Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φορητοί υπολογιστές...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Τελικα το ριξε το γκομενακι χωρις να της παρει laptop...
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #77
      Φίλη έγραψα ότι είναι.Επίσης δεν έχω ιδέα τι έκανε.
      Carpe diem

      Comment


      • #78
        Μην απαντας σοβαρα σε ποστς που φωναζουν τρολ απο χιλιομετρα
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #79
          Η Lenovo παντως εχει πολυ καλο ονομα, δε βλεπω το λογο υπαρξης της οποιας καχυποψιας απλα επειδη η εταιρεια ειναι κινεζικη. Παραμενει ακομα ως μια απο τις πιο αξιοπιστες επιλογες και αυτο φαινεται και απο το ποσες μεγαλες εταιρειες παιρνουν κυριως laptops/desktops Lenovo (και Dell επισης) οπως διαβαζω και γνωριζω. Ορισμενες σειρες thinkpad οσο ασχημες ειναι, αλλο τοσο λειτουργικες και κατασκευαστικα ποιοτικες ειναι, ενω σε ανθεκτικοτητα κτλ εχουν σταθερα τα πρωτεια εδω και παρα πολλα πολλα χρονια.

          Γενικα μονο Lenovo/Dell ισως και Toshiba να κοιτουσα πλεον. Ανεξαρτητως κατηγοριας $$ παντα η επιλογη μετραει, ακομα και στα 300ε πολλα μπορουν να αλλαξουν, αν οχι στο θεμα των επιδοσεων τοτε σιγουρα σε αυτο της αξιοπιστιας. Τελοσπαντων το θεμα εληξε οπως ειδα αλλα ειπα να γραψω 2 λογια επ' ευκαιριας.

          Comment


          • #80
            Συμφωνώ με Xeno, κι εγώ μόνο Lenovo και Dell κοιτάω (εννοείται κι Apple).

            Comment


            • #81
              Άρα Lenovo έτσι;Ευχαριστώ παίδες.
              Carpe diem

              Comment


              • #82
                Λοιπόν παίδες,έχω ξανά θέμα,κλασσικά,μιας και πρόκειται για υπολογιστές δηλαδή μπρίκια.:p
                Στο θέμα μας.Μου έσπασε το καλώδιο του φορτιστή του λάπτοπ.Βρήκα ένα φορτιστή με ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά με το δικό μου και λογικά θα το πάρω.Το θέμα μου είναι το φις του φορτιστή που δεν ξέρω αν είναι κατάλληλο για το δικό μου.
                Aυτός είναι ο φορτιστής.
                http://www.kotsovolos.gr/site/comput...19v-65w-(3,42a)
                Αν δεν μου κάνει,που μπορώ να βρω αντάπτορα για το κατάλληλο μέγεθος;Κάτι ακόμα.Ο δικός μου φορτιστής έχει το ακόλουθο σχήμα.
                Asus 19V 2.37A 45W φορτιστής Ανταλλακτικό τροφοδοτικό BRAND NEW ® - ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ® ΕΓΓΥΗΣΗ 1 ΕΤΟΣ  Specifications: Output Voltage: 19V Output Amperage: 2.37AWatt: 45W Plug Size: 5.5mm X 2.5mm Input Voltage: 100V-240V 50/60hz Η συσκευασία περιλαμβάνει και το καλώδιο ρεύματος. Φορτιστής με φίλτρο ΕΜΙ χαμηλού θορύβου και προστασία από υπερφόρτωση.

                Αυτός που σας έδειξα παραπάνω έχει διαοφρετικό.Λέτε να έχω θέμα;
                Το μοντέλο του λάπτοπ μου είναι Χ552Μ με input +19V=3.42A,65W.
                Όπως το κόβω,αυτό εδώ,είναι το κατάλληλο για μένα.Αλλά στην compatible list δεν το έχει.
                Asus 19V 3.42A 65W φορτιστής Ανταλλακτικό τροφοδοτικό BRAND NEW ® - ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ® ΕΓΓΥΗΣΗ 1 ΕΤΟΣ  Specifications: Output Voltage: 19V Output Amperage: 3.42AWatt: 65W Plug Size: 5.5mm X 2.5mm Input Voltage: 100V-240V 50/60hz Η συσκευασία περιλαμβάνει και το καλώδιο ρεύματος. Φορτιστής με φίλτρο ΕΜΙ χαμηλού θορύβου και προστασία από υπερφόρτωση.

                Τι να κάνω;Any help?
                Carpe diem

                Comment


                • #83
                  Δεν εχει σημασια το σχημα, μονο οι παραμετροι και το βυσμα. Θα λεγα να πας στο Κοτσωβολο μαζι με το λαπτοπ. Ξερω οτι υπαρχουν φορτιστες που στην ακρη τους κομπωνεις το καταλληλο βυσμα, αλλα δε ξερω πανω σε υπαρχον βυσμα παιζει να βαλεις ανταπτορα.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #84
                    Πάρε έναν με πολλά βύσματα. Αν δεν βρεις μπορείς να πάρεις ένα συμβατό και να κόψεις την άκρη από το καλώδιο ώστε να moddαρεις με μονωτική ταινία το παλιό.

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by Hazuki View Post
                      Πάρε έναν με πολλά βύσματα. Αν δεν βρεις μπορείς να πάρεις ένα συμβατό και να κόψεις την άκρη από το καλώδιο ώστε να moddαρεις με μονωτική ταινία το παλιό.
                      Μόνο με κλέμες τέτοιες δουλειές
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment

                      Working...
                      X