα την έκδοση του Wii μέσω emulator στο PC και αγόρασα την Collector έκδοση του PS3, χωρίς να έχω ούτε Wii ούτε PS3. Και την ίδια ημέρα ανακοινώνεται PC έκδοση. Αν είναι θα το κατεβάσω κι εκεί για replay από την αρχή για να λέω ότι έχω τα πάντα από Rayman, καλή φάση


                      Τι υπέρτατη παιχνιδάρα, κάνει τα κλασικά Rayman να ωχριούν μπροστά του. Το κάνει σωστά, από τα κορυφαία Platforms που έχω παίξει γενικώς.



                      EDIT
                      Nate Hawke:
                      We're announcing Rayman Origins for PC right the hell now! Also, retail versions will have NO DRM. None, zero, zip. Ohemgee!
                      Link

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #56
                        Τι να πω εγώ που το παρήγγειλα για PS Vita στην εκπληκτική τιμή των 35 λιρών . Πιστεύω βέβαια ότι ταιριάζει πολύ σε handheld μηχάνημα, αλλά η τιμή είναι σίγουρα παράλογη. Το είπα και αλλού, το hype με τρώει .

                        Comment


                        • #57
                          to xekinisa xtes arketa kalo alla mono gia ena playthrough.ta time trials oute pou ta ankizo

                          Comment


                          • #58
                            Παιδιά στο play έχει ακόμα την συλλεκτική έκδοση του παιχνιδιού.Την έχει λίγο ακριβότερα από ότι την είχε το ζαβι (40 ευρώ κοστίζει)αλλά ξέρω ότι κάποιοι ψηνόσασταν και για αυτό το είπα να το γράψω.

                            Πάντως το παιχνίδι είναι απλά έπος...Από τα καλύτερα platform που έχω παίξει ποτέ...


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • #59
                              Το game τρέχει 1080p native στα 60 fps! Είναι τρελοί οι τύποι! Το είδα σε fullHD TV, η εικόνα είναι τέλεια, jaggies πουθενά!
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • #60
                                Παιχνιδάρα λέμε.Θα το τιμήσεις;
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X