Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox Live Arcade

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χτες ειχα την ευκαιρια να παιξω λιγο το Puzzle Quest 2 και νιωθω οτι τα πιασε τα λεφτα του. Οτι πρεπει για μικρα sessions, μ' αρεσει που εχουν μπλεξει τη λογικη ενος απλου puzzle game με quests και leveling. Βεβαια πολλα θα κριθουν οταν αρχισω να πηγαινω σε δυσκολες "μαχες".
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Games For Holidays από το XBLA

      αποκλειστικές για τη διαδικτυακή υπηρεσία της πλατφόρμας της Microsoft, που θα κυκλοφορήσουν μεταξύ 22 Δεκεμβρίου και 5 Ιανουαρίου. Τα παιχνίδια θα είναι τα "Α World of Keflings", "Raskulls" και το, από πολλούς αναμενόμενο, "Ilomilo". Tα παιχνίδια θα τιμώνται 800 ΜS points, και είναι άγνωστο αν η εταιρία προχωρήσει σε κάποιου είδους προσφορά όπως συνέβη με το καλοκαιρινό πακέτο.
      Αντε ωραια, ελπιζω μονο ολα αυτα να αρχιζουν να περνανε και στο ελληνικο live γιατι ετσι οπως ειναι δομημενο τωρα γινονται προσφορες και δεν το παιρνεις χαμπαρι...Τεσπα, αντε να δουμε...

      Evans σχετικα με τους ποντους, εχε στο νου σου οτι ερχονται 2 μηνυματα των 800, οποτε το δευτερο μπορει να σου ερθει αργοτερα ξερω εγω. Ελπιζω να μην failαρανε...

      Comment


      • A world of Keflings? Day 1 για τον Ramparter ευκολα .

        Ειμαι περιεργος να δω τι προσφορες θα βαλουν γυρω στα τελη του μηνα, θελω νσ πιστευω πως ολο και κατι καλο θα δουμε απο price drops κτλ .

        Comment


        • Ευκολα ομως, το 1ο ηταν πραγματικα καλο.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Οι φήμες πάντως λέγανε ότι το είχες αγοράσει για να μην χάσεις τους πόντους των achievments που είχες ξεκλειδώσει από το demo

            Comment


            • LOL, πραγματι καθως επαιζα το Trial ειχα ξεκλειδωσει 2 achievements, ομως ο πραγματικος λογος που το αγορασα ηταν γιατι οταν τελειωσε ο χρονος ειχα ηδη εθιστει και ηθελα να συνεχισω τη πολη που εφτιαχνα (για οποιον δε ξερει το παιχνιδι μοιαζει με Settlers πολυ). Γενικα ειχα μια προιστορια με city management strategy games (Pharaoh, Zeus Master of Olympus απειρες ωρες ειδικα το πρωτο).
              Do a barrel roll!

              Comment


              • MS Splosion Man Debut Trailer




                Xbox Rewards
                http://www.gameover.gr/news/%CE%97-M...rds.14234.html

                Τα Games for Holidays παίζει να καθιερωθούν.
                Carpe diem

                Comment


                • Νοοτο τελικα οι πόντοι ήταν για τις αγορές του νοεμβρίου και όχι για τη μεταφορά, λάθος δικό μου.για κάποιο λόγο τώρα το θυμήθηκαν.τέλος πάντων, δεν έγινε και τιποτα.όταν με το καλό έρθουν τα μηνύματα, θα ενημερώσω.

                  Comment


                  • Free games για το xbox live


                    Το Crash Course που κατέβασα εγώ είναι μιά χαρά πάντως


                    Comment


                    • Ήρθανε και σε μένα τα 1600 ποντάκια της μεταφοράς. Τώρα είμαι μεταξύ Guwange( αν και μου φαίνεται πως δεν έχει πέσει η δουλειά που έχει ρίξει η Cave σε άλλα ports), Ikaruga και λογικά στο άμεσο μέλλον θα τσιμπήσω και το Shadow Broker dlc. Καλό και το Lara croft αλλά πολύ μεγάλο για τον 20GB σκληρό δίσκο προς το παρόν.
                      Προς το παρόν μένουν στην άκρη.
                      Επίσης δώστε βάση σε αυτό που είπε και ο nooto. Πάτηστε μια φορά το Α και όχι σαν μανιακοί γιατί για κάποιο λόγο, με το που ανοίγεις το μνμ είναι σαν επιλογή το delete. Επίσης έχετε κατά νου οτι μεσα σε ένα μήνα πρέπει να έχετε κάνει χρήση των κωδικών γιατί μετά λήγουν.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Έβαλα Super Meat Boy και κόλλησα τραγικά άσχημα. 100% complete ο πρώτος κόσμος (ναι, Α+ σε όλες τις κανονικές και dark πίστες και όλα τα bandages) και τον έπαιξα μία φορά σερί χωρίς να χάσω καμμία ζωή. Τρέλα μεγάλη, προβλέπω άπειρο κάψιμο. Xeno και Burai να ανοίξουμε topics και να συγκεντρώνουμε στο ΟΡ τα best scores. Αν μπορούμε να στέλνουμε και τα replays τι να πω, θα πέσει λιώσιμόοοοοοοοοοοοοοοοο.

                        Comment


                        • ... κι εγω ετσι ελεγα στην αρχη αλλα μερικους κοσμους μετα μου εφυγε η μαγκια .
                          Το αφηνω για μια πιο χαλαρη περιοδο, τωρα δεν ειμαι για νευρα και συγκινησεις, θα χουμε κακα ξεμπερδεματα μαλλον.

                          Συνεχισε ετσι αφου σου αρεσει παντως, ειναι φοβερο παιχνιδι. Ελεγχος, αισθητικη, μουσικη, αναφορες σε αλλα παιχνιδια - ολα τελεια.

                          Comment


                          • Μετά από την πλήρως επιτυχημένη προσπάθεια να τερματίσω 100% τον πρώτο κόσμο είπα να πιάσω, με μεγάλες δόσεις φιλοδοξίας και σιγουριάς, το 2ο. Αρχικά τα πήγαινα εξαιρετικά, έλεγα μάλιστα ότι θα την πω στον Xeno και θα επιδείξω πρωτοφανές skill για τα δεδομένα μου. Βγάζω τον κανονικό 2ο κόσμο, παίρνω σε όλες Α+ και λέω πάμε τώρα στο dark world να τα πάρουμε κι εκεί όλα. Κόλλησα στην 5η πίστα, έχασα τουλάχιστον 30 φορές και το παράτησα . Το παιχνίδι αρχίζει να ξεφεύγει τελείως, γουστάρω. Φοβάμαι βέβαια για το πώς θα είναι παρακάτω :xp: .

                            Comment


                            • dp

                              Πάει και ο τρίτος κόσμος, τα πράγματα ξεφεύγουν πλέον και στις απλές πίστες, όχι μόνο στις dark . Αύριο θα ανοίξω μάλλον topic για εντυπώσεις, scores (δηλαδή χρόνους) κτλ, όποιος έχει όρεξη ας ενδιαφερθεί.

                              Comment


                              • Ωραιος, ανοιξε thread γιατι εγω δεν εχω καλα καλα την ορεξη για κατι τετοιο.. Σε νιωθω παντως, αρχικα ελεγα πως θα εκανα 100% τον καθε κοσμο και μετα θα προχωρησω, αλλα απο ενα σημειο και μετα αναθεωρησα για προφανεις λογους. Πλεον δεν παιζω καν, αν και θα πρεπε εστω ποτε ποτε, αλλα δυστυχως τα χω αφησει ολα στην ακρη :/.

                                Ο Major Nelson κανει λογο στο blog του για τα deals των ερχομενων ημερων:

                                Here is a preview of the 10 deals and their discounted price that will be available December 21 – December 31
                                Super Meat Boy Discounted Price: 800 Savings: 33%
                                Comic Jumper Discounted Price: 800 Savings: 33%
                                Toy Soldiers Discounted Price: 800 Savings: 33%
                                Banjo Tooie Discounted Price: 600 Savings: 50%
                                Castle Crashers Discounted Price: 600 Savings: 50%
                                The UnderGarden Discounted Price: 400 Savings: 50%
                                Risk Factions Discounted Price: 400 Savings: 50%
                                Afterburner Climax Discounted Price: 400 Savings: 50%
                                Borderland's Claptrap New Revolution Discounted Price: 400 Savings: 50%
                                Carcassonne Discounted Price: 400 Savings: 50%
                                Eπισης συμφωνα με το Official XBOX Magazine αναμενονται και αλλα deals προσεχως και εδωσαν και καποια hints, οριστε λοιπον τι γραψαν για τα περι XBLA:

                                XBLA
                                Turn out the lights for this delight!
                                What a way to start the week!
                                Work with Elvis in this classic!
                                Το 1ο ειναι λογικα το Limbo και το 3ο το Perfect Dark. To 2o ενα Monday κατι, δε θυμαμαι καν πως ακριβως λεγεται .

                                Αυτα για την ωρα, αντε και καλες αγορες.

                                Comment

                                Working...
                                X