Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sonic Mania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Όχι ρε, ταιριάζουν πολύ σαν χαρακτήρες. Δεν θα με πείραζε αν δεν υπήρχαν, όμως και πάλι είναι πολύ respect επιλογή Μεγάλη ψαγμενιά, υπήρχαν σε arcades το '90. Πολύ καλά νέα παρεμπιπτόντως, ένα δισκάκι θα το τιμήσω κι εγώ για την συλλογή.


    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • #62
      O Tails δεν είναι σκίουρος;
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #63
        Originally posted by straier View Post
        O Tails δεν είναι σκίουρος;
        Ορίστε Phantom μας πήραν από τώρα στο ψιλό με τόσα ζώα.

        Τέλος πάντων αν οι χαρακτήρες έχουν δικές τους κινήσεις, έχει καλώς. Αν είναι αντιγραφές της αγίας τριάδας και η μόνη διαφορά είναι στα sprites (πράγμα που το βρίσκω πολύ πιθανό) το θεωρώ άστοχη προσθήκη.

        Ο Tails είναι αλεπού παρεμπιπτόντως.
        Last edited by Ryu_gr; 18-03-2018, 03:48 PM.
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • #64
          Τουλάχιστον είναι πιο ρεαλιστικά σα ζώα.
          Τα αρμαντίλλο γίνονται όντως μπάλα και υπάρχουν σκίουροι που "πετάνε".
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • #65
            Και οι σκαντζόχοιροι γίνονται μπάλα
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #66
              Ε τώρα δε συγκρίνουμε τη μπάλα του αρμαντίλλο με του σκαντζόχοιρου, άλλη ποιότητα! Ο δεύτερος απλά μαζεύεται λίγο.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #67
                Μου αρεσει που αναλυουμε σε βαθος τα games εδω μεσα .

                Anyway το τελειωσα αυτες τις ημερες και καταφερα και πηρα και ολα τα chaos emeralds οποτε ειδα και τα 2 τελη. Γενικα επικο game, εχω παιξει παρα πολλες φορες καθε zone αλλα δεν θα ελεγα οτι εχω χαρτογραφησει ακομα τα επιπεδα. Μου φαινεται παντως οτι βρηκαν μια χρηση τομη αναμεσα στο σχεδιασμο του CD και των υπολοιπων games, το mania θα ελεγα οτι ειναι πολυπλοκοτερο αλλα οχι χαοτικο. Παντως ειναι perfect σαν εμπειρια ειδικα για τους λατρεις των κλασσικων παιχνιδιων, εδω και εκει υπαρχουν καποια sudden deaths ακυρου τυπου αλλα σε γενικες γραμμες ο χειρισμος ειναι ακομη καλυτερος και φυσικα το wide screen ανεβαζει παρα πολυ το gameplay δεδομενης της ταχυτητας του χαρακτηρα. Επικα ειναι και τα special stages, αρκετα δυσκολα θα ελεγα αλλα ειναι απιστευτα απολαυστικα και θα ηθελα να υπαρχουν και αλλα (επιπλεον αγαπαω παρα πολυ το saturn model του sonic). Το μονο που δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε ειναι ο τεραστιος αριθμος απο τα bonus stages του S3nK, μαλλον επειδη δεν ειμαι καθολου καλος . Για καποιο λογο μου φαινονται πολυ πιο γρηγορα απο τα original αλλα περα απο αυτο θεωρω οτι καπου αποσυντονιζουν (σε σχεση με το main game) δεδομενου οτι ειναι τοσα πολλα και εχεις την ευκαιρια να παιξεις 3-4 φορες μεσα σε ενα zone.

                Γενικα το παιχνιδι ειναι αυτο που ζηταγαμε, επιπεδα οπως το press garden ή studiopolis με αυτο τον οπτικο τομεα, αυτη τη μουσικη-αισθητικη-σχεδιασμο, νομιζω οτι αποτελουν το πιο τρελο ονειρο του sonic fan. Aπο κει και περα δεν μπορω να πω πολλα περισσοτερα μιας θωρω τον εαυτο μου τελειως noob αυτη τη στιγμη και πιθανον να μου παρει πολυ καιρο μεχρι να φτασω σε ενα καλο επιπεδο (με το ζορι μπορω να το πως ελεγχω καπως τα πραγματα στο zone 1-2 της green hill). Θα συνεχιζω να παιζω, πιο χαλαρα απο δω και περα και αναμεσα σε αλλα games με στοχο παντα να κανω master τον τιτλο (μια διαδικασια που ειναι πολυ διασκεδαστικη δεδομενου του τι μπορεις να βρεις απο μυστικα και εξυπνο level design που δεν σου περναει καν απο το μυαλο) ενω μενουν και καποια playthroughs με τους υπολοιπους χαρακτηρες (υποθετω οτι του knuckles θα εχει και αρκετα διαφορετικα στοιχεια). Η ενημερωση θα εχει on going χαρακτηρα .

                Σε οτι αφορα τη retail, εγω την αμαρτια θα την πω, θα ξαναγορασω τον τιτλο μιας και για μενα ειναι ιστορικη κυκλοφορια και το θελω στη συλλογη (με ετρωγε η τσεπη μου για την collectors αλλα και παλυ ξενερωνα που δεν ειχε τον δισκο ή ενα steellbook για τη βιβλιοθηκη). Τωρα για τα υπολοιπα με τους χαρακτηρες κλπ, δεν περιμενω κατι το ιδιαιτερο, μακαρι να εχουν διαφορετικο gameplay (επισης μακαρι να εχει ενδιαφερον το encore mode) αλλα και ως εχει το παιχνιδι ειναι πληρες για μενα και θα μου παρει καιρο προκειμενου να το εξερευνησω και να πω οτι το κατεχω. Αυτα!
                Last edited by nooto; 20-03-2018, 05:46 PM.

                Comment


                • #68

                  Comment

                  Working...
                  X