Announcement

Collapse
No announcement yet.

Warn system: Δοκιμαστικό στάδιο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μηπως πρεπει να γινει κατι με τα πολλα off- ?

    Τελευταια παρατηρω εχει γινει μοδα να μπαινουμε σε οποιοδηποτε τοπικ, ατπο πιο σοβαρο μεχρι και το πιο ακυρο, και προκειμενου να πουμε μια εξυπναδα ή να απαξιωσουμε ή δε ξερω τι, πεταμε ενα ξεμπαρκο βιντεακι αντε και καμια εικονα εαν δε βρισκουμε κατι στα μετρα μας

    Δε λεω, ωραιος ο χαβαλες αλλα..
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • Όλα αυτά πιστεύω πως γίνονται για την πόζα και το γέλιο, χωρίς να θέλουμε να θίξουμε κάποιον (πρόσωπο ή εταιρία ). Με αυτή τη φιλοσοφία και εσύ πιστεύω έχεις βάλει το φίλτατο dj solid στο siggy σου και έχεις γράψει Ninty ΟΛΕ ομαδα του Πελε (Η γκόμενα στο avatar ποιά είναι;; )
      Και τα 2 τα θεωρώ αστεία, χωρίς βέβαια να μην έχω σε υπόληψη τον αγαπητό DJ ή τη μαμά nintendo!

      Αν κάποιος θίγεται, εννοείται πως το λέει και σταματάει το θέμα!
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Καμια σχεση το ενα με το αλλο.

        Το τι βαζει ο καθενας στα χαρακτηριστικα του προφιλ του δεν αφορα κανεναν, εκτος κι αν θιγεται η προσωπικοτητα του. Στη συγκεκριμενη περιπτωση δε τιθεται τετοιο θεμα.

        Θα γινω πιο συγκεκριμενος γιατι δεν εγινα κατανοητος.

        Χθες στο τοπικ Καφριλα Industry, ενα μελος (δε θυμαμαι ποιος) δε μπηκε καν στον κοπο να δει με τι καταπιανεται το τοπικ, εκανε quote μια προταση του Σολιντ και μετα ποσταρε μια εικονα του Σεφερλη που δεν ειχε ουδε μια σχεση με το θεμα (+Titus Που το φιξαρε αμεσα).

        Σημερα, στο τοπικ του Loofy Πεταγεται ο Ακιρα που θιγεται με οτιδηποτε αφορα τη Νιντεντο και ποσταρει ενα youtube video ασχετο με το τοπικ (videoclip).

        κοκ

        οπως ειπα ειμαι υπερ του χαβαλε αλλα μη το wii-μαμε το θεμα με ακυρα

        ΥΣ - Επειδη ρωτησε κι ο Azrael, το avatar ειναι απο ενα πολυ καμμενο RPG Του Atari ST Που ονομαζεται Elvira. Eαν δεν κανω λαθος ειναι το 2. Η θεματολογια του ειναι οι βρυκολακες και η συγκεκριμενη κυρια ας πουμε ειναι ενα τεχνασμα των σχεδιαστων για να τρομαξουν τον παικτη με μια ακραια σκηνη (ανοιγεις το σερβιτσιο και την βλεπεις.. Μιλαει κι ολας..)
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Εάν κάποιος δεν προσπαθεί να προσβάλλει τον άλλον ή να δείξει το πόσο έξυπνος είναι (το αγαπημένο άθλημα εμάς των forumιτών), και αν τα off-topic γίνονται με ένα λογικό μέτρο, τότε δε νομίζω πως υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα.

          Comment


          • Egw pantws symfonw me ton scatman, kapoia themata diarkoun parapanw aposo tha eprepe.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Μιλώντας σαν υπεύθυνος για τη λάντζα, από θέμα moderating δε μπορούν να γίνουν πολλά. Είτε θα γίνει κάποιο edit - delete post (κάτι που γενικά δε μας αρέσει) είτε κάποια σύσταση. Προσωπικά με βοηθά πολύ το report post, οπότε όποιος έχει την καλοσύνη ας πατήσει το ανάλογο κουμπί.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Afto pou hthela egw na kleisei kyriws ekleise, twra gia ta ypoloipa vlepoume.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Μίας που μιλάτε για γνώμη. Δεν νομίζω να συμβεί το ban mode, αφού όλοι είμαστε σαν αδέρφια και δεν μπαίνει και ΠΟΛΥΣ κόσμος που να είναι ΑΛΗΘΙΝΟΣ hardcor-ας σαν εμάς.

                  Εμείς εδώ είμαστε για τον χαβάλε και κάνουμε πολλές πλάκες, τόσο που πετάμε κάθε άκυρο για να γελάμε, όσο και το να χώνουμε κάποια videos με έξυπνα αστεία για να "πειράξουμε" τον συνάνθρωπο μας για πλάκα.

                  Το θέμα θίχτηκε περισσότερο όταν μπήκε ο Νικωλαράκος και έβαλε στο άκυρο αγγελία που δεν είχε ούτε τιμή σωστή ούτε και αναλυτικές λεπτομέριες πάνω σε αυτά για το ΑΝ είναι πειρατικά ή χαλασμένα ή απλά "αντίγραφα" των γνήσιων και πολλά άλλα. Κι από πάνω πήγε και βρήκε ένα καημένο κορόιδο και το πήρε 60 ευρώ αντί για την λογική τιμή των 30 ευρώ, λόγω του ότι είναι παλιά τα παιχνίδια και δεν αξίζουν ούτε 10 ευρώ το καθένα.
                  sigpic

                  Comment


                  • Εγω δινω +1 πάντως για εκφορτσανισμό του φόρουμ.
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Μίας που μιλάτε για γνώμη. Δεν νομίζω να συμβεί το ban mode, αφού όλοι είμαστε σαν αδέρφια και δεν μπαίνει και ΠΟΛΥΣ κόσμος που να είναι ΑΛΗΘΙΝΟΣ hardcor-ας σαν εμάς.
                      το θεμα warning/ban εχει ληξει εδω και χρονια.

                      Το ζητημα ειναι πως τα διαχειριζονται προβληματα που προκυπτουν. Δοθηκε ηδη μια λυση -> Ριπορτ

                      προσωπικα με καλυψε
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • Sorry για πριν εκανα λάθος,Εκνεογκαφισμό εννοούσα
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Επειδη σε αυτα που λετε δεν εχετε αδικο και καποια στιγμη ειχα φαει ενα ψιλο warning απο ενα mod δικαιολογημενα, λεω απλα οτι κοβω τα πολλα posts γιατι δε μπορω να σοβαρευτω ευκολα.Θα προσπαθησω αλλα επειδη το κοβω δυσκολο(καποιες φορες οπως η αγγελια χτες, ειναι πανω απο τις δυναμεις μου :xpκοβω τα πολλα posts, γιατι εχετε δικιο σ αυτα που λετε, ενα επιπεδο πρεπει να κρατηθει.
                          Ground_Zero:

                          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                          Comment


                          • Ειχε γινει θεμα με εμενα και τον Σεφερλη;;; Χαμπαρι δεν πηρα...

                            Κατα τα αλλα νομιζω οτι ολα τα παραπονα και επεισοδια κινουνται στην σφαιρα της λογικης, οπως και οι αντιδρασεις. Κατανοω πως μερικοι θελουν λιγο περισσοτερο χαβαλε στην ζωη τους (εγω θελω πολυ περισσοτερο), αλλα θα πρεπει να υπαρχουν και ορια.

                            Για παραδειγμα υπαρχει ενα θεμα παντα με το shoutbox και τα βρισιδια. ΟΚ, δεν ειμαι παιδι της εκκλησιας (και ουτε θα γινω), δεν ειμαι του κατηχιτικου (και ουτε προλαβαινω να γινω), βριζω και ξαναβριζω στην ζωη μου, αλλα σε εναν χωρο οπου τυχαινει να μιλαμε καθημερινα και να ειναι (εικονικα) δημοσιος, ε νομιζω οτι απο ενα σημειο και μετα κατανταει κουραστικο να βλεπεις το ιδιο φθηνο χιουμορ και τις ιδιες αντιδρασεις. Και μου προκαλει ιδιαιτερα κακη εντυπωση, γιατι πιστευω πως ουτε ενας απο τους συνεχεις χρηστες του φορουμ πως ειναι χαζος, ανικανος συζητησης και εξυπνου χιουμορ.

                            Και κατι αλλο: το οτι μιλαμε απο εδω και ξερουμε ο ενας τον αλλον δεν παει να πει οτι ο σεβασμος ειναι αυτονοητος. Τιποτα δεν ειναι αυτονοητο. Το οτι ο Azrael μπορει να πει κατι για μενα καπου και εμενα να μην με πειραξει δεν παει να πει οτι το ιδιο πραγμα μπορει να κανει και καποιος αλλος. Υπαρχει προϊστορια και διαπροσωπικες σχεσεις οι οποιες καθοριζουν τα πλαισια ανοχης της επικοινωνιας. Δεν ειμαστε ολοι το ιδιο...

                            Τωρα για τα threads: οντως ο καθενας πεταει την μαλακια του καμια φορα. Θεμιτο μεν, ανουσιο δε. Ειδικα σε καποια θεματα τα οποια ειναι ηλιου φαϊνωτερον πως υπαρχει και επιπεδο και σοβαρη κουβεντα, ειναι εντελως βλακωδες να προσπαθει καποιος να "σπασει τον παγο" με κατι ασχετο. Το μονο που καταφερνει ειναι να χαλασει την διαθεση για κουβεντα και να χανεται το θεμα. Οχι οτι θα απαγορευσουμε τον χαβαλε (δε θα την παλεψω χωρις χαβαλε), αλλα απο την στιγμη που υπαρχουν και τα αναλογα θεματα στο off topic και οι αναλογοι χρηστες για πλακιτσα, ποιος ο λογος να παρασερνουμε τα αλλα topics σε αυτη την λογικη;


                            Ενα εξυπνο σχολιο και ενα inside joke δεν ειναι ασχημο, ισα ισα που βοηθαει στην χαλαρωση και την ορεξη για κουβεντα. Απλα θα πρεπει να υπαρχει και η σχετικη ισορροπια...
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment

                            Working...
                            X