Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda Breath of the Wild |OT| Hardcore Morrowind

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Nαι δεν έχω πρόβλημα, απλώς είναι μαζί με το BotW Collector's για το Switch. Αν το μετανιώσω θα σ στείλω πμ.

    Από post στο Neogaf
    When you watch the videos and see how the world reacts to you and everything is working together like a clockwork it is rather impressive. A simple example: you wear a metal axe and a lightnimg is about to strike you. You throw away the weapon in the last second, in front of an enemy and the lightning hits the axe and kills the enemy. The lightning casts a fire and you can use it to jump in the wind and get high to shoot other enemies with your bow.
    Last edited by Sinclair; 25-02-2017, 12:20 AM.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #62
      Very lively, does not feel empty at all
      - Multiple towns
      - sense of discovery unlike any other Zelda since the first Zelda
      - constant feeling of accomplishment when discovering new stuff
      - Discovered an area where enemies killed you in one hit

      Χαίρομαι ΄πολύ με όσα διαβάζω αλλά αυτά εδώ με χαροποιούν πιο πολύ από όλα. Τα δύο τελευταία 3d Zelda ήταν απογοητευτικά για εμένα, παρόλο που είναι εξαιρετικά σαν παιχνίδια γενικά, επειδή τους έλειπε το στοιχείο της ποικιλίας, της εξερεύνησης και της ανακάλυψης. Αυτά ακριβώς για εμένα είναι τα σημαντικότερα χαρακτηριστικά που πρέπει να έχει ένα open world game. Από ότι φαίνεται το έκαναν επιτέλους σωστά οι της νιντεντο και θα παραδώσουν ένα αριστούργημα που θα το θυμόμαστε. Ανυπομονώ να διαβάσω τις απόψεις όσων θα το ξεκινήσουν!


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • #63
        Originally posted by Sinclair View Post
        Nαι δεν έχω πρόβλημα, απλώς είναι μαζί με το BotW Collector's για το Switch. Αν το μετανιώσω θα σ στείλω πμ.

        Από post στο Neogaf
        Αν το μετανιωσεις δε θα κρατησεις ουτε τη colectors? :O
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #64
          Τελικά τα έχω κάνει σε ξεχωριστό χρόνο προπαραγγελία οπότε δεν είναι μαζί. Όχι την προπαραγγελία του Zelda θα την κρατήσω, ακόμη και χωρίς το Switch( σε αυτή την περίπτωση θα το πάρω για Wii U)λόγω της Zelda Collection.
          Btw


          10άρι από το EDGE, το Horizon Zero Dawn 9 και το Torment 8.( πού θα βρούμε χρόνο??) Αυτό το χρονικό διάστημα με τόσα games NiOh, Horizon, Zelda, Torment, NieR, Mass Effect Andromeda, έχει χρόνια να συμβεί. Δεν είναι ανθρωπίνως δυνατό άνθρωπος με υποχρεώσεις να τα προλάβει όλα αυτά( φοιτητής θυσιάζεις εξεταστική για πλάκα ) Ευτυχώς το Numenera το είχα κάνει back στο physical tier οπότε από εκεί είμαι καλυμμένος( μας έδωσαν και δυναότητα για code σε PS4 ή ΧONE version με κάποιο τίμημα άλλα δεν θα το κάνω)
          Μετά από αυτό το 10άρι και τα hands on του Switch που είδα μαζεμένα χθες και σήμερα, τα πράγματα δυσχεραίνουν ακόμη περισσότερο την απόφασή μου.

          Oρίστε και τα reviews του τεύχους του EDGE για την ιστορία

          The Legend of Zelda: Breath of the Wild [10] / both Wii U and Switch versions tested
          Horizon Zero Dawn [9]
          Nioh [9]
          Sniper Elite 4 [7]
          Torment: Tides of Numenera [8]
          Aaero [7] / PC
          Dexed [6] / PSVR
          Dandy Dungeon [9] / iOS
          ΕDIT:
          Στα πλαίσια της κουβέντας και των ενθουσιωδών σχολίων που διαβάζω( δικαιολογημένα) για το interactivity με τον κόσμο του τίτλου αλλά και τις πολλές διαφορετικές προσεγγίσεις και το δυναμικά μεταβαλλόμενο περιβάλλον, να σημειώσω πως κάτι παρόμοιο έκανε και το Phantom Pain, το οποίο όπως είχαμε πεί και με τον nooto, θεωρώ πως είναι από τους σημαντικότερους τίτλους της βιομηχανίας τα τελευταία χρόνια. Βάλτε αν θέλετε vids στο youtube να πάρετε μια γεύση για το πόσο δημιουργικοί μπορούν να αποδειχθούν οι παίκτες και πόσες προσεγγίσεις μπορεί να έχει μια αποστολή.( τον κατέστρεψε η Konami με τις εμμονές της για online FOBs και microtransactions τον τίτλο)
          Last edited by Sinclair; 25-02-2017, 02:03 PM.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • #65
            [MENTION=9]Sinclair[/MENTION] ξεχασα να σε ρωτησω, το Switch που χεις προπαραγγειλει ειναι Grey ή Neon?
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #66
              Grey αλλα θα το κρατήσω τελικά.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #67
                Ωραιος εγω ψηνω το Neon αλλα δε θελω να δωσω 340€ γμτ το θεωρω κοροιδιο.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #68
                  Αν πας public( δεν ξέρω αν έχεις κάρτα μελους εσύ ή κάποιος γνωστός) μπορείς να μαζέψεις και πόντους και να εχεις μια έκπτωση( προυποθέτει βέβαια να έχεις ήδη αρκετούς). Εγώ έχω αρκετούς πόντους οπότε με το Switch, Zelda και καμμιά θήκη θα έχω 25€ έκπτωση και θα την χρησιμοποιήσω λογικά. Τώρα τα 340+60/70 για το Ζelda είναι αρκετά είναι η αλήθεια και δεν ξέρω αν μπορεί να βρεθεί φθηνότερο( καλά μιλάω κι εγώ που ακόμη δεν έχει εξασφαλιστεί πως η τιμή που το προπαρήγγειλα θα είναι η ίδια, θεωρητικά μετά το midnight event της Πέμπτης, θα μπορούσαν να υποστηρίξουν πως δεν έχουν άλλο stock στα 300€ όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν κτλ εδώ στο amazon us ακυρώνουν προπαραγγελίες του Zelda Master Edition λόγω έλλειψης stock ανεξαρτήτως του πότε έβαλε κάποιος το preorder )

                  Το μόνο που με θλίβει σε τέτοιες περιπτώσεις, είναι πως θα υπάρξουν άτομα που θα έχουν κονσόλες και θα τις σπρώξουν eBay, όπου μερικές πουλιούνται ακόμη και 200€ πάνω
                  Last edited by Sinclair; 27-02-2017, 12:42 AM.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by Sinclair View Post
                    Το μόνο που με θλίβει σε τέτοιες περιπτώσεις, είναι πως θα υπάρξουν άτομα που θα έχουν κονσόλες και θα τις σπρώξουν eBay, όπου μερικές πουλιούνται ακόμη και 200€ πάνω
                    Δηλαδή να την κρατήσω την προπαραγγελία και να το πουλήσω ebay;
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #70
                      Θα τη πουλησεις σε μένα αν ειναι Neon : P
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #71
                        Εγώ κόβω κάθε επίσκεψη σε θέματα με Zelda, ειδησεογραφικά κτλ γιατί ήδη αρκετοί παίζουν τον τίτλο, κανουν streaming και έχουν διαρρεύσει αρκετά spoilers. Προφανώς ξέρουμε πως μπορείς να πας στην τελική περιοχή σχεδόν αμέσως και το κάνουν οι περισσότεροι( κι εγώ βασικά )αλλά να διατηρήσουμε λίγο και το στοιχείο της έκπληξης.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • #72
                          Λολ εγώ δεν το ήξερα γιατί ακριβώς πέρα από το announcement trailer δεν έχω δει τίποτε άλλο...

                          Comment


                          • #73
                            Υπέθεσα ότι το ξέρετε γιατί το είχε αναφέρει ο Αοnuma στην Ε3. Συγγνώμη
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Sinclair View Post
                              Εγώ κόβω κάθε επίσκεψη σε θέματα με Zelda, ειδησεογραφικά κτλ γιατί ήδη αρκετοί παίζουν τον τίτλο, κανουν streaming και έχουν διαρρεύσει αρκετά spoilers. Προφανώς ξέρουμε πως μπορείς να πας στην τελική περιοχή σχεδόν αμέσως και το κάνουν οι περισσότεροι( κι εγώ βασικά )αλλά να διατηρήσουμε λίγο και το στοιχείο της έκπληξης.
                              +1

                              Έχω spoilerιαστεί άσχημα. Μέχρι την Παρασκευή κόβω όλα τα gaming sites.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by Sinclair View Post
                                Υπέθεσα ότι το ξέρετε γιατί το είχε αναφέρει ο Αοnuma στην Ε3. Συγγνώμη
                                Σιγά! Αν δεν τρέξει το παιχνίδι καλά στον Cemu, και αν δεν τρέξει ο Cemu καλά στο λάπτοπ του φίλου, θα αργήσω πολύ να το παίξω...

                                Comment

                                Working...
                                X