Announcement

Collapse
No announcement yet.

Επανήλθαμε!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Επανήλθαμε!

    Όπως καταλάβατε, σήμερα ήταν μια δύσκολη μέρα για το Gamers Odyssey για λόγους που - παραδόξως - δεν έχουν να κάνουν με εμάς.

    Η πληρωμή για το host είχε γίνει κανονικά και συμπτωματικά έληγε σήμερα (υπάρχουν τα τιμολόγια προφανώς). Όταν προσπαθήσαμε όλοι μας να μπούμε στη σελίδα, είδαμε ότι είναι κάτω αλλά με έλεγχο και στο Admin Control Panel και στο λογαριασμό μας στο host το Gamers Odyssey και το domain name του εξακολουθούσε να υπάρχει κανονικά. Μας ήρθε ένα mail που έλεγε τα ακόλουθα.

    Hello, We are writing this ticket to inform you that, today during our regular monitoring schedule, we found a script from your account causing high load on our shared server TRIAD. This lead to instability of the server which degrade the services of the server and affect other users also. Please check the following detail: Stats for 05 Mar 2013: ---------------------------------
    CPU Usage - %1.24 MEM Usage - %3.05
    Number of MySQL procs (average) - 0.52
    Top Process %CPU 24.00 [php] Top Process %CPU 19.00 [php]
    Top Process %CPU 3.00
    Domain % CPU % MEM
    0.07 0.09 0.9

    As such we renamed your ((το έκαναν disable). We would strongly recommend you to please look into the script's functionality and update it. Please let us know what steps you are taking so that this should not reoccur in future. If you need any assistance regarding this issue, please feel free to get back to us, we will be glad to assist you. Thank you.


    Κοντολογίς, κάτι από την κεντρική μας φόρτωνε πάρα πολύ το host και αναγκάστηκαν να την κλείσουν. Σίγουρα δεν είναι ο αριθμός των ενεργών χρηστών οπότε οι admins/ moderators εικάζουμε πως έχει να κάνει με το chat. Το script στο forum (το vBulletin) είναι ανέπαφο εδώ και πάρα πολύ καιρό οπότε το μόνο που μένει είναι κάτι από το shoutbox. Ίσώς κάποιος πέταξε κάποιο περίεργο link εκεί ή ήταν κάτι παροδικό. Μέχρι να το καθαρίσουμε και να βεβαιωθούμε για το πρόβλημα, το shoutbox θα μείνει κάτω.

    Ζητούμε συγγνώμη καταρχάς για το θέμα που προέκυψε. Δεν πρόκειται ούτε για δική μας αμέλεια ούτε για εσκεμμένη ενέργεια, αλλά μέχρι να καταλάβουμε τι ακριβώς είχε συμβεί πέρασε ώρα. Είμαστε και πάλι ενεργοί μέχρι νεωτέρας, και συνεννοούμαστε με το host.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

  • #2
    Καλά δε χάνουμε και κάτι τρομερό...
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #3
      Θα χάναμε κάτι καλό όμως..Με κοψοχωλιασατε!
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • #4
        Λεπόν η κατάσταση είναι ανυπόφορη! :phil: Gamers-Odyssey 50% forum και 50% chatbot, τέλος! :xp:
        Βάζω εδώ το link που θα έβαζα στο chat:
        Επικά lyrics!!

        You've had enough of two-hand touch you want it rough you're out of bounds
        I want you smothered want you covered like my Waffle House hashbrowns
        Come quicker than FedEx never reach an apex just like Coca-Cola stock you are inclined


        Και το ρεφρέν:

        Do it now
        You and me baby ain't nothin' but mammals
        So let's do it like they do on the Discovery Channel



        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • #5
          Τι έγινε με το chat βρέι;

          Comment


          • #6
            Originally posted by ChrisTop View Post
            Τι έγινε με το chat βρέι;
            Και εγώ σήμερα ήθελα να ρωτήσω
            για αυτό. :Ρ Πότε θα επιστρέψει το chat στις ζωές μας;

            Comment


            • #7
              Chat ston lao!
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #8
                Παιδιά το ξέρω και το γνωρίζω ότι θέλετε chat, και δεν το έχουμε ξεχάσει. Να βρω κάποιο χρόνο να συνεννοηθώ με τους υπόλοιπους και θα το επαναφέρουμε. Προσωπικά έχω αρκετό διάβασμα αυτό τον καιρό αλλά θα το δρομολογήσω.

                Απλά να ξέρετε πως αν δεν ήταν θέμα κάποιου link, όπως εικάσαμε, μπορεί να μας ξανακατεβάσουν τη σελίδα. Σε αυτή την περίπτωση μην πανικοβληθείτε, απλά να κάνετε υπομονή
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • #9
                  Καιαιαιαι επειδή κρατάμε το λόγο μας απλά τον κρατάμε όποτε θέλουμε εμείς, το chat επέστρεψε! Λίγη προσοχή στα links που βάζετε και καλή διασκέδαση.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment

                  Working...
                  X