Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ έχω πρόβλημα.

    Έχω 3 e-mails.

    Το 1 είναι το αρχικό μου. Το 2 είναι συνδεδεμένο με το Gamertag, το οποίο και δεν θυμάμαι κωδικό και προσπαθώ να ανακτήσω νέο κωδικό. Το 3 είναι άλλο e-mail λόγω του PSN.

    Να τι παίζει. Επειδή θέλω να αλλάξω e-mail και χώρα στο gamertag μου, προσπάθησα να θυμηθώ τον κωδικό, ώστε να μπορέσω να τον τρέξω στο XBOX.com και στο XBOX για την διαδικασία αλλαγής e-mail. Δυστυχώς είναι ήδη προστιθεμένο κάποιο άλλο e-mail που δεν γνωρίζω ή δεν θυμάμαι να έβαλα και δυστυχώς δεν μπορώ να τον στείλω τον κωδικό ανάκτησης στο αρχικό μου, όλα σκατά πήγαν.

    Ξέρετε κάποιον τρόπο να τον ανακτήσω καπώς ?
    sigpic

    Comment


    • Αν αγοράσω έναν τίτλο από US,εφόσον είμαι με ευρωπαϊκό gamertag,θα μπορώ να κατεβάσω τα dlc του ή θα έχω πρόβλημα συμβατότητας;
      Carpe diem

      Comment


      • Nομιζω οτι δε σε επηρεαζει σε κατι το region του παιχνιδιου, οποτε οχι, δε θα εχεις προβλημα.

        Comment


        • Ναι αλλά δε θα μπορεί να κατεβάσει ευρωπαϊκό DLC για αμερικάνικο τίτλο, έτσι νομίζω τουλάχιστον.

          Comment


          • Στο Xbox live έχω την εντύπωση πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Νομίζω είχα κατεβάσει ιαπωνικό DLC και ήταν συμβατό με την ευρωπαϊκή έκδοση (κάτι που δεν ισχύει δυστυχώς για το PSN).
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει συμβατότητα σε όλα τα παιχνίδια, γενικά θέλει λίγο ψάξιμο αυτό το θέμα. Εγώ πάντως σε καμμία από τις δύο κονσόλες δεν παίρνω παιχνίδι από άλλο region από αυτό που είναι το ID μου, αν με ενδιαφέρουν τα DLCs φυσικά.

              ΥΓ: Τώρα που το σκέφτομαι, τα DLCs του Lost Odyssey παίζουν κανονικά στο Asian αντίτυπό μου.

              Comment


              • Υπηρξε σε κανεναν σας κανενα προβλημα με downloaded απο πριν υλικο κατα την μεταφορα; Θελω να κανω backup και ρωταω εαν παιζει καποιο θεμα.
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • Ρε σεις έχω ξαναρωτήσει παρόμοια ερώτηση όμως επειδή όλοι ξέρετε πόσο απάλευτος είμαι δεν νομίζω να σας πειράζει να ξαναρωτήσω.
                  Θέλω ένα site για αγορά MS Points το οποίο όμως να δέχεται κάρτα.Όλα όσα έχω είναι μόνο με paypal κι έχω ένα μικρό προβληματάκι με αυτό τώρα,οπότε οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν καλοδεχούμενη.Όσο πιο σύντομα γίνεται για την ακρίβεια.Ευχαριστώ.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Originally posted by Altair View Post
                    Ρε σεις έχω ξαναρωτήσει παρόμοια ερώτηση όμως επειδή όλοι ξέρετε πόσο απάλευτος είμαι δεν νομίζω να σας πειράζει να ξαναρωτήσω.
                    Θέλω ένα site για αγορά MS Points το οποίο όμως να δέχεται κάρτα.Όλα όσα έχω είναι μόνο με paypal κι έχω ένα μικρό προβληματάκι με αυτό τώρα,οπότε οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν καλοδεχούμενη.Όσο πιο σύντομα γίνεται για την ακρίβεια.Ευχαριστώ.
                    sigpic

                    Comment


                    • Είπα να κάνω επιτέλους τη μετάβαση σε ένα hdd της προκοπής οπότε πήρα από ebay έναν official 120GB. Όλα ωραία και καλά χάρη στην internal memory του 360... To θέμα είναι πως έχοντας κάνει την αλλαγή σε Ελλαδιστάν έχασα την πρόσβαση στα ακόλουθα κανονικά αγορασμένα games. Προσπάθησα να τα ξανακατεβάσω μετά την αλλγή του σκληρού και αν και εμφανίζονται κανονικά ως puchased όταν τα κατεβάζω εξακολουθούν να είναι trial modes... Kάπως έτσι έχασα την πρόσβαση στα
                      Afterburner Climax,
                      Limbo
                      Braid
                      Banjo Kazooie
                      Sonic 4

                      Πρακτικά ό,τι κατέβασα στο uk account( προ migration) και υπάρχει και στο greek store αχρηστεύτηκε. Τα υπολοιπα dlcs και games που κατέβασα από το ελληνικό account πάνε άψογα. Ευτράπελα πράγματα και τραγελαφικές καταστάσεις ενώ το support είναι ανύπαρκτο...
                      Ok σε λίγα μηνάκια έχω γυρίσει uk και οι της msoft hellas να πάνε να !@$%#%.

                      EDIT:
                      Btw από ότι είδα δεν μπορείς λέει να κάνεις migrate ακόμη και σε ένα χρόνο πίσω σε UK αλλά μόνο σε χώρες που μπήκαν μαζί με Ελλάδα στο live... Ω ρε μάνα πάλι νέο account θα κάνω για να μπορώ να παίξω πράγματα που έχω ήδη αγοράσει.
                      edit 2:
                      Okay το έχουνε πάθει και άλλοι ακόμη- πχ ο Evans- και η επισημη απάντηση της M$oft είναι- και δίκιο έχει- εγώ το αγνόησα
                      Previously purchased or downloaded content (e.g. videos, games, add-ons) will not be downloadable again after migration. Note, however, that previously purchased content is not refundable and there is no guarantee it will work post migration.

                      Αυτή θα είναι η απαντησή τους ακόμη και αν επικοινωνήσετε μαζί τους μέσω τηλεφώνου... Τέλεια, απλά τέλεια...
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Πω ρε Burai τι έπαθες :/ :/ :/

                        Αν τους πάρεις τηλέφωνο είσαι σίγουρος ότι δεν θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν?Δεν γίνεται να μην κάνουν τίποτα,μιλάμε για τουλάχιστον 4500 πόντους χαμένους.

                        Για αυτό και εγώ είπα να μείνω στο UK.Μπορεί να μην πήρα 1600 πόντους αλλά τουλάχιστον έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι δεν θα χάσω παιχνίδια(και εσύ έχασες πολλά,υπερβολικά πολλά)


                        Comment


                        • Δεν είσαι και ο μόνος. Χιλιάδες κόσμος τα έχει χάσει όλα!
                          sigpic

                          Comment


                          • Oooof thank God. Τελικά είπα σαν τελευταία προσπάθεια να αντιγράψω στην internal memory από τον παλιό σκληρό το Sonic 4 να δώ αν έπαιζε με συνδεδεμένο τον καινούριο. Και όλα κομπλέ! Οπότε έκανα ένα βάλε βγάλε για κανά μισάωρο για ένα ένα τα dlc και games- εννοείται κράτησα στον αρχικό για παν ενδεχόμενο τα πάντα. Πλέον τα παντα παίζουν από τον νέο σκληρό κανονικότατα. Μόνο το Afterburner δε χωρούσε στην internal αλλά περιέργως αν και εκανα τη μεταφορά με usb drive δούλεψε

                            Το μόνο που δε δούλεψε και αρνείται είναι το ίδιο με του Evans δλδ το Braid. Αλλά οκ, αν και λυπηρό, λογικά είναι κάτι που ισχύει μόνο γι'αυτό το game. Oh well...

                            EDIT:
                            Σιγά μην έκανα τη μεταφορά μόνο για τους πόντους. Απλά πίστευα- φευ- πως θα είχαμε καλύτερη υποστήριξη και τα ρέστα. Για γέλια...
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Το Braid σε μένα δεν έπαιζε από τότε που πήρα το slim και μετέφερα το gamertag μου σε αυτό. Πλέον πρέπει να είμαι connected για να αναγνωρίζει ό,τι είχα αγοράσει. Το Braid φυσικά αρνείται. Επίσης, παρόλο που αγόρασα το The Writer (DLC του Alan Wake) δε μου εμφανίζεται καν στο download list μου, φταίει μάλλον που το αγόρασα στο παλιό 360, ώστε να μπορεί να το παίζει και ο bro, αλλά κάτι παίχτηκε πάλι από το slim. Τρέχα γύρευε. Τέλος πάντων, δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, απλώς υπολειτουργεί η όλη κατάσταση και αυτό είναι ενοχλητικό. Burai αν είχες παιχνίδι μεγαλύτερο των 512mb θα τα έκλαιγες τα λεφτά σου τώρα με αυτήν την ηλίθια διαδικασία. Απαράδεκτο πραγματικά.

                              Comment


                              • Τελικά έκανα και ένα νέο gamertag για UK γιατί οκ το ελληνικό είναι γτπ. Το Lara Croft έχει ανέβει σαν trial έχουν μπει τα dlc pack και ΔΕΝ μπορείς να αγοράσεις το full game. Δεν έχει ανέβει, δεν υπάρχει πώς το λένε αλλά μπορείς να αγοράσεις τα packs, αυτά ειναι

                                Ευτυχώς που έχω κι άλλο ένα επαγγελματικό gmail οπότε το έβαλα εκεί το νέο account. Πλέον εκεί θα κάνω την όποια αγορά και dlc, οnline κτλ κτλΕυτυχώς το mass effect 2 το αγόρασα από το ελληνικό- shadow broker etc. αν και ό,τι και να κάνω δεν αναγνωρίζει το dlc του zaeed από το cerberus network- ό,τι να ναι, χάνω ώρες απο τη ζωή μου για ανούσια πράγματα.... Εδώ μιλάμε για ξεκάθαρη κοροϊδία. Eιδικά η στολή του τσολιά μου θυμίζει σκηνικά ελληνοφρένειας.

                                Άντε να το πω άλλη μία, αν το σκεφτόσασταν έστω και 1% να κάνετε το migrate ΜΗΝ το κάνετε, δεν υπάρχει γυρισμός. Ακόμη και μετά την πάροδο έτους δεν μπορείτε να πάτε UK παρά μόνο στις χώρες που μπήκανε στο live μαζί με την Ελλάδα- και έχουν όλες τα ίδια προβλήματα. Over and out.

                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X