Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Λογικά στο θέμα trophies κάτι πρέπει να παίζει και στους npc που συναντάς σαν το Πόντιο Πιλάτο και διαλέγεις αν τους κάνεις punish ή abolish. Ή επηρεάζει και πουθενά αλλού;
    sigpic

    Comment


    • Στο τι πόντους θα πάρεις(Cross/Scythe).
      Carpe diem

      Comment


      • A ok αν είναι μόνο για αυτό no problem, νόμιζα ότι αλλάζει κάτι γιατί πολύ βάση δίνει, mini-game όταν κάνεις abolish και πομπώδες επιγραφή κάτω αριστερά στην οθόνη "Podius Pilatus has been abolished". Πέρασα το επίπεδο του Gluttony που ήταν σιχαμερά σιχαμερό και σαλιάρικο και είμαι σε αυτό του Greed τώρα. Βασικά μου αρέσει πολύ το παιχνίδι, δεν περίμενα ας πούμε να έχει "platform" σημεία, με σχοινιά να αποφεύγεις φωτιές και σημεία να πηδάς σε κινούμενες πλατφόρμες, το περίμενα για κάποιο λόγο πιο "flat". Εντάξει το art του είναι φοβερό όπως και οι κόμικ σκηνές με τις αμαρτίες κι έτσι του ήρωα.
        sigpic

        Comment


        • ΙΜΟ ο χειρότερος κύκλος.Δεν ξέρω αλλά με κούρασε απίστευτα.Μετά βέβαια γούσταρα πάλι.
          Carpe diem

          Comment


          • Silent Hill: Homecoming
            Castlevania: Order Of Ecclesia

            Comment


            • Άσε το Homecoming και νιώσε την απόλυτη τελειότητα του Order of Ecclesia.
              Carpe diem

              Comment


              • Και δεν έφτασε ακόμη στο τέλος, όπου είναι σπαστικός ο κύκλος με το treachery, λόγω του πάγου και κάνεις μισή ώρα να περάσεις απέναντι. Το ίδιο και ο κύκλος με τις 10 θανάσιμες πίστες.

                deus, γιαυτό μ' αρέσει τέτοιο παιχνίδι. Δείχνει αίμα, βία, censorship και άλλα τέτοια ! Γουστάρω !
                sigpic

                Comment


                • Δείχνει αίμα, βία, censorship και άλλα τέτοια
                  Πώς γίνεται να δείχνει censorship;
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Στα σημεία που κόβεις κεφάλια, πόδια, χέρια κτλ έχει θολούρα για να μην φαίνονται
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Δείχνει και τα "προσωπικά μέρη" των πρωταγωνιστών... Τα πάντα γίνονται !

                      Λοιπόν, επειδή τερμάτισα το God of War: Chains of Olympus, μου μένει το Disgaea 2 να τελειώσω, γιατί το άρχισα πρόσφατα.

                      Κέρδισα κι ένα demo του Kane & Lynch 2: Dog Days από τον διαγωνισμό του Myxbox.gr, το οποίο θα παίξω αύριο, όταν γυρίσω από την εξεταστική.
                      sigpic

                      Comment


                      • Μία μέρα πριν φύγω έβαλα να παίξω λίγο το Super Stardust HD. Πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι, όποιος έχει PSN ID ας το πάρει άμεσα, μόνο 3€ το πακέτο με τα DLCs του. Να παίξουμε και κανά coop να βγάλουμε γούστα. Βέβαια εγώ είμαι απών για 2 με 3 βδομάδες, οπότε κάντε την αρχή μόνοι σας (στον τοίχο μιλάω).

                        Comment


                        • Shadow Hearts I: From The New World

                          Ξέρει ο Scatty για ποίο ομιλώ.
                          sigpic

                          Comment


                          • Tanouli πολύ καλά το πας. Ποιοτικές επιλογές τελευταία. Είσαι σε φόρμα μάλλον

                            Εγώ πάντως συνεχίζω με το Tales of Eternia, πολύ χιούμορ, διάρκεια.

                            Τανο να το παίξεις κι εσύ κάποια στιγμή, νομίζω θα το χαρείς.
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • Originally posted by Tanno View Post
                              Shadow Hearts I: From The New World

                              Ξέρει ο Scatty για ποίο ομιλώ.
                              Κάτι κάνεις λάθος.Η σειρά είναι η ακόλουθη.

                              Shadow Hearts,Shadow Hearts Covenant,Shadow Hearts From The New World.

                              Άρα εσύ παίζεις το 3.:xp:
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Originally posted by Altair
                                Κάτι κάνεις λάθος.Η σειρά είναι η ακόλουθη.

                                Shadow Hearts,Shadow Hearts Covenant,Shadow Hearts From The New World.

                                Άρα εσύ παίζεις το 3.:xp:
                                Για μισό λεπτό...

                                Στον τίτλο δεν έβγαλε ούτε "Ι" ούτε "ΙΙΙ"... :kill:

                                Μόνο στο Covenant έβγαλε "ΙΙ", αλλά το boxart logo το έγραψε "Shadow Hearts: Covenant" και στο άλλο "Shadow Hearts: From The New World"...

                                Τι σκατά γίνεται δω ? Πως γενέν να είναι 3λογία ?

                                Επισημαίνω ότι έχω το Covenant και το From The New World. Οπότε παρακαλώ κάποιος να μου εξηγήσει τι γίνεται με το "Shadow Hearts".
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X