Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αυτόματο resizing

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αυτόματο resizing

    Καταρχάς να ζητήσω ένα συγγνώμη από τον Έβανς γιατί τον πήρα από τα μούτρα χωρίς να φταίει. Ήταν αργά, ήμουν κουρασμένος και κάπου αγανάχτησα με τη σελίδα στο θέμα των γενεθλίων του DJ Solid στα χάλια που ήταν.


    Στην ουσία, υπάρχει ένα θέμα με το αυτόματο resizing των φωτογραφιών. Φαίνεται πως το add-on που χρησιμοποιούσαμε κάπως απορρυθμίστηκε, σβήστηκε ή εν πάσει περιπτώσει απεργεί. Μια πρώτη προσπάθεια να διορθωθεί το θέμα απέτυχε, οπότε αναγκαστικά αρχίζει το ψάξιμο. Προσωπικά θα είμαι σε θέση να ασχοληθώ από την επόμενη εβδομάδα, οπότε ο κλήρος πέφτει στο Ramparter.

    Είναι κάποιο έκτακτο πρόβλημα, που δεν προέκυψε από κάποια αλλαγή ή κακό χειρισμό εκ μέρους κάποιου admin. Ψάχνουμε να βρούμε τη λύση και ζητώ συγγνώμη για το άβολο της υπόθεσης. Μέχρι να το λύσουμε θα ζητήσω θερμά από όλους να προσέξουν το μέγεθος των φωτογραφιών που βάζουν και να σκεφτούν δυο φορές αν όντως χρειάζεται να μπει φωτογραφία.

    Σας ευχαριστώ πολύ όλους, και για άλλη μια φορά ζητώ την υπομονή και την κατανόησή σας.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

  • #2
    Καταρχάς να ζητήσω ένα συγγνώμη από τον Έβανς γιατί τον πήρα από τα μούτρα χωρίς να φταίει. Ήταν αργά, ήμουν κουρασμένος και κάπου αγανάχτησα με τη σελίδα στο θέμα των γενεθλίων του DJ Solid στα χάλια που ήταν.
    Σιγά μωρέ, δεν έγινε και τίποτα. Απλώς έκανα 20 λεπτά uploading, δεν έγιναν resize και μετά έκανα άλλα 20 λεπτά uploading σε μικρότερη ανάλυση. Πάνω που κάνω το edit και χαίρομαι, βλέπω ένα Evans έλεος και λέω wtf . Για να σε συγχωρήσω, πάνε πες τίποτα για το party και το χώρο, τσάμπα host έγινα :xp: .

    Comment


    • #3
      Προς το παρόν μέχρις να λυθεί το θέμα, είτε κάντε resizing μέσα από ιστοσελίδα ρύθμισης εικόνων για ανέβασμα ή κάντε την καθεμία spoiler... Πιο καλά...

      Κι εγώ ζητώ συγγνώμη από Evans, γιατί νόμιζα δεν σκέφτηκε να το κάνει spoiler για να μικρύνει το μέγεθος της κάθε εικόνας που γέμισε μισή σελίδα από το ίδιο θέμα !
      sigpic

      Comment


      • #4
        Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τι φταίει...
        Έκανα ακόμα απεγκατάσταση του hack και εγκατάσταση και πάλι, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

        Εφόσον δεν αλλάξατε κάτι τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.
        Θα το ψάξω και άλλο και εάν δεν βρω λύση, μάλλον θα ψάξω να βρω κάποιο άλλο hack.
        Online-Games.gr
        http://www.online-games.gr

        Comment


        • #5
          Ουφ, δεν μπορώ να καταλάβω το τι φταίει...
          Απεγκατέστησα το παλιό hack και εγκατέστησα αυτό : http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=184571

          Αλλά χωρίς τύχη! Ούτε και αυτό φταίει. Κάτι κάνει conflict και δεν μπορώ να βρω τι!
          Σας παρακαλώ εάν άλλαξε το οτιδήποτε κάποιος admin ας μου το πει μπας και καταλάβω το τι φταίει.

          Επανέφερα το παλιό πάλι...
          Online-Games.gr
          http://www.online-games.gr

          Comment


          • #6
            ΟΚ τελικα λυθηκε το θεμα. Δε το περιμενα αλλα ειχε σχεση με μια αλλαγη του url στα settings. Μη βαρατε , ψαχναμε κατι με τον Titus τις προαλλες.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #7
              The failness rulz !
              sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by Ramparter View Post
                ΟΚ τελικα λυθηκε το θεμα. Δε το περιμενα αλλα ειχε σχεση με μια αλλαγη του url στα settings.
                LOL! Α, ρε αυτά τα forums με τα glitches και τις δυσλειτουργίες τους.
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment

                Working...
                X