Announcement

Collapse
No announcement yet.

μεσαίος χριστουγεννιάτικος διαγωνισμός g-o!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by sub_zero View Post
    * Το σκεπτικό του εγχειρήματος είναι να μπορέσουμε να μαζέψουμε και λίγο κόσμο. Δυστυχώς όπως φάνηκε και από τον χριστουγεννιάτικο αυτό δεν μπορεί να γίνει άμεσα οπότε ο όλος προσανατολισμός θα είναι να παίξουμε μπάλα μέσω της σελίδας μας στο fb. Με το ανάλογο Promotion λογικά θα μπορέσουμε να μαζέψουμε likes και μετά να ποστάρουμε και εκεί links από topics στο forum οπότε μπορεί να προκύψουν ενδιαφερόμενοι έστω και έμμεσα.
    Μπορουμε πάντως να αναφερουμε ότι με εγγραφη στο forum παιρνουν επιπλεον συμμετοχη καθώς επίσης και με εγγραφη στο youtube channel.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #32
      Καλή ιδέα για tη διπλή συμμετοχή. Για το youtube δεν χρειάζεται γιατί μετά γίνεται too much + ότι εκεί υπάρχει ήδη μία καλή βάση από subscribers οπότε ότι υλικό ανεβαίνει έχει τις προοπτικές να πάει καλά αν αξίζει.

      Comment


      • #33
        Eπίσης θα ήταν καλό να θέσουμε σαν όρο συμμετοχής στον διαγωνισμό να γραφτεί κάποιος στο φορουμ και να κάνει ένα ποστ στο "τι παίζετε αυτόν τον καιρό." Ένα like στο facebook είναι κάτι αλλά νομίζω πως είναι ποστ είναι καλύτερη ιδέα. (Την ιδέα αυτή την είχε προτείνει πρώτα ο straier αν δεν κάνω λάθος)


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • #34
          Ο προηγούμενος διαγωνισμός είχε όρο ποστ στο φορουμ και παρόλο που το είδε αρκετός κόσμος στο fb (μάζεψε καμια 70αρια like από το προμο που έπεσε) ούτε ένας δεν μπήκε στον κόπο.

          Comment


          • #35
            Ναι και παρ οτι εκανα και σχετικο comment που σημαινει οτι οποιος είχε κανει ηδη like θα βλεπε ειδοποιηση, κανεις δε μπηκε στο κοπο. Δεν αποκλειεται καποιοι να ανοιξαν το link, να ειδαν οτι ειναι forum, να γελασαν με μας τους γραφικους που ζουμε στη προηγουμενη 10ετια και να εκλεισαν τη σελιδα.

            Απ το να κανουμε διαγωνισμους για μεταξυ μας, ειμαι κι εγω της ιδεας να μαζεψει κανενα like το fb page.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #36
              Αν το ζητούμενο είναι και να εγγραφεί νέος κόσμος, που είμαι μέσα, το layout του φόρουμ ίσως απωθεί. Πρέπει να ανοίξει διάλογος για ανασχεδιασμό των κατηγοριών (συμπύκνωση σε λιγότερους τομείς πχ).

              Comment


              • #37
                Raf το βασικό "πρόβλημα" είναι ότι η νέα γενιά δεν ξέρει από φορουμς, το φου μπου τους έχει κάψει τα μυαλά

                Comment


                • #38
                  Originally posted by sub_zero View Post
                  Raf το βασικό "πρόβλημα" είναι ότι η νέα γενιά δεν ξέρει από φορουμς, το φου μπου τους έχει κάψει τα μυαλά
                  Γι' αυτό έχω κόψει το ΦΒ.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Έγινε, πάμε για κλήρωση NES Classic Edition με τρόπο συμμετοχής Facebook page Like ή/και forum post.
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment

                    Working...
                    X