Announcement

Collapse
No announcement yet.

Distant Worlds, music from Final Fantasy - London 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Έχω αρχλισει να σκέφτομαι μπας και αξίζει να αγοράσω εγώ το εισιτήριο για τη συναυλία πριν τη βασική, ώστε να βάλω τον Nobuo να υπογράψει τα FF IV και VI (US) που έχουμε στη συλλογή μας XD .

    Comment


    • #17
      Επιτελους καταφερα να δω το Distant Worlds tour κι εγω και μαζι και τον Nobuo, πολυ ωραια εμπειρια σιγουρα, ειναι πολυ ωραιο το συναισθημα εκεινης της στιγμης, το να ζεις δηλαδη κατι που περιμενες πολυ και για πολλα χρονια. Αναμφιβολα μιλαμε για μια ομορφη εμπειρια την οποια και δυσκολα θα μπορουσα να κρινω αντικειμενικα, αλλα σιγουρα για εμενα αξιζε και με το παραπανω. Προς στιγμην σκεφτηκα να παω και την επομενη μερα (2η συναυλια και καθε μια απο τις 2 μερες ειχε 3-4 αποκλειστικα κομματια), αλλα οκ μετα τη συναυλια ενιωθα πως ειχα χορτασει και δεν ηθελα ουτε 2η μερα, ουτε μετανιωσα που πηρα τα φτηνοτερα εισιτηρια.. Σκεφτομασταν τα VIP που λεει και ο Evans αλλα τελικα καναμε πισω και παλι καλα γιατι ο χωρος ηταν απιστευτα καλος και ουτως ή αλλως οι VIPs δεν ειχαν απιστευτα καλυτερες θεσεις.

      Τελοσπαντων, τα πολλα λογια ειναι φτωχια.. Η ουσια συνοψιζεται σε μια πολυ ομορφη αναδρομη ολης της ιστοριας μιας σειρας 25 ετων και της μονης σειρας τετοιας διαρκειας για εμενα με τοσο καλα soundtracks. Νοσταλγια, ακομα και συγκινηση και ανατριχιλα κυριολεκτικα σε καποια φαση (στο Liberi Fatali μου βγηκε αυτο που ηταν και στην αρχη σχεδον, ενω παραλληλα επαιζε η γνωστη εισαγωγη σε βιντεο στο φοντο). Για την επιλογη των κομματιων ο,τι και να χε οι φανατικοι θα γκρινιαζαν γιατι κατι θα εμενε απ' εξω. Κι εγω περιμενα κατι παραπανω απο VI και απο IX αλλα οκ ας μην ειμαστε και απληστοι.

      Σαν καλο nerd που ειμαι κρατουσα και σημειωσεις την ωρα της συναυλιας. Evans don't read, spoilers ahead .

      1. Prelude (Final Fantasy series)
      2. Liberi Fatali (Final Fantasy VIII)
      3. Victory Theme (Final Fantasy series)
      4. Theme of Love (Final Fantasy IV)
      5. Light Eternal (Lightning Returns: Final Fantasy XIII)
      6. Memoro De La Stono (Final Fantasy XI)
      7. Main Theme of Final Fantasy V (Final Fantasy V)
      8. Hymn Of The Fayth (Final Fantasy X)
      9. To Zanarkand (Final Fantasy X)
      10. Don’t Be Afraid (Final Fantasy VIII)
      11. Chocobo Medley (Final Fantasy series)
      12. Opening Theme / Bombing Mission (Final Fantasy VII)
      13. Kiss Me Goodbye (Final Fantasy XII)
      14. The Man With The Machine Gun (Final Fantasy VIII)
      15. Dancing Mad (Final Fantasy VI)
      16. You ‘re Not Alone! (Final Fantasy IX)
      17. Eyes On Me (Final Fantasy VIII)
      18. Battle Theme Medley ( Clash On the Big Bridge - Final Fantasy V, Battle With Seymour - Final Fantasy X, Those Who Fight Further (Final Fantasy VII)
      19. Opening Theme of Final Fantasy I (Final Fantasy I)
      20. One-Winged Angel (Final Fantasy VII)

      Comment


      • #18
        Ποια τραγουδούσε;
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • #19
          Susan Calloway στα Eyes on me, Memoro de la stono, Kiss me goodbye.

          Comment


          • #20


            Οι πρώτοι στα δεξιά του οργανοπαίχτη είμαστε εγώ και η γυναίκα .

            Distant Worlds: Final Fantasy music 2014 @Royal Albert Hall

            Αποθέωση!

            Θα γράψω εντυπώσεις τις επόμενες μέρες, αλλά τώρα θα αρκεστώ στο να πω ότι η εμπειρία ήταν και πάλι καταπληκτική. Αγόρασα και την παρακάτω ομορφιά:



            Κάπως έτσι αποφάσισα να ξεκινήσω την Final Fantasy music collection .

            Comment

            Working...
            X