Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εψιλον 3 - Ελπιδες και προβλεψεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Σιγα μη βγαλει κανεις το Tetris απο το gameboy για να παιξει Sekiro.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #62
      Μες την ετοιμολογία είσαι μπαγάσα...

      Comment


      • #63
        Ας γράψω και εγώ 5 πράγματα.

        Η παρουσίαση της Microsoft μου άρεσε σε γενικές γραμμές και για εμένα έχει ένα μεγάλο θετικό και ένα μεγάλο αρνητικό.

        Ας μιλήσω πρώτα για το μεγάλο αρνητικό. Η παρουσίαση αποτυγχάνει παταγωδώς να πείσει κάποιον να αγοράσει χβοχ. Δεν πείθει πως το μηχάνημα στο άμεσο μέλλον θα κάνει την διαφορά όσον αφορά την βιβλιοθήκη games και πως θα προσφέρει παιχνίδια που θα δεν θα μπορεί να προσφέρει ο ανταγωνισμός. Τα Gears of War, Forza, Halo, αν και κορυφαία παιχνίδια σε καμία περίπτωση δεν θα προσελκύσουν καινούριο κοινό στο μηχάνημα παρά μόνο τους ήδη υπάρχοντες οπαδούς του μηχανήματος της Microsoft που δεν έχουν αγοράσει το σύστημα μέχρι τώρα, το playstation 4 έχει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία όσον αφορά τα exclusives. Πολύ καλά τα indies που ανακοινώθηκαν βέβαια (ori σκέτη μαγεία).

        Περνάω στο μεγάλο θετικό τώρα. Η εξαγορά 5 στούντιο φυσικά. Αυτό δείχνει ότι η Microsoft επιτέλους κατάλαβε αυτό που λέγεται για αυτήν τόσο από gamers όσο και από τον ειδικό τύπο εδώ και χρόνια. Το ότι απλά Α Γ Ν Ο Ε Ι το ότι πρέπει να εστιάσει στα games! Eξαιρετική κίνηση από την μεριά της, είναι πολλά υποσχόμενα και τα 5 στουντιο που εξαγόρασε, δείχνει ότι αλλάζει επιτέλους ρότα η εταιρεία και μπορούν να είναι αισιόδοξοι οι κάτοχοι της κονσόλας της πως θα εμπλουτιστεί σημαντικά η βιβλιοθήκη των διαθέσιμων τίτλων μακροπρόθεσμα. Φυσικά αυτό σημαίνει πως μελλοντικά θα είναι πιο ανταγωνιστική απέναντι στη Sony, κάτι πολύ καλό ΚΑΙ για τους κατόχους playstation αφού ως γνωστόν ο ανταγωνισμός μόνο τον καταναλωτή ωφελεί κτλ κτλ.

        Περιμένω πως και πως τις παρουσιάσεις των Sony και Square ελπίζοντας να δούμε περισσότερα για το έρμο το FFVII remake...
        Last edited by Deus; 11-06-2018, 06:41 PM.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • #64
          Συμφωνώ και στα δυο, αλλά νομίζω είναι ξεκάθαρο ότι η Microsoft έχει ήδη στραμμένο το βλέμμα της προς στην επόμενη γενιά. Όχι μόνο γιατί πολύ δύσκολα θα αλλάξει κάτι στη τρέχουσα, αλλά γιατί, εκ των πραγμάτων, λόγω των μεγάλων development cycles στις AAA παραγωγές, μόνο εκεί μπορούν να φανούν οι όποιοι καρποί της επέκτασης των 1st party studios. Οπότε στη παρούσα φάση απλά προσπαθεί να ικανοποιήσει το υπάρχον κοινό της μέχρι το επόμενο reboot.

          Σε επίπεδο software τώρα, προσωπικά, αυτά που κρατάω από χθες είναι το Cyberpunk γιατί, ακόμα κι αν δεν έδειξαν καθόλου gameplay, ομολογώ ότι γουστάρω απίστευτα το setting και το Sekiro.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • #65
            Originally posted by Roronoa View Post
            Και επειδη η αποψη μου δεν σου αρεσει σου δινει δικαιωμα να μου μιλας ετσι?
            Ναι.Γιατί όταν εγώ κάνω report και ο [MENTION=8]Ramparter[/MENTION] μου την λέει,ναι.Και δεν είναι ότι δεν μου αρέσει,είναι ότι έχεις άδικο έτσι απλά.
            Γελοίο είναι να λες για το GOT ότι το έχουμε ξαναδεί πέρσι,ενώ to trailer του το είδαμε 30 Οκτωβρίου 2017 πρώτη φορά.
            Γιατί όταν μιλάω εγώ για τα sequel της ΜΣ,όλοι να διαφωνήσετε.
            Τέρμα το χάιδεμα στα αυτάκια,αν δε σας αρέσει ρίξτε μπαν.
            Carpe diem

            Comment


            • #66
              On topic:
              Η Square Enix έδειξε 3 PS4 exclusives.Babylon's Fall από Platinum Games,The Quiet Man,Dragon Quest XI.
              Carpe diem

              Comment


              • #67
                Εκανες report σε ατομο που μολις ειχες προσβαλλει χωρις να σου απευθυνει το λογο. Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #68
                  Originally posted by Ramparter View Post
                  Εκανες report σε ατομο που μολις ειχες προσβαλλει χωρις να σου απευθυνει το λογο. Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο.
                  Ban.Ban.
                  Ban, ban, ban.
                  Repeat x3
                  Bring
                  Out
                  The Banhammer
                  Bring
                  Out
                  The Banhammer.

                  Θα το συνεχίσω το αριστούργημα μου όταν γυρίσω από την δουλειά.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by Altair View Post
                    Ναι.Γιατί όταν εγώ κάνω report και ο [MENTION=8]Ramparter[/MENTION] μου την λέει,ναι.Και δεν είναι ότι δεν μου αρέσει,είναι ότι έχεις άδικο έτσι απλά.
                    Γελοίο είναι να λες για το GOT ότι το έχουμε ξαναδεί πέρσι,ενώ to trailer του το είδαμε 30 Οκτωβρίου 2017 πρώτη φορά.
                    Γιατί όταν μιλάω εγώ για τα sequel της ΜΣ,όλοι να διαφωνήσετε.
                    Τέρμα το χάιδεμα στα αυτάκια,αν δε σας αρέσει ρίξτε μπαν.
                    Δεν διαφωνησα για τα sequel της ms, απλα εγραψες για νεα IP και απλα ειπα πως τα ξερουμε ηδη. Ναι ειναι νεα IP αλλα δεν ειναι νεες ανακοινωσεις.

                    Και σαν καλο φανμποι κατευθειαν να υπερασπιστεις την ομαδα σου με προσβολες..

                    Comment


                    • #70
                      Κι όμως χτες υπερασπιζομουν την ms conference σε ομάδα για ps fans.
                      Θα σου στείλω λινκ κάποια στιγμή γιατί τώρα φεύγω.
                      Οπότε όχι δεν είμαι fanboy.Απλά έχω δίκιο. Τόσο απλό.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #71
                        Γενικα πολυ καλη παρουσιαση ωστοσο πιστευω οτι και ενας ps4 ή switch (σε εναν βαθμο) ή pc owner θα την παρακολουθουσε με το ιδιο ενδιαφερον μιας και τα περισσοτερα games θα κυκλοφορησουν και στα υπολοιπα συστηματα. Ηταν μια πολυ καλη παρουσιαση που αφορουσε το gaming συνολικοτερα με ορισμενα κομματια ομως μονο που ειχαν specific προσανατολισμο στο συστημα της microsoft.


                        Σε οτι αφορα τις εξαγορες συμφωνω με τα παιδια οτι αφορουν στο reboot λογικης που αποτι φαινεται θα κανει η εταιρια οταν θα ερθει στο μελλον το καινουργιο τους συστημα. Γενικα νομιζω οτι και το οικονομικο μοντελο της sony και της nintendo (με δικες τους παραγωγες που εχουν single player χαρακτηρα) εχει αρχιζει να τραβαει κοσμο γιατι αποφερει χρηματα (και προσωπικα το βλεπω πολυ θετικα).


                        Απο παιχνιδια και εγω για cyberpunk και sekiro θελω να δω πως θα εξελιχθουν, τωρα Halo, Gears, Forza ναι δεν ξερω... Για το τελευταιο θεωρω οτι καλα κανουν λογω του genre που ανηκει το game αλλα τα αλλα 2 θα προτιμουσα να τα αφησουν στην ησυχια τους καποια στιγμη και να δωσουν το ελευθερο στα studios να κανουν κατι νεο. ΕΠισης δυστυχως δεν μου αρεσε το dmc5, περιμενα λογω του 5 να δουμε κατι σαν sequel του 4 αλλα το trailer μου εδωσε την εντυπωση οτι μιλαμε παλι για καποιον αλλο dante κλπ κλπ


                        SE δεν εχω δει ακομα, btw εχουμε και ανακοινωση του KH3 για Ιανουαριο, αλλα μου αρεσε πολυ και η εκθεση της bethesda και λογω rage 2 αλλα και για τις ανακοινωσεις των ES και Doom.
                        Last edited by nooto; 11-06-2018, 09:38 PM.

                        Comment


                        • #72
                          Ubisoft = Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ.
                          Και ακόμα δεν έχει δείξει AC.
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #73
                            OK τα έσπασε το Assassin's Creed...
                            Last edited by Loggo; 11-06-2018, 11:43 PM.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • #74
                              Μόνο; Εμένα μου άρεσε και το "πήραμε το Black Flag και το κάναμε standalone Pirates Game" Skulls and Bones πολύ.
                              ΕΠΙΣΗΣ BEYOND GOOD AND EVIL 2, TRIALS
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • #75
                                DP γιατί μπορώ


                                Attached Files
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X