Announcement

Collapse
No announcement yet.

Batman Arkham Asylum

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Πάντως απο παιχνίδια υπερηρώων μου άρεσαν τα δύο Spiderman για το PSOne (το δεύτερο λεγόταν Enter Electro) ενώ ενδιαφέροντα ήταν και τα side-scroll Spiderman για το GBA (Sinister Six, κ.τ.λ). Πολύ μου άρεσε το πρώτο Spiderman της ταινίας για το Xbox.

    Είχα αγοράσει ο ηλίθιος το Batman Vengeance για 70€ για το Xbox.

    Comment


    • #62
      Καθομαι πλεον που εχω ολα τα Gadgets και λυνω γριφους βρισκω τα "σκαθαρια" και τα trophies...ΑΛΛΑ....αν δν ξερεις απ'εξω ολη την ιστορια του Batman δν βρισκονται μερικοι γριφοι που θελουν scan....

      Μετα..λουκι και απ τα μεγαλαειναι τα puzzle....βρες το ερωτηματικο κτλ....:kill:

      Τα challenges τα πρωτα τα περνω στο οριοδν παιζει να τα περασω με κατι περισσοτερο απ την τριτη θεση
      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

      Comment


      • #63
        Ας ανοίξει κάποιος ένα thread για videogames με υπερήρωες, καπου χαθήκαμε.

        Το παιχνίδι θα το νοικιάσω λογικά όταν ανέβω Θεσσαλονίκη. Το είδα στου Burai και έμεινα λίγο, need Batman ASAP.

        Comment


        • #64
          Το Game ειναι πραγματικα καλο και αξιζει να το δοκιμασουν ολοι
          αλλωστε βοηθαει και το genre που αρεσει λιγo πολυ σε ολλους τους gamers οποτε μη το σκεφτεστε πολυ μια ευκαιρια(μια ενοικιαση το λιγοτερο) την αξιζει και με το παραπανω.

          Υ.Γ.
          Ας ανοίξει κάποιος ένα thread για videogames με υπερήρωες, καπου χαθήκαμε.
          δεν νομιζω οτι χρειαζεται τετοιο θρεντ
          δεν βγηκαμε και εντελως οφ τοπικ

          Comment


          • #65
            Από Batman τίτλους δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα ομολογουμένως.Μιλούσα πριν για τα spiderman the movies 1 και 2.Τα έπαιξα σε GC.
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #66
              Tέλος χθες με 85% από τους γρίφους- μένει να βρω μόνο τον ένοχο που προκύπτει από την ιστορία του Arkham( έχω αντιληφθεί ποιος είναι δλδ απλά πρέπει να τον βρω)

              Απόλυτα θετικές οι εντυπώσεις και φυσικά υπάρχει και η απαραίτητη νύξη για sequel μετά τα credits. Το απόλαυσα όσο λίγα παιχνίδια, αν και σαφέστατα παίζει ρόλο το ότι ήταν πρωταγωνιστής ο αγαπημένος μου ήρωας. Στα αρνητικά καταλογίζω κάποια boss fights, τα υπερβολικά ώρες ώρες hints και ίσως το κάπως απλό battle system. Μακάρι στο sequel να βελτιώσουν τα πάντα. Ειλκρινά δεν περίμενα από Batman game να μου θυμίσει 3rd person Metroid. Απίστευτη προσοχή στη λεπτομέρεια- για τους fans πάντα- και πάρα πολλά unlockables. Θα ήθελα ωστόσο οι γρίφοι που λύνεις και τα trophies να έχουν έναν αντίκτυπο στο gameplay- νέα gadgets, κινήσεις και φυσικά ένα καλά υλοποιημένο level με το Batmobil Πλέον η Rocksteady έχει ανεβάσει πολύ ψηλά τον πηχη για το συγκεκριμένο ήρωα. Πάμε για ένα ακόμη playthrough στο Hard τώρα.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #67
                Ωραιος ρε BATMAN ftw
                εγω δεν το τερματησα ακομα γιατι παω για 100% απο το πρωτο playthrough

                Υ.Γ. (imo) Στο Hard θα το απολαυσεις πολυ περισσοτερο το battle system ;)

                Comment


                • #68
                  Το ξεκίνησα κι εγώ σήμερα.Το έφτασα στην Arkham Mansion όπου και το άφησα.Δεν πάω για 100% completion γιατί αφενός έχει πάρα μα πάρα πολλά πράγματα να βρεις κι εγώ δεν έχω χρόνο, και αφετέρου γιατί βαριέμαι.Ίσως τα αφήσω για μετά τον τερματισμό (αν γίνεται δηλαδή,όπως στα GTA πχ).
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #69
                    Ίσως τα αφήσω για μετά τον τερματισμό (αν γίνεται δηλαδή,όπως στα GTA πχ).
                    Οχι δεν γινεται οταν το εχεις τερματισει αλλα μπορεις να κρατησεις ενα save πριν την τελικη αναμετρηση (θα καταλαβεις πότε) ;)
                    παντως για 100% θελει και τα challenge rooms

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                      Οχι δεν γινεται οταν το εχεις τερματισει αλλα μπορεις να κρατησεις ενα save πριν την τελικη αναμετρηση (θα καταλαβεις πότε) ;)
                      παντως για 100% θελει και τα challenge rooms
                      Ε τότε κομπλέ είμαστε.

                      edit:Το έβαλα λίγο να τσεκάρω κάτι και διαπίστωσα πως δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις αντίγραφο του προηγούμενου save σου.Στο Χ360 αυτό.Στο ΠΣ3 τώρα δεν ξέρω αν είναι αλλιώς.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #71
                        To τερμάτισα κι εγώ.Είχα 71% ποσοστό ολοκλήρωσης.Τον τίτλο τον ευχαριστήθηκα όσο λίγους.Πάμε τώρα στα θετικά και αρνητικά στοιχεία του τίτλου.

                        Θετικά:
                        +Καλογραμμένο σενάριο
                        +Ενδιαφέροντες μηχανισμοί
                        +Πάρα πολλά collectibles + easter eggs
                        +Αξιόλογος τεχνικός τομέας
                        +Ικανοποιητική διάρκεια
                        +Είναι ένα παιχνίδι Batman όπως θα έπρεπε αυτό να είναι.
                        +Θα βγει και δεύτερο

                        Αρνητικά

                        -Κάποια ψιλοελαττωματάκια από δω κι από κει,που όμως δε φτάνουν για να σου χαλάσουν την εμπειρία ούτε στο ελάχιστο.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #72
                          arkham has moved

                          Surprise! The sequel to the best super hero game of all time is on the way. Batman Arkham City Trailer Debut! from Gametrailers Video, without intent to infr...



                          Το καλύτερο όλων είναι ότι και στο sequel έχουμε Joker. Σωστή η rocksteady.
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Χεστηκα πανω μου με το κωλοπαιχνιδο και το κλεισα. Θα το παιξω αυριο μεσημερακι καλυτερα μην εχω κανενα καρδιακο. Δεν μπορω να κυκλοφορω μονος σε αδειους διαδρομους και να ακουω και περιεργους ηχους - σα να ναι μεσα στο μυαλο του Batman.

                             
                            Ειμαι στο σημειο που βρισκω το πτωμα? του Gordon και κατι περιεργο παιζει εκει, μου φαινεται οτι μαλλον εχω παραισθησεις.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #74
                              Τι μλκς, επρεπε να φτασω στα μισα του παιχνιδιου για να καταλαβω οτι τα joker's teeth δεν ειναι διακοσμητικα

                              Πλεον οταν παιρνω το χαρτη ψαχω για ολα τα riddles και πραγματικα βρισκω πολυ rewarding την εμπειρια. Μερικοι γριφοι ειναι πολυ καλοι, μ'αρεσαν ιδιαιτερα αυτοι που πρεπει να δεις το ? απο σωστη γωνια.

                              Το παιχνιδι σπερνει, εχει ατμοσφαιρα, εχει ψαξιμο, εχει δραση, εχει τρομο (και στις 2 παραισθησεις το scarecrow μεχρι τωρα μου πηγε το σκατο στη καλτσα). Περισσοτερα (αλλα οχι αναλυτικοτερα γιατι βαριεμαι ) οταν το τελειωσω. Οσοι δε το χουν παιξει ακομη ας το εχουν υποψην τους, μπορεουν να το βρουν αρκετα φθηνα πλεον.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #75
                                Επαναφερω το θεμα γι'αυτον τον πραγματικα κορυφαιο τιτλο μιας και εχω παθει την πλακα μου. Στην αρχη μου φαινοταν απλα ενα καλο παιχνιδι αλλα τελικα το πραγμα πηγαινει προς την επικοτητα. Σεναριο, γραφικα, ατμοσφαιρα, gameplay, ψαξιμο, γριφοι, ατμοσφαιρα, τρομος, μουσικη, ατμοσφαιρα ολα σε απιστευτα επιπεδα. Ειλικρινα δεν το περιμενα...το ευχαριστιεμαι απιστευτα και μαλλον θα παω για 100%. Πιστευω αξιζει να ασχοληθει κανεις με το full completion γιατι γενικα ο παραγοντας sub ειναι καταπληκτικα δομημενος.

                                23% στο hard and going. Οσοι δεν το εχετε παιξει καντε το τωρα!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X