Announcement

Collapse
No announcement yet.

Diablo 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δοιρθώθηκε η σύνδεση και είμαι ΟΚ από χτες.

    Επίσης ανακοινώθηκε το νέο patch. Ελπίζω να διορθώσει τα προβλήματα που πέτυχα εδώ κι εκεί. Και να διορθώσει το Achievement bug που έχει ο χαρακτήρας μου που δεν μπορώ να tick-άρω τα άλλα αφεντικά στο Death From Afar achievement.
    sigpic

    Comment


    • Ειδα τα περισσοτερα του 1.04 και νομιζω κανουν σωστα βηματα με τα Legendaries. Το critical build του Wiz εφαγε nerf οπως βλεπω. Αν πειραξουν κατι αλλο στον DH ομως θα σταματησω να παιζω σιγουρα.. Τοσες ωρες farming και χρημα σε αυτον τον χαρακτηρα και παλι δεν φτανει την αποτελεσματικοτητα ενος WW barb (ο οποιος δεν πειραχτηκε καθολου btw)..

      Comment


      • Tetoio nerf pou trwei to game, oti nerf kai na fane oi xarakthres tha einai fuckin playground (hdh einai) IMO.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • μα φυσικα gz δεν τιθεται πλεον θεμα για challenge τυπου:'' πως θα τελειωσω το inferno'' αυτο ητανε για τον πρωτο μηνα, αλλα ''πως θα φαρμαρω ποιο γρηγορα και ποιο αποτελεσματικα'' η ''πως θα πλουτισω παιζοντας το παιχνιδι του AH'' ολα αυτα τα ματαιοδοξα για μια καλυτερη θεση στο ηλιο του pvp οταν βγει

          ihne πιστευω οτι εισαι λιγο υπερβολικος για dh, εχω δει αρκετα builds που φαρμαρουνε πολυ γρηγορα και με mf gear tanks, hybrids ,dps και με bows η xbows η ακομα και 2h 1h xbows or shield...μια βολτα απο τα official forums για να δεις μερικα profiles απο οσους γραφουνε στο section του dh θα σε πεισει...αλλα οκ σαν τον ww tornado barb δεν φαρμαρει κανενας εχεις δικαιο, τι να κανουμε


          βρισκω τις αλλαγες στην 1.04 προς στην σωστη κατευθυνση τα νεα legendaries ειναι το πουλεν για να φερει πισω κοσμο αλλα και για να συνεχισουνε οι υπολοιποι, τωρα το nerf στο twister σε wiz μαλλον λογικο γιατι μετα θα procαρανε σαν τρελα τα νεα summons απο τα νεα legendaries, εξαλλου ειπανε οτι αν εχεις μεγαλο cc δεν θα καταλαβεις και πολυ το νεο μειωμενο στο μισο proc rate, οποτε δεν νομιζω να το αισθανθω στην wiz μου (ελπιζω)


          σημετα θα δειξουνε previews απο τις υπολοιπες τρεις classes monk,dh,w.doctor

          Comment


          • [QUOTE]μα φυσικα gz δεν τιθεται πλεον θεμα για challenge τυπου:'' πως θα τελειωσω το inferno'' αυτο ητανε για τον πρωτο μηνα, αλλα ''πως θα φαρμαρω ποιο γρηγορα και ποιο αποτελεσματικα'' η ''πως θα πλουτισω παιζοντας το παιχνιδι του AH'' ολα αυτα τα ματαιοδοξα για μια καλυτερη θεση στο ηλιο του pvp οταν βγει/QUOTE]
            Ναι αυτο εννοουσα, δεν υπαρχει θεμα completion πλεον.. Το pvp δεν νομιζω να με ενδιαφερει και ιδιαιτερα παντως..Τα εχω δει τα profile μερικοι εχουν πραγματικα απιστευτο gear και αν δεις ενδεικτικες τιμες θα παθεις ασε που πλεον items σαν και αυτα δεν βρισκεις καν.

            Δεν λεω οτι ειναι ασχημος ο DH απλα θελει παρα πολυ χρημα μακραν περισσοτερο σε σχεση με αλλους για να βγαλει το ιδιο αποτελεσμα. Αλλα μου αρεσει το gameplay τι να κανουμε..

            Comment


            • δεν θα το λεγα οτι θελει περισσοτερο gold ολες οι classes τα ιδια θελουνε πανω κατω, σκεψου οτι μπορεις να παιξεις και glass cannon αμα θες και να εχεις στο ignore stats οπως το loh και all res η def, ενας barb η ενας monk δεν μπορει να κανει το ιδιο, δευτερον δεν ειναι απαραιτητο να stackaρεις crit chance ενω σε αλλες classes ειναι, οσο αναφορα το natalyas ring που ειναι οντως πολυ ακριβο δεν ειναι και mandatory εξοπλισμος, εχω χαλασει τα λιγοτερα gold στην tank dh μου απο ολες τις αλλες classes και εβγαλε πολυ ευκολα inferno

              Comment


              • αντε τις ''καπουλαρε'' και η DH λοιπον, τα buffs σε καποια skills φαινεται οτι θα εχουνε ενα impact στο συνολικο variety



                ...σε αντιθεση με τα buffs του monk που φαινονται διχως νοημα λες και το προβλημα των spirit drainers skills ητανε το dmg μονο lol



                who the fuck cares about hydras? ι dont..... poor wizard.... (not for ''pro wizards'')



                1.04 patch barb edition double tornado builds all over the place gogo >_<


                επικο buff incoming οπως δειχνουνε τα πραγματα για witch doctors

                Comment


                • Εγω εκτος απο τα legendaries περιμενω να δω και τα 61/62 weapons που ειπαν οτι θα παιρνουν properties σαν τα 63. Εχω 2 recipes (grand doomcaster/grand conquest sword) για 6 properties και περιμενω να δω αν θα αποδοσουν τιποτα(κατα πασα πιθανοτητα οχι αλλα δεν πειραζει.. )

                  Μπορει να αξιζει η επενδυση στα plans μιας και ειναι σχετικα προσιτα ακομα.. Επισης εκτος απο αυτα αν θελει κανεις του κανω craft flawless star και perfect stars emeralds(free εννοειται για ολους..) ;)

                  Comment


                  • Diablo III To Introduce Paragon System In Next Patch


                    Rumor has it that there were things that some gamers didn't care for about Diablo III. (And if you can believe Facebook, some developers, too.) Blizzard has heard the complaints, and they are making some huge changes to the game in patch 1.0.4. Not just skill updates, although there will be plenty of those. Not just improvements to the way that legendary items are rolled, but those will be there too.Today, they announced a completely new game mechanic called the Paragon system, which kicks in once a character hits level 60. After that point, XP goes toward "Paragon levels," which start at level 1 and are capped at level 100. For each level, the player will get improvements to their base stats, just like they did in their initial 60 levels, but the real draw to Paragon levels is that each one grants the player an additional 3&#37; magic find and 3% gold find bonus. At Paragon level 100, the character will have 300% magic find and 300% gold find all the time, with no need to wear equipment that focuses on those attributes.
                    To keep the system from being abused, magic and gold find percentages now have a hard cap of 300%. So even if a Paragon level 100 character were to wear equipment with bonuses to those stats, it would do them no good. The developers say that their goal with this system is to enjoy gameplay and the hunt for great loot even after hitting the level cap by providing incentive to keep playing while reducing the incentive to focus on just one kind of equipment.
                    For more details about Paragon levels and all of the other gameplay improvements coming in patch 1.0.4, check out the Diablo III blog post below. No date has yet been given for the patch's release, but Blizzard promises that they will announce one "in the days ahead."




                    Πολύ καλό φαίνεται το update.


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • Shmera mpainei.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • το dmg της wizard μου και θα ανεβει και αλλο με το καιρο



                        pvp=come at me bro :smoke:


                        το χαμηλο vit ειναι ''μπλαζε'' γιατι ειμαι με 2700 life regen per sec

                        Comment


                        • Θα καθαρισω το stash μου γιατι εχω γεμισει οποτε οποιος θελει να ψαξει μερικα items που του κανουν ας μου στειλει ingame η εδω. Δεν ειναι top φυσικα αλλιως θα τα εβαζα για πουλημα αλλα μπορει να ενδιαφερουν καποιον ειτε για alt ειτε για main on a budget..

                          (Ολοι εκτος του vaynard με το imba gear του ειναι welcomed..)

                          Εγω 117k dps ειμαι τωρα με το nats set(το παλιο) φανταζομαι παει 150-160 με μερικα νεα legendaries(boots και andariel πχ) αλλα δεν αξιζει χωρις το disc regen.

                          Κανω επισης craft 6 proper gloves και weapons, σημερα εκανα 20 gloves και μονο μερικα βγηκαν μετρια μπορειτε να ριξετε μια ματια πριν τα κανω vendor ολα(δεν μπαινω σε διαδικασια AH για λιγοτερο απο 2,3 mill γρηγορα γιατι βαριεμαι.. )

                          Comment


                          • δεν εχεις συνηδητοποιησει οτι κανενας πλην εμας στο GO δεν παιζει το game ετσι?:troll:

                            πιθανοτατα και τα μισα απο οσα εγραψες να ακουγονται και ''αλλαμπουρνεζικα'' στους περισσοτερους


                            anyway, ihne με κατι προχειρους υπολογισμους που εκανα αμα βαλω το chantodo set weapon+orb και καποια ''tri force'' equipment σε gloves+rings+amu παω ευκολα 300k+ dps ,
                            αντε βρες ομως perfect chantodos σε καλες τιμες:whip: και φυσικα στα tri force θελω και life regen ετσι να μην χασω την cultila και το sex appeal

                            βλεπω εχεις παρει το paragon lvling πολυ ζεστα nice, για μενα εχει μπει σε φρενo γιατι παιζονται atm κατι guild wars 2, darksiders 2

                            Comment


                            • Εγώ παίζω το Hardcore Mode και παράλληλα ψάχνω να βρω να ξεκλειδώσω κάποια achs που δεν κατάφερα στην πρώτη προσπάθεια. Τώρα μόλις κάνω του ACT II.
                              sigpic

                              Comment


                              • Achievement hunting στο Diablo ειναι άσκηση στηv ματαιότητα η μου φαινεται..??

                                Comment

                                Working...
                                X