Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nights into Dreams (PS2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nights into Dreams (PS2)

    Αναδημοσιευση Post μου σε αλλο forum :

    http://www.play-asia.com/paOS-13-71-r-49-e...ts-70-2f2d.html

    http://i19.photobucket.com/albums/b180/jrg...oader523127.jpg
    (αρθρο απτο famitsu)

    Mια συντομη μεταφραση απτο παραπανω (οσα μπορω να βγαλω) :

    Λεει πως το παιχνιδι θα ειναι REMAKE του original τιτλου του 1996, οποτε καμια σχεση με αυτο του Wii.

    Επισης, αναφερει οτι θα εχει νεα ανανεωμενα 3D γραφικα, 16-9 mode για widescreen οπως το πρωτοτυπο
    κι επισης οτι θα εχει αρκετα extras, oπως αυτο που φαινεται στην εικονα Movie Theater κτλ , 3 Playable χαρακτηρες.

    Οι εικονες δεν ειναι αντιπροσωπευτικες του τελικου προιοντος.

    Δεν υπαρχει ανακοινωση για αγλλοφωνη κυκλοφορια κι επισης δεν υπαρχει πληροφορια για το αν θα ειναι ανεξαρτητη κυκλοφορια ή κομματι της σειρας Sega Ages.

    Εαν θα γινει Sega Ages τοτε μην περιμενετε PAL/US εκδοση.
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)




  • #2
    Νομίζω πως είναι σχεδόν βέβαιο ότι δε θα έρθει στα μέρη μας (και να έρθει ποιος θα το πάρει;).
    Εγώ πάντως θα το φέρω από Ιαπωνία όταν με το καλό βγει, αν και συνεχίζω να το βλέπω σαν μια πέρα για πέρα άτοπη κυκλοφορία.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • #3
      Η sega εχει κανει δηλωση οτι θα εναι japan only

      There are currently no plans for the PS2 version to be released outside of Japan, and no plans for a Wii version either. It is being released in Japan, due to the high demand for the game. So there are no plans for a worldwide release... so far.[/b]
      http://kotaku.com/gaming/giant-face/nights...only-328959.php

      Και αν και εγω θα το αγοραζα νομιζω οτι καλα εκανε η sega γιατι θα πηγαινε απατο εκτος ιαπωνιας

      Comment


      • #4
        Ατοπη, ακαιρη και πολλα αλλα. Ουτε εγω μπορω να καταλαβω το νοημα γιαυτην την κυκλοφορια αυτην την εποχη αλλα εχει πολυ ενδιαφερον. Για να μην πω για τη συλλεκτικη αξια που θα εχει σε μερικα χρονια...

        Λογικα θα ειναι Import - friendly Μιας και το Nights ειναι παιχνιδι που βασιζεται στη δραση του
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • #5
          Κρυφή επίθεση στο Wii, βγαίνει και στο PS2 ΝiGHTS (στα μάτια του καταναλωτή), ίσως να εντυπωσιάσει και περισσότερο, αφού αυτό για το Wii δεν έχει και τις καλύτερες κριτικές.
          Κρυφές συνομωσίες!!

          j/k (περίπου, αν δεν έβγαινε μόνο Ιαπωνία...)

          Πάντως που το παράξενο, remake ανά πάσα στιγμή μπορεί να γίνει για τον κάθε τίτλο.

          Comment


          • #6
            Δηλαδη εαν το παιχνιδι εβγαινε σε Αμερικη κι Ευρωπη, θα ηταν συνωμοσια για την Ninty.
            Δηλαδη η βιομηχανια ειναι ενας δορυφορος που στρεφεται γυρω απτο Wii.
            Δηλαδη.... Μαλιστα...

            Remake ή ξε-remake, απευθυνεται σε καποιο κοινο. Οι developers δεν το κυκλοφορουν για την ψυχη της μανας τους. H κυκλοφορια λοιπον ειναι ατοπη γιατι εχουν εδραιωθει οι next gen Κονσολες και το PS2 ειναι μισοπεθαμενο. Λαθος timing.
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • #7
              Προφανώς πλάκα κάνω έτσι...

              Υπό αυτό το πρίσμα, ναι, λάθος timing.

              Comment


              • #8
                Λάθος είναι όλο το σκηνικό όχι μόνο το timing, ούτε η κονσόλα στην οποία βγαίνει. Και σε current gen κονσόλα να έβγαινε πάλι δε θα πούλαγε τίποτα.

                Το καλύτερο που θα μπορούσε να κάνει η SEGA, είναι μια ανανεωμένη version του παιχνιδιού βάζοντας την σαν downloadable game στο Live Aracde και στο PSN.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • #9
                  Εγώ νομίζω πως το PS2 κάθε άλλο παρά τελειομένο είναι.

                  Αυτό πάντως που δεν κατάλαβα ποτέ είναι γιατί τα SEGA Ages δεν κυκλοφορούν στην Ευρώπη. Εδώ οι περισσότεροι από αυτούς τους τίτλους γνώρισαν μεγάλη επιτυχία. Το μόνο που πήραμε ήταν δύο πολύ καλές συλλογές (arcade,mega drive) αλλά είμαι βέβαιος ότι μερικοί από εμάς θα ήθελαν περισσότερα retro SEGA παιχνίδια.
                  https://www.emulator-zone.com
                  I am an iteration closer to my desired solution!
                  The World Ends With You

                  I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                  Castlevania Lords of Shadow

                  I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                  Hyperdimension Neptunia

                  Comment

                  Working...
                  X