Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι fanboy ήσασταν/είστε;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    χαχαχα
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #47
      H Sega einai san ton Cthulhu, koimatai kai oneirevetai sthn nhso ths R lyeh mexri na erthei h wra na epistrepsei kai tote tha klaine oi manes.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #48
        Πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικά μας θα 'ναι...;

        Comment


        • #49
          Originally posted by Ground_zero View Post
          H Sega einai san ton Cthulhu, koimatai kai oneirevetai sthn nhso ths R lyeh mexri na erthei h wra na epistrepsei kai tote tha klaine oi manes.
          Βασικά η Sega είναι σαν τον Azathoth. Τυφλή και ηλίθια.

          Comment


          • #50
            Στα fanboy χρόνια μου αμφιταλαντευόμουν ανάμεσα σε Sega και Nintendo, ποτέ δεν αντιπάθησα μια απ’ τις δυο.

            Βέβαια, πάντα είχα μια συμπάθεια παραπάνω στις κονσόλες της Sega, σχεδόν σε κάθε γενιά. Η μοναδική φορά που με κέρδισε περισσότερο η Nintendo ήταν στο Nintendo 64. Επίσης, σε σχέση με τη Nintendo, στη Sega πάντα έβρισκα περισσότερα πράγματα που με ενδιέφεραν. Ειδικά παλιότερα που είχα αδυναμία στα arcades, οι κονσόλες της Sega μου φαίνονταν παράδεισος.

            OutRun, Hang ON και Sega Rally με έκαναν να λατρέψω τα arcade racers, ειδικά το OutRun με έχει σημαδέψει. Κόλλημα με το Alex Kidd και η αρρώστια με το Sonic ξεκινάει από το Sonic 1 στο Master System. Άπειρες ώρες multi στα Streets of Rage και Golden Axe, γνώρισα τα Strategy/RPG με το Shining Force, σοκ η αίσθηση όταν πέταγες στο Nights, λατρεία με τα Panzer Dragoon, σοκ και δέος στο Shenmue.

            Όταν αντίκρισα το πρώτο Sonic του Mega Drive...έλιωσα κυριολεκτικά. Έχοντας συνηθίσει τα απλοϊκά γραφικά των 8bit, όταν είδα τη Green Hill με τους καταρράκτες να τρέχουν, τα λουλούδια να χορεύουν, τον ουρανό να κινείται μέσω parallax, τα απίστευτα ζωντανά χρώματα, το βάθος, τα τεράστια sprites, τα γυαλιστερά δαχτυλίδια, τα ζωάκια που χοροπηδούσαν όταν χτύπαγες τους εχθρούς και...τη πρώτη λούπα. Όταν μέσα στο όλο έπος, είδα τον Sonic να τρέχει στο loop και μετά να κάνει roll χάζεψα τελείως.

            Ως σωστό πιτσιρίκι μικροαστικής οικογένειας, έβαλα μπροστά το σχέδιο κλάψα - γκρίνια - μούτρα μέχρι να πετύχω το στόχο. Το Mega Drive και το Sonic, απλά έπρεπε να αποκτηθούν. Μπορεί να χρειάστηκαν δυο χρόνια, αλλά το σχέδιο πέτυχε.

            Στη προηγούμενη γενιά λάτρεψα το Dreamcast, δε χώνεψα ποτέ το GameCube, τα είχα βάλει με τη Sony για το χαμό του Dreamcast και είχα στεναχωρηθεί πάρα πολύ όταν είδα την έξοδο της Sega από το hardware (lol). Υπήρχε ένα, γνωστό τότε, video που είχα κατεβάσει απ’ το Kazaa (lol).



            Το έβλεπα συνεχώς και γούσταρα άπειρα.

            Τον Οκτώβρη του 1999 έκανα μια από τις μεγαλύτερες fanboy-στικές πράξεις στη ζωή μου. Έκανα κοπάνα με δυο φίλους απ’ το σχολείο και έσκασα τα 90.000 χιλιάρικα, που μάζευα 3 χρόνια, για να πάρω Dreamcast τη δεύτερη μέρα της κυκλοφορίας του. Γνώριζα από πριν ότι δεν είχα χρήματα ούτε για κάποιον τίτλο, ούτε για VMU, αλλά ήθελα να έχω τη καινούργια κονσόλα της Sega. Για τρεις μήνες έπαιζα μόνο το demo, ενώ τον Γενάρη αγόρασα το Sonic Adventure το οποίο και δε μπορούσα να τερματίσω καθώς δεν είχα memory card. Το Πάσχα αγόρασα επιτέλους μια VMU, μαζί με καμιά δεκαριά κόπιες.:troll:
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • #51
              Μπράβο, δεν το ανέφερα κακώς το Dreamcast. Το κύκνειο άσμα του συναισθηματικού δεσίματος. Κυκλοφορούσα παντού με την VMU προσπαθώντας να πείσω τον εαυτό μου ότι ήταν κατ'ουσίαν φορητή παιχνιδομηχανή.

              Comment


              • #52
                Originally posted by Raf View Post
                Το GameCube ήταν ο λόγος που σταμάτησα να είμαι τόσο xbox fanboy, αν και άργησα μέχρι να φρενάρω τελείως. Πρώτο παιχνίδι το Wind Waker και μετά ακολούθησαν και άλλα πολύ αγαπημένα. Ποτέ δε μπόρεσα να καταλάβω γιατί ακριβώς το πούλησα.
                Η παραπανω δηλωση για καποιο περιεργο λογο με να κανει να αισθανομαι ασχημα...
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • #53
                  Γιατι, σε σενα το πουλησε;
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #54
                    Ναι. Την αγγελία την είχε βάλει εδώ αν θυμάμαι καλά! (Άρα θα πρέπει να αισθανόμαστε και εμείς άσχημα; )
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • #55
                      Θυμάμαι ότι ήμουν ένα μικρό, χαζό SEGA fanboy που δεν συμπαθούσε κανένα από τα παιχνίδια της Nintendo.
                      Θυμάμαι σήμερα να είμαι ένας μεγάλος, έξυπνος GAMER fanboy που δεν συμπαθεί την πλειάδα των παιχνιδιών της Nintendo.
                      Σε γενικές γραμμές οι τίτλοι της Nintendo δεν μου κάθονται καλά στο στομάχι.:troll:


                      Panzer Dragoon Saga 2 τώρα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.

                      Comment


                      • #56
                        Μάλλον πέρασα με όλες τις εταιρίες τη φάση. Όταν είχα NES και SNES ήμουν Nintendo φυσικά, μετά με το PS πέρασα στη Sony, μετά τη σνόμπαρα υποστηρίζοντας το Dreamcast και η τελευταία φάση ήταν με το Xbox. Δεν είχα μίσος όμως για τις άλλες εταιρίες αλλά σιχαινόμουν τα console wars που υπήρχαν αλλά περισσότερο στην Ελλάδα εκείνους που υποστήριζαν PS-PS2 επειδή είχε το PES και θεωρούσαν τον ανταγωνισμό ανύπαρκτο. Όλα αυτά ενώ παράλληλα προσπαθούσα να έχω πάντα ένα αξιοπρεπές gaming PC για να καλύπτει τις υπόλοιπες (αρκετές) ανάγκες.


                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Ramparter View Post
                          Ημουν nintendo fanboy, τωρα ειμαι απλα sony hater :troll:
                          + 1

                          Comment


                          • #58
                            den imoun pote fan mias sinkekrimenis eterias oti mou arese to epeza se opia konsola ke an itan,mexri simera.

                            Comment


                            • #59
                              Εγω ενα βλεπω, οτι ολα τα trollz ειναι ninty fanboyz, ολοι οι υγειως σκεπτομενοι ειναι SEGA και ειναι και ο Teh ONE pc fanboy που φερνει την ισορροπια στον κοσμο. Ευγε νεε μου, εισαι ενας θριαμβος του αντιδικοματισμου.

                              Την αποδειξη μου και τα Haribo μου παρακαλω.
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by wesker View Post
                                den imoun pote fan mias sinkekrimenis eterias oti mou arese to epeza se opia konsola ke an itan,mexri simera.
                                ειμαι στην ιδια κατηγορια

                                οταν ημουν μικρουλης χατηρι δεν μου χαλαγανε ποτε οι δικοι μου, ευτχυχως (η δηστυχως:troll οτι ηθελα το επαιρνα

                                παντα ημουν του ""οτι δεν μπορεις να το νικησεις πηγαινε μαζι του'' aka μεταφραση οτι σου γυαλισει παιξτο μη το τρολλαρεις μη το αγνοεις δωσ του μια ευκαιρια

                                Comment

                                Working...
                                X