Announcement

Collapse
No announcement yet.

Assassin's Creed III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    BigBOSS άντε να παίξεις το χιλιοστό Total War και γενικά τις παπαριές με τις οποίες; ασχολείσαι και GTFO από το θέμα του GOTY 2012.
    Carpe diem

    Comment


    • #47
      Το επαιξα λιγο, μεγαλη πατατα οπως και τα προηγουμενα. Χρυσο βατομουρο 2012 μαλλον..

      Περα απο την πλακα να το ξεκινησω αν δεν εχω παιξει το 2 η δεν θα καταλαβω τι παιζει??

      Comment


      • #48
        Που να ξέρουμε ρε μάστορα;Δεν το έχει παίξει κανείς ακόμα.
        Πάντως από όσα διάβασα ξεκινάει ωραία,δείχνει τον χαρακτήρα από παιδί ακόμα οπότε δε θα έχεις πρόβλημα με την υπόθεση του τίτλου,ίσως με τα όσα έχουν παίζουν με τον Ντέσμοντ μόνο αλλά οκ,υπάρχει και το νετ για να διαβάσεις ότι χρειάζεσαι.
        Carpe diem

        Comment


        • #49
          Αν σε ενδιαφέρει η σειρά παίξε και τα προηγούμενα, αν θες να παίξεις απλά ένα καλό sandbox action-adventure τότε φαντάζομαι ότι το 3 θα έχει τα περισσότερο content, οπότε παίξε το 3. Διαλέγεις και παίρνεις .

          Comment


          • #50
            Στο αμαζον εθεάθη μια συλλογή όλων των assassins creed.Για την ώρα η ubisoft δεν έχει επιβεβαιώσει την κυκλοφορία του πακέτου αλλά λογικά ισχύει.Το ωραίο είναι ότι η συλλογή και καλά θα περιέχει και τα dlc.




            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • #51
              Στα 150 ευρω είναι για γέλια η τιμή. Αν τα πάρεις όλα ένα-ένα πιο φτηνά θα σου βγει λογικά. Για κανένα 90αρι καλά θα ήταν.

              Comment


              • #52
                Στο καλό,τρόμαξα.Ποιος πρόλαβε και το ξεκίνησε και μένα δε μου έχει έρθει ακόμα;
                Carpe diem

                Comment


                • #53
                  Confirmed by Ubi:

                  http://gematsu.com/2012/11/assassins...five-games-dlc

                  Comment


                  • #54
                    Μια χαρά deal μου φαίνεται εμένα, 5 (όλα δηλαδή, ακόμα και το 3) Assassins Creed, με όλα τα dlc.

                    Edit: βέβαια η τιμή είναι όντως κάπως τσιμπημένη

                    Comment


                    • #55
                      Το ξεκίνησα σήμερα.Έπιαξα το πρώτο sequence,τίποτα δηλαδή γιατί απ'όσο ξέρω από το 6ο ή 9ο ξεκινάει το ζουμί,μέχρι εκείνη την ώρα είναι tutorials.Η αλήθεια είναι ότι ξεκίνησε πολύ μουδιασμένα.Κρατάω ως τώρα τα εξής στοιχεία:το platforming έχει γίνει πολύ πιο εύκολο πλέον,οι μάχες φαίνεται να υλοποιούνται καλύτερα,ενώ έχει προστεθεί κι ένας μηχανισμός lock picking ο οποίος με εκνεύρισε λίγο στην αρχή,αλλά υποθέτω είναι θέμα χρόνου να βελτιωθώ.
                      Όσον αφορά την ιστορία,ξεκινάει με μια εισαγωγή που εξηγεί τι έχει γίνει στα προηγούμενα,οπότε,όποιος θέλει ξεκινάει κατευθείαν με αυτό.Βέβαια και πάλι προτείνω οπωσδήποτε την ενασχόληση με το 2 no matter what.
                      Πανέμορφα γραφικά όταν βρίσκεσαι στη θάλασσα,μόλις έφτασα στη Βοστώνη και συνάνητσα τον Βενιαμίν Φρανκλίνο.
                      Αυτά τα ολίγα για την ώρα.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #56
                        Έχει καθόλου διαφοροποίηση, ή είναι και αυτό ένα ακόμα AC2 με 2-3 gimmicks παραπάνω, gameplay-wise?
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #57
                          εγω δεν είαμι φίλος της σειράς αλλά το 3 με ενθουσίασε, το πρώτο και το δεύτερο μου φαίνοταν πολύ βαρετά αλλά το 3 ξεκίνησε γαμάτα, επίσης το παίζω στο pc 720p και τα γράφικα στο τέρμα, είναι χάρμα οφθαλμών!

                          Comment


                          • #58
                            720p.

                            So last gen...
                            I'm back bitches... Version 2.0

                            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Hipster Luffy View Post
                              εγω δεν είαμι φίλος της σειράς αλλά το 3 με ενθουσίασε, το πρώτο και το δεύτερο μου φαίνοταν πολύ βαρετά αλλά το 3 ξεκίνησε γαμάτα, επίσης το παίζω στο pc 720p και τα γράφικα στο τέρμα, είναι χάρμα οφθαλμών!
                              720p; Στο Wii U βγάζει 1080p.

                              Comment


                              • #60
                                Σοβαρά;Και;Ο σχεδιασμός ίδιος δεν είναι;Οι αποστολές;Η ιστορία;Ψιλά γράμματα υποθέτω.

                                Στο θέμα μας.Έπαιξα 2 αποστολές.
                                Παράπονο πρώτο.Έχει πολλές δευτερεύουσες αποστολές για το 100% sync,οκ στα προηγούμενα είχες μία και σε άγχωνε,τώρα έχεις 2-3 έτσι να αγχώνεσαι να γουστάρεις.

                                Παράπονο δεύτερο.Η ιστορία είναι αρκετά μπερδεμένη ως τώρα,δείχνοντας αρκετούς χαρακτήρες για τους οποίους δε γνωρίζεις τίποτα.Το είχα ξανακούσει αυτό,αλλά δεν έδωσα σημασία τότε.Πραγματικά νιώθω σα χαμένος.Γιατί το κάνω αυτό,που πάω,ποιος είμαι κλπ.

                                Παράπονο τρίτο.Γιατί δεν έχω Desmond ή Connor μόνο έχω έναν άλλο άσχετο;Ποιος είναι αυτός;Πιο πολύ μοιάζει για πατέρας της Aveline από το Liberation παρά του Connor.

                                Παράπονο τέταρτο.Είναι για την ώρα πολύ κλειστός ο τίτλος και το περιβάλλον.Οκ ξέρω,μετά ανοίγει,οκ ξέρω τα φάγαμε στη μάπα όλο τα ίδια,όμως τη στιγμή που μου είπε ανέβα στην εκκλησία και κάνε Synchronize ένιωθα σαν παιδί που παρέλαβε το δώρο του για τα Χριστούγεννα.

                                Κάποια άλλα πραγματάκια τα οποία υποθέτω φτιάχνουν ή συνηθίζονται μετά.
                                1)Όταν ρίχνεις με το όπλο,μετά για να ξαναγεμίσει κάνει 15 ώρες.Οκ δεκτό,δεν είναι shooter όταν όμως μου βάζεις σαν Secondary Objective να σκοτώσω 10 εχθρούς με firearms,κάντο λίγο πιο λειτουργικό ρε γαμώτο.Θες δυσκολία;Οκ,αλλά είμαι αρχή ακόμα,μετά τι θα αντιμετωπίσω;Φρόντισε η δυσκολία να στηρίζεται σε σωστό σχεδιασμό και όχι μαλακιούλες.
                                2)Όταν έχεις ένα χαρακτήρα να σε ακολουθεί,του δίνεις οδηγίες Follow/Wait ως ένας άλλος Abe.Το παιχνίδι λέει ότι μπορώ να τον βάλω να κρυφτεί σε ένα σημείο και να περιμένει εκεί πχ.Αλλά,όταν εγώ, όπως μου δείχνει το παιχνίδι,είμαι κρυμμένος σε εκείνο το σημείο, κι ενώ σκύβει αυτόματα ο χαρακτήρας μου,ο άλλος στέκει εκεί καμαρωτός καμαρωτός.@@ κρύψιμο δηλαδή.
                                Επίσης οι εντολές Wait/Follow δεν είναι πάντα διαθέσιμες παρά μόνο όταν γουστάρει το παιχνίδι,σε συγκεκριμένα σημεία δηλαδή,με αποτέλεσμα εκεί που ήθελα να πάω στα μουλωχτά για assassinations,δεν μπορούσα να τον βάλω να κρυφτεί,κι έτσι έγινα αντιληπτός κι έχασα την αποστολή.
                                3)Κάποιες αποστολές μπορείς να τις προσεγγίσεις μόνο με ένα τρόπο,ειδικά αν θες το 100%,κάτι που στα προηγούμενα δεν ίσχυε τόσο.Ένιωθα ότι έχω μια κάποια ελευθερία κινήσεων.Έδώ τίποτα.Μια ευθεία γραμμή.


                                Τι να πω,πιστεύω μετά βελτιώνεται,το καλό που τους θέλω.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X