Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cemu - Wii U emulator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cemu - Wii U emulator

    Το site του emulator (latest build 1.7.0.d )
    Compatibility list

    Τυχαίο βίντεο


    Αυτή τη στιγμή παίζω Super Mario 3D World στα 50 fps με μερικά spikes, και έχω πάθει παράκρουση. Γενικά, οι τύποι προχωράνε με ταχείς ρυθμούς στην ανάπτυξη, έχετέ τους από κοντά. Ο επεξεργαστής πάντως είναι αυτός που έχει περισσότερη σημασία, και όχι τόσο η κάρτα γραφικών. Ο δικός μου i5 2300 @ 2,8 Ghz δεν είναι και ό,τι καλύτερο, όμως προς το παρόν θα βολευτώ και θα κάνω μόκο.

    Θέλει ένα αρχικό σετάρισμα όπως όλοι οι emulators, εγώ π.χ. έπρεπε να κατεβάσω ένα key txt για το παιχνίδι που ήθελα, συν ένα config για x360 χειριστήριο, όμως όποιος έχει ασχοληθεί με emulators στο παρελθόν, δεν νομίζω να δυσκολευτεί, είναι από τους σχετικά plug n play, μέχρι στιγμής τουλάχιστον.

    Έχω βγάλει μέχρι και 1-3, και το κλείνω αναγκαστικά για να πάω για ύπνο, θα αρρωστήσω με αυτό το παιχνίδι
    Last edited by Phantom Duck; 26-01-2017, 12:38 AM.

    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

  • #2
    Χαχαχαχαχαχαχαχ έλα μωρή Νιντέντο με τα υπερμηχανήματα σου.....

    Edit: Εγώ περιμένω πως και πως την ανάπτυξη του Citra
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #3
      Τον Citra τον θέλω κι εγώ κυρίως για το Epic Mickey: Power of Illusion, αλλά μέχρι τότε θα ρίξω στο Mario 3D world ένα perfect 100% (Θεού θέλοντος και emulator επιτρέποντος βεβαίως βεβαίως) που του το χρωστάω από την ημέρα που βγήκε, αλλά δεν ήθελα να ξοδευτώ για κονσόλα. Αν μου αρέσει τόσο πάντως, παίζει να το αγοράσω απλά για να το έχω

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • #4
        Έβαλα και εγώ το Μαριο , και αν εξαιρέσεις μερικά hiccups τρέχει κομπλέ (i5 3rd gen). Έχεις κανένα σετάρισμα για να τρέχει ακόμη καλύτερα;
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #5
          Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με ρυθμίσεις, όμως απ' ό,τι έχω δει δεν έχει και τις φοβερές παραμετροποιήσεις που έχουν άλλοι. Λογικά όσο θα δουλεύεται, τόσο θα εξελίσσεται. Μέχρι στιγμής το τρέχω default, αλλά κάποια στιγμή θα κάτσω να πειραματιστώ, να μάθω και λίγο καλύτερα τι παίζει.

          Το Reddit έχει πάντως πολύ κίνηση τώρα τελευταία, εκεί βρήκα τα λίγα που με ενδιέφεραν να βρω, θα έχει όμως περισσότερες πληροφορίες.

          + Bonus
          Cemu 1.7.0d + MK8 + 4k + Reshade = Godlike.



          Α ρε Nintendo, πότε θα σου κόψει να βγάλεις ένα τούμπανο μηχάνημα που να πατάει κάτω τα Xbox / PS, χωρίς gimicks και αηδίες, με ένα απλό χειριστήριο, να μαζέψουμε τους 3rd parties όλους, να βγάλεις και τις υπερπαιχνιδάρες με φουλ HD γραφικά τέλεια, και να γίνει μακελειό . Όλους θα τους κλείσεις, μονοπώλιο θα τους παίζεις μπάλα, αλλά ξέρω, ας υπάρχει και λίγος ανταγωνισμός, θα ήταν βαρετό αν δεν υπήρχαν και οι άλλοι
          Last edited by Phantom Duck; 26-01-2017, 02:26 PM.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #6
            Εύγε Φαντομ, αυτό το emulator είναι ότι πρέπει για εμένα που θέλω να παίξω 5-6 παιχνίδια μόνο. Μια ερώτηση, πόσο καλά τρέχει το σουπερ μαριο; Εγώ έχω υπολογιστή 4000 mh και θα αγοράσω κάρτα άμεσα, από ότι καταλαβαίνω θα τρέχει μια χαρά σε εμένα. Δοκίμασες άλλα παιχνίδια καθόλου;


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • #7
              Έχω το Bayonetta 2 εύκαιρο, όμως δεν θα μπει κάτι άλλο μέχρι να τελειώσω το Mario, από φόβο μήπως τυχόν και παραστρατήσω

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • #8
                Originally posted by Deus View Post
                Εύγε Φαντομ, αυτό το emulator είναι ότι πρέπει για εμένα που θέλω να παίξω 5-6 παιχνίδια μόνο. Μια ερώτηση, πόσο καλά τρέχει το σουπερ μαριο; Εγώ έχω υπολογιστή 4000 mh και θα αγοράσω κάρτα άμεσα, από ότι καταλαβαίνω θα τρέχει μια χαρά σε εμένα. Δοκίμασες άλλα παιχνίδια καθόλου;
                Θα το τρέχει καλά :Ρ

                Comment


                • #9
                  Originally posted by deus View Post
                  εύγε φαντομ, αυτό το emulator είναι ότι πρέπει για εμένα που θέλω να παίξω 5-6 παιχνίδια μόνο.


                  :p :p :p :p :p
                  Attached Files
                  Last edited by Somari; 27-01-2017, 01:43 AM.
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • #10
                    Ο δικός μου επεξεργαστής είναι στα 2,8 GHz και μου κολλάει, δεν είναι καν recommended, κρίμας. Είμαι στα όρια βασικά, λίγο παραπάνω αν είχα, πιστεύω θα έστρωνε. Μπορεί να κατεβάσω λίγα GHz να με κρατήσουν μέχρι να αλλάξω επεξεργαστή Παίζω, θέλει και λίγη ώρα να φορτώσει, αν χάσω και ξαναπαίξω την ίδια πίστα θα τρέχει πολύ πιο ομαλά, αλλά με παιδεύει. Βέβαια αυτό δεν με εμπόδισε από το να βγάλω τον 1ο κόσμο (και την 1η πίστα του 2ου)

                    Τον είχα πάρει τούμπανο θυμάμαι, η επιτομή του value for money τότε, κάνα 200άρι φράγκα πριν 6 χρόνια ακριβώς, κοίτα να δεις που τώρα είναι ξεπερασμένος. Τα έβγαλε τα λεφτά του και με το παραπάνω δεν λέω, τον έλιωσα κανονικά, αλλά και πάλι σε πιάνει ένα παράπονο Τρίχες ξεπερασμένος είναι βασικά, μια χαρά την κάνει την δουλειά του, απλά δεν είναι και για emulation, τι να κάνουμε. Τον είχα πάρει σετάκι μαζί με μία 5850, άλλο value for money από εκεί. Αυτή και αν έχει βγάλει τα λεφτά της. Να είχαμε να λέγαμε
                    Last edited by Phantom Duck; 27-01-2017, 03:18 AM.

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • #11
                      ρίχτε κάνενα πμ για που βρίσκονται παιχνίδια :p

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by sub_zero View Post
                        ρίχτε κάνενα πμ για που βρίσκονται παιχνίδια :p
                        Στην κλασσική "παραλία"
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #13
                          Κοροιδευετε αλλα το Wii U εχει παιχνιδαρες και ειναι πανω απο 10
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #14
                            Λοιπόν όσο κράξιμο ρίχνω στην Ν για το hardware, άλλο τόσο κόλλημα τρώω με τα 1st party της. Είμαι ήδη στον 4ο κοσμο στο Μάριο
                            ΥΓ: Συνειδητοποιώ πως τρέχω emulator με μηχάνημα που το αγόρασα ΟΤΑΝ βγήκε το WiiU,και μάλιστα δεν ήταν και κανένα υπερτούμπανο, ήταν απλά ΚΑΛΟ. Δηλαδή αν βγάλεις τον χρόνο development του emu και υποθέσεις πως για κάποιο μαγικό τρόπο υπήρχε εξαρχής, μιλάμε για μηχάνημα που όταν βγήκε μπορούσε να προσομοιωθεί απευθείας σε υλικό της εποχής -και όχι τρομερά δυνατό.( i5 3rd gen, 12 gigs ram, amd hd7770, χωρίς SSD)
                            Last edited by Somari; 27-01-2017, 09:09 PM.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #15
                              Απο οτι βλεπω εχει γινει super προοδος, ηξερα πως παει πολυ καλα αλλα δεν ηξερα πως τα παιχνιδια εγιναν πια τοσο πολυ playable, φοβερη δουλεια ανταξια του dolphin. θα εχω υποψην μου τις απαιτησεις για οταν κανω αναβαθμιση στον cpu.

                              Comment

                              Working...
                              X