Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cemu - Wii U emulator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Στο ρέντιτ το έγραψε το ντεβ, έτσι θα είναι η έκδοση 1.7.3
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #47
      Phantom τελείωσε το ρε συ το 3D World,κρίμα είναι να το αφήσεις.Δε λέω για 100% mind you.
      Carpe diem

      Comment


      • #48
        Καλά ναι, το παίγνιο θα τερματισθεί, απλά κουβέντα να κάνουμε μέχρι να βγει σε playable μορφή το Zelda. Επίσης έχουμε 4K textures για όποτε τρέξει στον emulator

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #49
          Θα σέβεστε
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #50
            Originally posted by BigBOSS View Post
            Θα σέβεστε
            Τι ακριβώς θα σεβόμαστε;

            Εσύ το έτρεξες ή απλως ποσταρεις φωτογραφία άλλου; Αν ισχύει το δεύτερο πως τρέχει;( δεν ρωτάω για γραφικά, ρωτάω αν είναι playable)


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • #51
              Ρε θα σεβεστε τελος. Και μονο που εχει zelda το ποστ, ειναι valid η φραση
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #52
                Δυστυχώς δεν είναι ακόμα σε φάση να τρέξει ικανοποιητικά. Όσοι το παίζουν τώρα έχουν glitches, κολλήματα, ανά περιοχές εμφανίζονται άλλα προβλήματα, τα fps δεν είναι σταθερά και δεν πάνε πάνω από 30, κλπ. Αν πας να το παίξεις στην παρούσα φάση, θα χαλάσεις όλη την εμπειρία. Θα κάθεσαι απλά να τραβάς όμορφες φωτογραφίες σαν κι αυτές που έβαλε ο ΒΒ, που κι εκεί αν δεις, υπάρχει μεν μία εξομάλυνση στην επιφάνεια της όλης εικόνας, όμως ο χάρτης κάτω δεξιά είναι για τα μπάζα, δεν βγάζεις νόημα Δεν το έχω παίξει, όμως συμβαίνει και σε άλλα παιχνίδια, υποθέτω πως κάτι παίζει με τα διαφορετικά layers εικόνας κλπ.

                Το patreon τους εν τω μεταξύ έχει πάρει φωτιά, από την στιγμή που κυκλοφόρησε το Zelda, οι τύπου εκτοξεύθηκαν και όλο ανεβαίνουν. Αυτήν την στιγμή βγάζουν 16 χιλιάρικα τον μήνα Δεν έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση για να την δοκιμάσω (είναι patreon exclusive), όμως με το που κυκλοφόρησε, γέμισε ο τόπος σπασμένες και ψεύτικες εκδόσεις. Θα περιμένω έως τις 18 που κυκλοφορεί επίσημα στο κοινό, μήπως και βγάλουν και κάποια αναβάθμιση, διόρθωση κλπ. Εξ άλλου θα περάσει καιρός μέχρι να το παίξω. Άσε που θέλει πολύ γερό υπολογιστή για να τρέξει ικανοποιητικά. Στον δικό μου αν κρίνω από τα υπόλοιπα παιχνίδια, θα τρέχει σε 720p και όλα off, η ανάλυση της κονσόλας δηλαδή, απλά όχι τόσο ομαλά, όμως και χωρίς να σκάσεις 3 κατοστάρικα για την κονσόλα Για 4Κ δεν το συζητάω, εκεί θα λιώσει το PC
                Last edited by Phantom Duck; 12-03-2017, 01:00 PM.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • #53
                  Περιμένουμε να λυθουν τα προβληματα, το καλό πράμα αργεί να γίνει.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #54
                    Εγώ ένα ξέρω.Αν δεν μπορείς να το παίξεις ξαπλωμένος στο κρεβάτι ή να το πάρεις μαζί σου ανά πάσα ώρα και στιγμή,πετσοκομμένη έκδοση είναι.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #55
                      Αν έχεις σπασμένο PS Vita, αν έχεις κάρτα GTX και αν δεν σε νοιάζει να παίξεις πέρα από το πρώτο dungeon (επειδή κολλάει ), τότε μπορείς να το κάνεις streaming στο Vita.



                      Ή απλά αγοράζεις το Switch που δεν θα έχει και streaming delay κιόλας . Γενικά, μιας και το παρακολουθώ το θέμα, έχουν πέσει όλοι με τα μούτρα στον Cemu, όχι μόνο οι devs αλλά και το κοινό. Αν το παιχνίδι είχε συγκεκριμένες, σύντομες μεμονωμένες πίστες (όπως τα Μάριο) δεν θα είχε και τόσο μεγάλο θέμα. Αλλά για το συγκεκριμένο παιχνίδι που θέλει να βυθιστείς μέσα του, να πέσεις με τα μούτρα στην εξερεύνηση και να χαθείς στον κόσμο του, στην παρούσα φάση, ο emulator δυστυχώς κάνει κακό στην εμπειρία. Αλλά τουλάχιστον προχωράει απρόσμενα γρήγορα.

                      Επισήμως σταματάω να διαβάζω νέα του για κάνα δυο μήνες, για να μου φανεί μεγαλύτερη η εξέλιξη όταν ξανασχοληθώ. Και επειδή έχει γεμίσει ο τόπος spoils, πας να διαβάσεις νέα για τον emu, και βλέπεις βιντεάκια από περιοχές του παιχνιδιού

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #56
                        Σκοπεύεις να το παίξεις BigBoss;
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • #57
                          Τώρα αυτά είναι μικρότητες, πραγματικά. Το native hardware σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις είναι χειρότερη λύση έναντι emulator. Με εξομοιωτές παίζεις πάντα με την αποδοχή ότι δεν έχεις το 100% της native εμπειρίας. ΟΚ προφανώς η ανάλυση είναι καλύτερη, αλλά είναι πολύ σπάνιο το να έχεις 100% ακρίβεια στην εξομοίωση. Για το SNES πχ δεν παίζει τέλειως εξομοιωτή ακόμα.

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by straier View Post
                            Σκοπεύεις να το παίξεις BigBoss;
                            ναι, αν τρέχει καλά και δεν εχει προβληματα
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • #59
                              Εγώ δεν νομίζω να το παίξω στον εξομοιωτή, όσο καλή δουλειά και να γίνει πολύ δύσκολα θα τρέχει απροβλημάτιστα το παιχνίδι. Μάλλον θα το παίξω αρκετά αργότερα, όταν θα αγοράσω την κονσόλα δηλαδή.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Deus View Post
                                Μάλλον θα το παίξω αύριο που θα αγοράσω την κονσόλα γιατί ο Evans μου λέει ότι δεν πρέπει να χάνω ούτε δευτερόλεπτο σε αλλά παιχνίδια αυτήν την περίοδο.
                                Fixed

                                (Περνάω έξω)

                                Comment

                                Working...
                                X