Announcement

Collapse
No announcement yet.

Destiny (Bungie)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Δεν είναι υποχρεωτικά. Μπαίνεις / βγαίνεις όποτε γουστάρεις.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #17
      Το Half Life 3 δεν θα έχει όριο κουβαλήματος δύο όπλων ούτε health regen αρά δεν τα καθιέρωσαν. Oύτε βέβαια το Hl2 έχει κάποιο απο αυτά τα δύο χαρακτηριστικά.
      To ''καθιερωσαν'' δεν κρινεται απο το τι μηχανισμους εχει ενας συγκεκριμενος τιτλος αλλα απο τους μηχανισμους της πλειοψηφιας του genre. Απο κει και περα, μην αρχισουμε να λεμε για αλλη μια φορα τα αυτονοητα...

      Comment


      • #18
        Οντως, πραγματικα δεν πιστευω πως γινεται καποιος να διαφωνει με τετοια επιχειρηματα, αλλα οκ τι να λεμε, την εχουμε μαθει την ιστορια. Τουλαχιστον ας μεινει το θεμα στο Destiny και στη Bungie εστω.

        Comment


        • #19
          Το Half Life 3 δεν θα έχει όριο κουβαλήματος δύο όπλων ούτε health regen αρά δεν τα καθιέρωσαν.
          Όοοοταν θα βγει το Half Life 3 το Destiny θα έχει επανακαθιερώσει την ανυπαρξία health regen και όριο κουβαλήματος άπειρων όπλων οπότε πάλι όλοι θα αντιγράφουν τη Bungie.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Xeno View Post
            Οντως, πραγματικα δεν πιστευω πως γινεται καποιος να διαφωνει με τετοια επιχειρηματα, αλλα οκ τι να λεμε, την εχουμε μαθει την ιστορια. Τουλαχιστον ας μεινει το θεμα στο Destiny και στη Bungie εστω.
            Αυτο σκεφτόμουν κι εγω και απορώ πραγματικα που υπάρχει αντίλογος στον αντιλογο πανω ατο συγκεκριμένο θέμα.

            Comment


            • #21
              Δηλαδή σε First Person το περιμένουμε το Destiny;
              sigpic

              Comment


              • #22
                Το Combat Evolved έχει στοιχεία που μπορεί να απωθήσουν μία μερίδα παιχτών αλλά όποιος αρνείται τη τεράστια επιρροή του συγκεκριμένου τίτλου στην εξέλιξη των FPS, νομίζω πως εθελοτυφλεί. Και φυσικά το οτι το Half-Life 2 δεν ακολούθησε τη νόρμα δε μου προσφέρει κάποιο αντεπιχείρημα. Αντιθέτως θα απαντούσα πως διαφορετικά στο κάθενα παιχνίδι πράγματα τα καθιστούν αριστουργήματα.

                Η Bungie είναι πολύ ταλαντούχα ομάδα κτλ, αλλά ρε παιδιά δεν μπορεί να είμαι ο μόνος που βλέπει ότι το όλο Destiny project είναι ένα reskined halo.


                Εύλογο συμπέρασμα! Παρ' όλα αυτά πιστεύω στη δημιουργικότητα της ομάδας και το αν θα προχωρήσει πέρα απ' το Halo θα φανεί νομίζω στο πώς τρέχει το ίδιο το παιχνίδι και όχι τόσο απο το σεναριακό setting. Άλλωστε απο το Marathon μέχρι το ONI και το Halo, το space science-fiction σκηνικό ήταν το αγαπημένο της ομάδας.

                Comment


                • #23
                  Αμφιβάλλω κατά πόσο είναι ακόμα σχετικό μετά από τόσα χρόνια, αλλά να θυμίσω πως η Bungie ξεκίνησε από πρωτοποριακά RTS σαν τα καταπληκτικά Myth. Το παρελθόν της τουλάχιστον λέει πως μπορεί να προσαρμοστεί. Σαν πρώτη περιγραφή πάντως το σενάριο μου φάνηκε αρκετά αφελές, πράγμα όχι απαραίτητα κακό, και κοινότοπο, πράγμα όχι καλό.

                  Αν και αμφιβάλλω κατά πόσο θα το δούμε στα PC.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • #24
                    Από τη στιγμή που το εκδίδει η Activision νομίζω ότι θα είναι έκπληξη να δε βγει και σε PC.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #25
                      Ας ανακοινωθούν περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον τίτλο στο άμεσο μέλλον και βλέπουμε τι μας ξημερώνει. Οι πρόωρες Halo επιρροές που έχει δεν με ενοχλούν και αν στην πορεία το όλο δημιούργημα φέρει νέα πράγματα ή διαφοροποιήσει σημαντικά το είδος ώστε να δούμε ένα αξιόλογο προϊόν τότε αυτό είναι αρκετό για μένα. Για μένα η Bungie είναι εγγύηση. Το σύστημα με τα 2 όπλα που καθιερώθηκε με το Halo θα το ήθελα οριστικά εδώ. Το συμπαθώ περισσότερο από το κλασσικό arsenal style των παλαιότερων FPS.

                      Οι συγκρίσεις μεταξύ Halo και Half Life είναι ανούσιες. Αλλού πλεονεκτεί το ένα και αλλού το άλλο. Το σίγουρο είναι ότι πρόκειται για 2 κορυφαίες σειρές και η προσφορά τους στην βιομηχανία τεράστια. Όποιος αρέσκεται σε αυτό το είδος και ακόμα δεν έχει ασχοληθεί μαζί τους χάνει πολλά από το genre και το gaming γενικότερα.

                      Comment


                      • #26

                        Comment


                        • #27
                          Oταν πιασω την beta στα χερια μου (οπου θα εχω και λογικα χρονο να ασχοληθω τοτε μαζι της) μαλλον θα κανω καποιο post (για PS4 παντα).
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • #28
                            Κανείς δεν ασχολήθηκε τελικά με αυτό?
                            I'm back bitches... Version 2.0

                            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                            Comment


                            • #29
                              Θα ασχολιόμουν εγώ αλλά το ΠΣ4 είναι Αθήνα κι εγώ είμαι Κω.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #30
                                Κανείς δεν ασχολήθηκε τελικά με αυτό?
                                Το σεπτεμβρη κυκλοφορει. Καποια σχολια εχουν γραφτει στο τι παιζετε απο τον Ren και περι beta.

                                Btw ολη η friend list στο live ασχολειται με τη beta αυτη την περιοδο, σε οσους δεν απαντησα στο invitation δυστυχως δεν εχω gold και ως γωνστον no gold no party.

                                Comment

                                Working...
                                X