Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δε μπορούμε όμως να μιλάμε για παράγκα ΚΑΘΕ φορά που η διαιτησία δεν είναι 50 - 50, δε νομίζεις;
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Καλα κανανε και παιξανε. Μονο που θυμηθηκαν να παιξουν μονο με εμας, αλλου πηγαν με κατεβασμενα τα παντελονια.
      Το θέμα είναι ότι ΑΕΚ δεν πήγε πουθενά με κατεβασμένα τα παντελόνια, δεν μπορεί κάτι παραπάνω, αυτές είναι οι δυνατότητες της . Και ιδιαίτερα με τον ολυμπιακό δεν υπάρχει περιπτώσει να κάτσει να χάσει.

      Στο θέμα των δυο φάσεων έχει δίκιο να διαμαρτύρεται ο ΠΑΟ, αυτά είναι γνωστά εδώ και χρόνια (και σου λένε μετά βοηθάει την ΑΕΚ η διαιτησία, αν και άλλος έχει συμφέρων), αλλά για να λέμε και την αλήθεια δεν δικαιούταν τίποτα ο ΠΑΟ με την εικόνα που είχε, Αν έπαιζε ο ΠΑΟ θα κέρδιζε αλλά το έχασε μόνος του το ματς (παρά το κέρδισε η ΑΕΚ) έτσι όπως παρουσιάστηκε, δεν είχε ούτε πάθος στο παιχνίδι του, ακόμα και χ να έπαιρνε δεν το άξιζε.

      Τεσπα συμφωνώ με Xeno .
      Έχω αποτοξινωθεί από την αρρώστια του ελληνικού ποδοσφαίρου. Το οποίο δεν αξίζει ούτε από πλευράς θεάματος ούτε από θέμα συμπεριφορών, με τέτοιους "φιλάθλους" , "δημοσιογραφους" και παράγοντες πως θα μπορούσε άλλωστε.

      Πραγματικα απορω με το ποσο σοβαρα το παιρνουν μερικοι το θεμα, λες και θιγεται η αξιοπρεπεια τους. Χαρα στο κουραγιο σας για το πρωταθλημα που καθεστε και βλεπετε εδω και χρονια, εχει πολυ ενδιαφερον να παρακολουθεις ενα καθαρο και ποιοτικο πρωταθλημα.
      +1
      Ευτυχώς που υπάρχουν Premier league, Primera Division και Champions League για να βρούμε την υγειά μας.

      Comment


      • Originally posted by TheCursed View Post
        Sub, μάγκα μου, είσαι πολύ υπερβολικός στα πάντα. Εγώ νομίζω ότι μόνοι σας βγάλατε τα μάτια σας. Χάσατε από ΠΑΟΚ εντός και ζωντανέψατε την πεθαμένη ΑΕΚ.
        Κοιτα αμα παιζαμε στην premier league ισως και οντως να ελεγα οτι απλα μονοι μας βγαλαμε τα ματια μας. Αλλα αληθεια παρακολουθεις τι εχει γινει ολο αυτο τον καιρο ωστε να φτασουμε σε αυτο το αποτελεσμα; Καποια πραγματα τα ανεφερα και στο προηγουμενο ποστ. Η κορυφη του παγοβουνου ηταν τα 2 τελευταια ματς που και στα 2 το πρωτο γκολ του αντιπαλου ξεκιναει απο off side και σου αρνηθηκε και πεναλτι. Αυτη την δηθεν ανωτεροτητα αντε να την καταλαβαινα το 97, μετα απο 16 χρονια παραγκας την θεωρω ηλιθια και αφελη. Και να σου πω και κατι αλλο; Δεν θελω σαν Παναθηναϊκος κοσμος να κανουμε τα ιδια λαθη μετα τη Ριζουπολη. Και τοτε με στησιμο απο παντου και μια εμπολεμη κατασταση η ομαδα εχασε 3-0 και πηρε το πρωταθλημα ο γαβρος. Μα με 3-0 που χασανε δεν εχουν δικαιωμα να μιλανε για τιποτα αλλο... Μια ομαδα που χαρακτηριστηκε ως ομαδα απο losers και διαλυθηκε... Το αποτελεσμα το ξερεις να φανταστω ε; Η εθνικη που πηρε το euro κατα τα 5/11 ηταν στελεχη εκεινης της ομαδας που στο ελληνικο ποδοσφαιρο χαρακτηριστηκαν οτι "εβγαλαν μονοι τους τα ματια τους".
        Kαι οχι δεν ειναι υπερβολη να μιλαμε για ολα αυτα οταν ακομα και η ομαδα του Κυραστα που για μενα ειναι η ομαδα που εχει παιξει την καλυτερη μπαλα στην ελλαδα οσο βλεπω ποδοσφαιρο εχασε το πρωταθλημα. Ξερεις πως το εχασε; Ισοφαριζοντας το ρεκορ του γαυρου που αλλη χρονια ειχε παρει το πρωταθλημα με τους ιδιους βαθμους ανετα. Οτι και να εκανε πολυ απλα δεν θα την αφηναν να παρει το πρωταθλημα, τοσο απλα. Μιλαμε για την ομαδα που επαιζε μονοτερμα την λα κορουνια η οποια εκεινη τη χρονια πηρε το πρωταθλημα στην ισπανια...

        Τα περί "κατεβασμένων παντελονιών" αλλού, γιατί τα ίδια σας λέγαν και οι Γαύροι για τον ΠΑΟΚ μέχρι πριν δυο εβδομάδες, αλλά είδαμε όλοι τι έγινε... Οι ομάδες, καλώς ή κακώς, δεν έχουν σταθερή απόδοση, πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό. Στην Premier League γιατί δεν κάνεις αναφορές σε κατεβασμένα παντελόνια;
        Καλα οι γαυροι βγαλαν βουλευτη και τον ανατολακη, το τι λενε δεν μετραει και πολυ. Επειδη λοιπον στην Ελλαδα ειμαστε και οχι στην πρεμιερ, καποια πραγματα βρωμανε και ειναι τουλαχιστον υποπτα. Δεν θα μπω στην διαδικασια να το αναλυσω γιατι δεν εχω στοιχεια αλλα ο καθενας βλεπει και κρινει.


        Δε μπορούμε όμως να μιλάμε για παράγκα ΚΑΘΕ φορά που η διαιτησία δεν είναι 50 - 50, δε νομίζεις;
        Ενταξει τωρα ειδα και αυτο... Sorry ρε φιλε αλλα πραγματικα μου δινεις την αισθηση οτι ζεις σε αλλη χωρα. Μπορει να μην ασχολεισαι με το ελληνικο ποδοσφαιρο (και καλα κανεις) αλλα μην πετας κατι τετοια. Τους λογους στους λεω και πιο πανω.

        Comment


        • Συγνώμη λοιπόν που υπήρξαμε οπαδοί φανατικοί κύριε Ζίνο και πέσαμε στο βούρκο του πάθους και μειώσαμε το επίπεδο της εδώ κοινότητας..Μου θυμίζεις κάτι άλλες κουβέντες για εταιρίες, και πλυντήρια---σορρυ αλλά νερόβραστοι δεν θα γίνουμε ποτέ..

          sub zero τα λες ωραία..δεν ξέρω αν μένεις Αθήνα, ελπίζω να είσαι γήπεδο την Κυριακή και αν θες, έχω διαρκείας να σε βάλω μέσα δωρεάν..

          Comment


          • Originally posted by ShrinkShady View Post


            Πίτσα Γενεθλίων..
            Originally posted by ShrinkShady View Post
            Τα είπες όλα...

            Τώρα, όσον αφορά τις πίτσες, επειδή ήταν σχόλιο επί προσωπικού, Ζίνο, Ξίνο πως σε λένε, δες..έχει και κάτι καλτσόνε, σε ιδιαίτερο σχήμα..πάρτα θα σου κάνουν καλό..
            Δηλαδή όταν κάνουμε εμείς πλάκα είναι καλά, όταν μας κάνουν οι άλλοι τσινάμε ε?

            Σταμάτα να το παίζεις Σούπερ Βάζελος και μίλα σαν άνθρωπος.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Originally posted by ShrinkShady View Post
              Συγνώμη λοιπόν που υπήρξαμε οπαδοί φανατικοί κύριε Ζίνο και πέσαμε στο βούρκο του πάθους και μειώσαμε το επίπεδο της εδώ κοινότητας..Μου θυμίζεις κάτι άλλες κουβέντες για εταιρίες, και πλυντήρια---σορρυ αλλά νερόβραστοι δεν θα γίνουμε ποτέ..

              sub zero τα λες ωραία..δεν ξέρω αν μένεις Αθήνα, ελπίζω να είσαι γήπεδο την Κυριακή και αν θες, έχω διαρκείας να σε βάλω μέσα δωρεάν..
              Ωραια τα λεω αλλα δες που αναφερω οτι δεν τα λεω για τον ζινο. Απο εκει και περα το πως βλεπει ο καθενας τον οπαδισμο ειναι δικο του θεμα. Οσοι ειναι στην απεξω απλα ας το αφησουν. Δεν γινεται και δεν εχει και νοημα να κανουμε αναλυσεις τετοιου ειδους εδω μεσα. Παντως κι εσυ αστο ρε φιλε, οκ καποια πραγματα μπορει να φαινονται "καπως" αλλα απο τη στιγμη που εισαι καινουργιος (χωρις να το λεω υποτιμητικα) δεν μπορεις να ξερεις τι παιζει με το καθενα. Και για να καταλαβεις τι σου λεω αυτα που αναφερεις για νεροβραστους και και πλυντηρια τα ειχε γραψει πρωην συνδεσμιτης οποτε μαλλον δεν ειναι και τοσο νεροβραστος...

              Ευχαριστω παντως για την προσφορα σου αλλα εχω ηδη εισητηριο;)

              Comment


              • @Subzero..δεν είπα ότι τα λες για τον Ζίνο..δεν σε επικρότησα, επειδή ψάχνω και καλά συμμάχους στην "κόντρα" μου με τον Ζίνο-δεν είμαι αφελής
                Σε επικρότησα για τα όσα λες για την ομάδα και τη θέση της...

                Δεύτερον..δεν είμαι καινούργιος..είμαι ο DiscipleInAgony..έχω πάρει ban, είμαι μιασμένος...νόμιζα ότι είχατε κάνει τη σύνδεση--

                Η αναφορά μου για πλυντήρια πήγαινε σε παλιές συζητήσεις για τη Νιντέντο και τους καθυστερημένους της οπαδούς, όταν και ο Λόγγο αν δεν κάνω λάθος, είχε παραλληλίσει τις κόντρες μεταξύ fanboys με τις κόντρες νοικοκυρών για τα πλυντήρια..

                Κύριε Τίτο, δεν δέχομαι υποδείξεις από κανέναν για το πως θα μιλάω..ειδικά από κάποιον που πριν λίγες μέρες απειλούσε για το που θα χώσει/χώσετε σαν περήφανος μέλος του λαού του Κόκκινου Στόλου την ομάδα της Μέταλιστ...σε ομαδικό τάφο να σου θυμίσω πως ήταν...

                Αλλά ντάξει σας πείραξε η φαλλόσχημη Πίτσα...

                Comment


                • Originally posted by ShrinkShady View Post
                  Κύριε Τίτο, δεν δέχομαι υποδείξεις από κανέναν για το πως θα μιλάω..
                  Στην προσωπική μου ζωή ούτε εγώ δέχομαι, αλλά εδώ μέσα συμφωνήσαμε ότι θα δεχόμαστε όλοι από τους moderators. Αν αρνείσαι να το δεχτείς κι εσύ, δεν έχεις καμία θέση στο forum. Ξεκάθαρα πράγματα και (μην παρεξηγηθώ) καθόλου, μα καθόλου επί προσωπικού. Απλώς καλό είναι να ξέρουμε που κινούμαστε.
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Originally posted by TheCursed View Post
                    Στην προσωπική μου ζωή ούτε εγώ δέχομαι, αλλά εδώ μέσα συμφωνήσαμε ότι θα δεχόμαστε όλοι από τους moderators. Αν αρνείσαι να το δεχτείς κι εσύ, δεν έχεις καμία θέση στο forum. Ξεκάθαρα πράγματα και (μην παρεξηγηθώ) καθόλου, μα καθόλου επί προσωπικού. Απλώς καλό είναι να ξέρουμε που κινούμαστε.
                    Ήξερα ότι υπήρχε μια "ρεφορμιστική" τάση μες στο φορουμ, αλλά δεν ήξερα ότι είχε φτάσει σε τέτοιο επίπεδο λογοκρισίας και ανελευθερίας...

                    Καλά θα πάρω την πίτσα και το καλτσόνε για πάρτη μου και θα αφήσω τους άλλους να σκάβουν τους ομαδικούς τάφους...

                    Comment


                    • Originally posted by ShrinkShady View Post
                      @Subzero..δεν είπα ότι τα λες για τον Ζίνο..δεν σε επικρότησα, επειδή ψάχνω και καλά συμμάχους στην "κόντρα" μου με τον Ζίνο-δεν είμαι αφελής
                      Σε επικρότησα για τα όσα λες για την ομάδα και τη θέση της...

                      Δεύτερον..δεν είμαι καινούργιος..είμαι ο DiscipleInAgony..έχω πάρει ban, είμαι μιασμένος...νόμιζα ότι είχατε κάνει τη σύνδεση--

                      Η αναφορά μου για πλυντήρια πήγαινε σε παλιές συζητήσεις για τη Νιντέντο και τους καθυστερημένους της οπαδούς, όταν και ο Λόγγο αν δεν κάνω λάθος, είχε παραλληλίσει τις κόντρες μεταξύ fanboys με τις κόντρες νοικοκυρών για τα πλυντήρια..

                      Κύριε Τίτο, δεν δέχομαι υποδείξεις από κανέναν για το πως θα μιλάω..ειδικά από κάποιον που πριν λίγες μέρες απειλούσε για το που θα χώσει/χώσετε σαν περήφανος μέλος του λαού του Κόκκινου Στόλου την ομάδα της Μέταλιστ...σε ομαδικό τάφο να σου θυμίσω πως ήταν...

                      Αλλά ντάξει σας πείραξε η φαλλόσχημη Πίτσα...
                      H αληθεια ειναι οτι δεν ειχα καταλαβει οτι εισαι εσυ. Απο εκει και περα απο την στιγμη που εισαι παλιος νομιζω θα επρεπε να ξερεις τι παιζει εδω μεσα στο κομματι των αθλητικων. Το αν εχεις προσωπικα με καποιους δεν ειναι αναγκη να τα εκφραζεις ειδικα σε αυτο το τοπικ. Εδω το 95% των συμμετεχοντων ειναι ασχετο ουσιαστικα με το αντικειμενο και γραφει μια στο τοσο για τον χαβαλε πιο πολυ. Ενας ηταν αυτος που προκαλουσε με τα λεγομενα του και ειχα συγκρουστει απειρες φορες μαζι του γιατι αυτος δεν εκανε χαβαλε (βεβεαια τελικα αποχωρησε για ασχετους λογους). Ειμαι το τελευταιο ατομο που θα εκανε πισω αν θεωρουσα οτι καποιος παει να πουλησει τρελα με το συγκεκριμενο θεμα αλλα εδω εισαι λαθος. Και για τα πλυντηρια ξερω πολυ καλα σε τι αναφεροσουν και σου το ανεφερα ακριβως επειδη ειναι αστειο να μιλας ειρωνικα για το συγκεκριμενο ατομο ειδικα σε αυτο το θεμα.

                      Απο εκει και περα απο οσο θυμαμαι ως scatenjagger δεν σε ειχε κανει μπαν κανεις, μονος σου ειχες αποχωρησει. Το μπαν το εφαγες επειδη ειχες μπει με αλλο λογαριασμο και προκαλουσες. Αν και δεν εχω καποιο προβλημα μαζι σου, πιστευω καταλαβαινεις ποια θα ειναι η καταληξη και αυτου του λογαριασμου.

                      Comment


                      • Subzero..καταρχήν στην αναφορά μου για τα πλυντήρια δεν ειρωνεύτηκα κανέναν και για κανένα λόγο..απλώς θύμισα την κουβέντα γιατί και πάλι καταλήγουμε σε κάτι που αρχετυπικά το δέχομαι...ότι σε κάποια θέματα δεν θα μπορέσω ποτέ να είμαι αντικειμενικός, γιατί πολύ απλά έχω εμβαπτιστεί στο οπαδιλικί και στο πάθος..είτε αυτό λέγεται Παναθηναικός, είτε Νιντέντο..

                        Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί με απειλείτε με μπαν?για την πίτσα και το ότι μίλησα επιθετικά στον Xeno...τέσπα, σίριαλ έγινε το θέμα και με δική μου συμμετοχή, αλλά δεν έχω μπει να τρολλάρω...τελεία και παύλα.

                        Comment


                        • Originally posted by ShrinkShady View Post
                          Η αναφορά μου για πλυντήρια πήγαινε σε παλιές συζητήσεις για τη Νιντέντο και τους καθυστερημένους της οπαδούς, όταν και ο Λόγγο αν δεν κάνω λάθος, είχε παραλληλίσει τις κόντρες μεταξύ fanboys με τις κόντρες νοικοκυρών για τα πλυντήρια..
                          Ευτυχώς που οι νοικοκυρές είναι νερόβραστες και κρατάνε ένα επίπεδο.

                          Επί του θέματος, ότι ο Ολυμπιακός ελέγχει το παρασκήνιο το ξέρουν όλοι, δεν είναι κάτι καινούργιο. Το πρωτάθλημα στην Ελλάδα έτσι παίζεται, αρχίζει μέσα στο κατακαλόκαιρο και όποιος έχει τη πιο δυνατή και δικτυωμένη διοίκηση είναι το φαβορί. Τελεία. Αυτός είναι και ο βασικός λόγος που δεν έχει νόημα να ασχολείται κανείς μαζί του σοβαρά.

                          Ο Παναθηναϊκός όμως έχασε τα δυο τελευταία παιχνίδια, πρωτίστως, επειδή κυριολεκτικά δε μπορεί να πάρει τα πόδια του και δευτερευόντως από εξωαγωνιστικούς παράγοντες. Η ομάδα περνάει παρατεταμένο ντεφορμάρισμα κάτι που λίγο πολύ ήταν αναμενόμενο να γίνει. Από τη μια, γιατί το φετινό ρόστερ δεν προσφέρει επιλογές στον προπονητή, από την άλλη, γιατί ο φετινός Παναθηναϊκός δεν έχει τη πολυτέλεια να διεκδικήσει πρωτάθλημα χωρίς Λέτο, Νίνη και τον μοναδικό σοβαρό αμυντικό που έχει στη διάθεσή του ο Φερέιρα (Μπουμσόνγκ).

                          Αν συνυπολογίσουμε τη γενικότερη διοικητική ανυπαρξία και το γεγονός ότι οι παίκτες είναι απλήρωτοι, τα τελευταία κομμάτια του σουρεάλ αυτού πάζλ μπαίνουν στη θέση τους.

                          Γενικά, όποιο κι αν είναι το καθεστώς στο παρασκήνιο, αν μια ομάδα δεν έχει φροντίσει να έχει τουλάχιστον τα του οίκου της συμμαζεμένα, δε δικαιούται να μιλάει για τίποτα. Τις όποιες πιθανότητες θα είχε να φέρει τα πάνω κάτω τις κλοτσάει μόνη της.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • Loggo δε διαφωνω καθολου στο οτι πρωτα πρεπει να κοιταμε τα χαλια μας.
                            Ειδικα τα πρωτα χρονια παραγκας επαιζε πολυ αυτο το ''ας προσεχαμε''.Νομιζω ομως οτι απο το 1997 εχουν περασει 15 χρονια.Μετα απο τοσα χρονια λοιπον στο ιδιο εργο θεατες κουραστηκαμε και πλεον αρχισει να κατανταει γραφικο(οσο αστειο και να ακουγεται) το ''ας κοιταμε τα του οικου μας''.
                            Προσωπικα βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια.

                            Comment


                            • Εγώ πάντως δε λέω να ανεχτείτε κάτι και να κοιτάξετε το μαγαζάκι σας. Για όπου υπάρχει σίγουρα παράγκα, καλά κάνετε και γκρινιάζετε. Το θέμα είναι να μη γκρινιάζετε συνέχεια, γιατί ίσως και να μην υπάρχει παράγκα παντού.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Mην συγκρινεις τωρα τον Παναθηναϊκο με την Nintendo. Στα video games περα απο τις προσωπικες προτιμησεις που σιγουρα εχει ο καθενας, κατα τα αλλα η κοντρα ειναι μονο στο μυαλο σου.

                                Γενικά, όποιο κι αν είναι το καθεστώς στο παρασκήνιο, αν μια ομάδα δεν έχει φροντίσει να έχει τουλάχιστον τα του οίκου της συμμαζεμένα, δε δικαιούται να μιλάει για τίποτα. Τις όποιες πιθανότητες θα είχε να φέρει τα πάνω κάτω τις κλοτσάει μόνη της.
                                Μην φτασουμε στο σημειο να νομιμοποιουμε τα οργια τα οποια γινονται, με αυτο τον τροπο διαιωνιζουμε απο μονοι μας την λογικη της παραγκας. Εχουμε φτασει σε σημειο να θεωρειται οτι για να παρεις πρωταθλημα σε αυτη τη χωρα δεν δικαιουσαι να χασεις ματς. Κλασσικα παραδειγματα η χρονια του Κυραστα και αυτη της ριζουπολης. Επι κυραστα η ομαδα επαιζε απιστευτη μπαλα και μαζεψε 88 βαθμους σε 34 αγωνες με 2 ηττες και 4 ισσοπαλιες. Σφαγες επι σφαγων και τοτε και καταληξαμε να μιλαμε για το αν φταινε οι παικτες που χασαν απο την παναχαικη... Τα ιδια και με τη Ριζουπολη, η ομαδα που πηγαινε να παρει το ουεφα και τελικα αρκετοι απο αυτους πηραν το euro με την εθνικη κατεληξαν να χλευαζονται απο ολους επειδη δεν αντεξαν στον πολεμο της ριζουπολης και το γενικοτερο στησιμο.
                                Τα ειδαμε και περσι με τον καλοπουλο και φετος με τα οργια που γιναν οταν καταλαβαν οτι η ομαδα παει να τους κοντραρει απο το πουθενα. Που στο κατω κατω κιολας αντικειμενικα απο αποψη αποδοσης ο Παναθηναϊκος ναι μεν δεν επαιξε καλα για να κερδισει αλλα δεν επαιξε και χειροτερα απο τους αλλους για να χασει. Εχασε επειδη οι αντιπαλοι βαλαν γκολ απο off side. Ας παιρναμε 2 ισσοπαλιες σε αυτα και αμα οι αλλοι ηταν καλυτεροι ας ερχοταν στο οακα να νικησουν και να παρουν το πρωταθλημα.

                                Comment

                                Working...
                                X