Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Κατεβάζω Sehnsucht & Mutter από Rammstein.Με ποιο προτείνετε να ξεκινήσω όσοι είστε πιο σχετικοί;
    Carpe diem

    Comment


    • Με το Reise Reise και μετά καπάκι το Rosenrot

      Πέρα από την πλάκα, κατέβασε το Voelkerball, το live τους, που είναι κα-τα-πλη-κτι-κό και κρίνε. Από τους δυο δίσκους που αναφέρεις σαφώ το Mutter, αλλά οι δίσκοι που αναφέρω πριν είναι τέλειοι.

      Πάρε κι αυτό, μια...μπάντα που είναι από τις βασικές επιρροές τους







      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Οκ Titus θα τσεκάρω όλη τη δισκογραφία τους κάποια στιγμή ούτως ή άλλως,πάω να κατεβάσω και το Reise Reise τώρα.Live δε θέλω αν δεν ξέρω τα κομμάτια.Θα ψάξω και τους Laibach.Thanks man. ;)
        Carpe diem

        Comment


        • Comment


          • Δειτε αυτο το κλιπακι οπωσδηποτε, ακομα και αν δε σας αρεσει η μουσικη:

            Comment


            • Αυτό με το κοτόπουλο δεν το έπιασα.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • μπραβο ρε τιτε οι laibach τα σπανε τους εχω δει live και ητανε φοβερη εμπειρια




                blut engel η αλλιως ποζερια, sex and..vampires!!:boff:






                παμε στο κυριο mr.grotesque!!






                ενα πολυ αγαπημενο συγκροτημα οι γνωστοι anathema





                για την ακριβεια το judgement ενα φεγγαρι μικρουλης το εβαζα εκατομμυρια φορες στο replay


                βεβαια επειδη εχω τρομερη αδυναμια στα αιθαιρια γυναικεια φωνητικα σε ολη την γκαμα της ''σκληρης'' μουσικης και επειδη εφαγα μια μινι φλασια πρεπει να βαλω τα παρακατω

                η ταξιδιαρικη φωνη της anneke van giesberguen


                η επιβλητικη φωνη της luv christine εδωσε μερικα απιστευτα album με τους theater of tragedy η πορεια της με τους leaves eyes δεν ητανε και τοσο δυνατη imo αλλα παρολα αυτα μου αρεσε και εκει






                η Sonja Kraushofer ειναι ιδιατερη περιπτωση, καθως ασχημουλα ομως ο θεος της εδωσε μια καθηλωτικη φωνη με μεγαλη γκαμα ηχοχρωματων και φυσικα προκειται για μια απο τις σημαντικοτερες ''ιεριες'' της dark alternative σκηνης







                εδω με το προσωπικο της project

                Comment


                • Το βρήκα εντελώς τυχαία! Μου άρεσε πολύ, παρόλο που είχα καιρό να ακούσω thrash.(Ι was more into Death and shit.)

                  Comment


                  • οι δικοι μας on thorns i lay στο αγαπημενο μου album τους ενα ethereal ψυχεδελικο album που με ειχε μαγεψει ,εδω το ομοτιτλο κομματι

                    κανονικα επρεπε να βαλω ολο το album αλλα ενταξει θα κολλησει η σελιδα

                    ο michael cretu με το project του enigma εδωσε πριν μερικα χρονια ενα ασυλληπτο album κατ εμε το A posteriori






                    και τελος οι slowdive χαραχτηριστικοι εκπροσωποι της dream pop

                    Comment


                    • blutengel <3





                      Comment


                      • Το άκουσα το μεσημέρι στο...ραδιόφωνο και μου ήρθε φλασιά.


                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • The "Ride of the Valkyries" refers to the beginning of act 3 of Die Walküre, the second of the four operas constituting Richard Wagner's Der Ring des Nibelun...


                          Όχι, πες μου ρε BigBOSS, εγώ φταίω, μετά, που είμαι γερμανόφιλος;
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Έπεσα τυχαία σε αυτό το τραγούδι, και με κέρδισε από την αρχή. Ο creator δεν είναι γνωστός, όμως μαρέσει.

                            Comment


                            • Universe 217 - Discography
                              100 λεπτά κρατάει δεν έχουν μεγαλη δισκογραφία ακόμα.Έλληνες είναι και εντελώς ψυχάκια.Ζορίζομαι πολύ να τους βάλω μια ταμπέλα οπότε απλά τσεκάρετε το παρακάτω βίντεο.
                              Carpe diem

                              Comment





                              • απο τις αγαπημενες μου all time σειρες που εβαζε και το star καποτε, προσφατα μαλιστα ειδα απο την αρχη ολες τις season απο την αρχη ως το τελος

                                φοβερη ατμοσφαιρα, soundtrack, πλοκη σε αυτοτελη επεισοδια ,το δiδυμο peta wilson και roy depuis αξεπεραστο

                                αν εχει καποιος link για το soundtrack της σειρας για download ας μου το στειλει

                                Comment

                                Working...
                                X