Announcement

Collapse
No announcement yet.

E3 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ρε παιδια sorry κιολας αλλα που το ειδατε το αυτοματοποιημενο και το on rails στο GOW? Εγω αποτι εχω καταλαβει θα εχει ανοικτο κοσμο για πρωτη φορα στη σειρα και επιπλεον η αλλαγη της καμερας και του συστηματος μαχης επρεπε να γινουν γιατι εκει ειχε προβλημα η σειρα. Θα δουμε τι εχουν καταφερει αλλα προσωπικα μονο θετικα μπορω να το δω. Απο κει και περα το οτι στα trailers δειχνουν τα cinematic sequences ειναι παπου προς παπου τεχνικη, απορω πως σας φαινεται περιεργο (καλα το οτι ετσι ειναι τα παιχνιδια της sony δεν το σχολιαζω καν ). Και στο FF XV την μαχη με τον Titan ειχαν βγει και εδειχναν, δεν σημαινει κατι για το κυριο μερος του παιχνιδιου αυτο, απλα στο trailer υποτιθεται οτι προσπαθεις να εντυπωσιασεις γιατι ειναι trailer και οχι gameplay video.

    Δειτε και το MEtro, εκει δεν ειχε cinematic feeling? και ποιο pc ετρεχε, εγω νομιζω δεν ειναι καν real time αυτο που δειχνουν (μπορει να βγει ετσι το παιχνιδι αλλα το trailer εκανε μπαμ οτι ηταν σκηνοθετημενο).

    Το Spiderman και μενα μου φαινεται οτι θα βγει πολυ καλο.

    Την conference den thn exv dei akoma isos την βαλω σημερα το βραδυ.

    Comment


    • #62
      ΟΚ δε ξερω ποτε θα συνελθω αλλα η Nintendo κερδισε τη φετινη Ε3 για πλακα. Μεσα σε 25 λεπτα εριξε 25 μετρα πεος.... Ολο δικο σας. Και του χρονου.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #63
        Το Super Mario Odyssey είναι κλασικό 10ράκι της Nintendo.
        Ή διπλασίασε τους developers της η εταιρεία ή πλέον ξηγιούνται με μαστίγιο εκεί μέσα.

        Comment


        • #64
          Απλά τα έσπασε η νιντεντο. Ότι έδειξε ήταν από ενδιαφέρον έως mind blowing, σε κάνει να θέλεις να τρέξεις και να αγοράσεις το μηχάνημα. Mε Mario odyssey, xenoblade chronicles 2, Arms, Mario and rabbids να αναμένονται μέχρι το τέλος της χρονιάς η κονσόλα θα έχει μια βιβλιοθήκη τίτλων που θα ζήλευε οποιαδήποτε κονσόλα διανύει τον πρώτο της χρόνο. Πολύ καλά ξεκίνησε το switch, μακάρι να συνεχίσει έτσι. Σίγουρες αγορές τα Metroid samus returns, Metroid prime 4 (day-1), xenoblade chronicles 2. Nintendo owns all για φέτος, για του χρόνου βλέπουμε, μέχρι τότε θα είμαστε απασχολημένοι με το να εκθειάζουμε την φετινή της παρουσία.

          Επίσης gameplay videos από sonic forces, Mario odyssey. Το δεύτερο φαίνεται απλά καταπληκτικό.





          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • #65
            Αμάν ρε [MENTION=56]Deus[/MENTION] είσαι και Σεγκάκιας! Δεν καταλαβαίνεις ότι μας εκθέτεις;

            Sonic Forces νέα στοιχεία: 2 με 3
            Mario Odyssey νέα στοιχεία: Over 9000!!

            Με τις υγείες μας. Και του χρόνου.
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • #66
              Παρα πολυ ωραια η Nintendo και με ανακοινωση καινουργιου Prime, για να δουμε, προσωπικα ειμαι πολυ κοντα στην αγορα του Switch.

              Παντως να πω την αληθεια εγω το παιχνιδι που μου εχει κανει περισσοτερη εντυπωση σε αυτη την E3 ειναι το καινουργιο dragonball . Το γεγονος οτι το φτιαχνει η Arc System Works και απο αυτα που βλεπω εχω την εντυπωση πως θα ειναι το πρωτο DB παιχνιδι που παει να κανει κατι σοβαρο στο χωρο των fighting games... Επιπλεον ειναι οτι κοντινοτερο στην αισθητικη του original z animation και απο τα βιντεο που εχω δει μου βγαζει πραγματικα απο τα πιο ομορφα 2d fighting.

              Δυστυχως δεν ξερω πολλα απο το συγκεκριμενο ειδος παιχνιδιων και θα ηθελα να ακουσω αποψεις πιο σχετικων με το αντικειμενο, αλλα πραγματικα μου φαινεται τοσο φανταστικο που παροτι δεν ασχολουμαι ειναι ο τιτλος που μου τραβηξε περιοσσοτερο την προσοχη.

              Comment


              • #67
                Originally posted by Ramparter View Post
                ΟΚ δε ξερω ποτε θα συνελθω αλλα η Nintendo κερδισε τη φετινη Ε3 για πλακα. Μεσα σε 25 λεπτα εριξε 25 μετρα πεος.... Ολο δικο σας. Και του χρονου.
                Ποια Nintendo μωρέ;Που μας έδειξε πάλι Metroid,Mario,Yoshi,Zelda,Kirby,Xenoblade,Musou Game Fire Emblem,Pokemon;Όλο παπαριές.
                Κάνα νέο franchise είχε;Ούτε καν η μούφα.

                Ενώ η Σονάρα είχε Days Gone,VR games,Detroit Become Human.

                ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΡΕ!!!

                 
                Γάμησε η Ν,ειδικά με τα Xenoblade & Mario.
                Carpe diem

                Comment


                • #68
                  Αντωνακη πονας; Πονας Αντωνακη;

                  Επισης Pokemon RPG στο Switch. Για να δουμε θα ναι το Eclipse / Stars ή καινούργιο gen 8?

                  Metroid Samus Returns, 15/9

                  Παρότι ολο το focus ειναι στο Switch, στηριζει αξιοπρεπεστατα το 3ds κανοντας outsourcing τα ip της σε αλλα studio.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #69
                    Τι να πονάω μωρέ;Εσύ θα ξαναπαίξεις παιχνίδια που έχεις ήδη παίξει βλέπε remake Metroid 2,reskin Yoshi,reskin Kirby,dlc Zelda,reskin Pokemon,reskin Dynasty Warriors,port Pokken κλπ.

                    Ενώ εγώ θα παίξω παιχνιδάρες όπως τα νέα God of War/Uncharted,remake του υπερέπους Shadow of the Colossus κλπ.

                    Η Σονάρα βίασε πάλι και άσε την Ν να σας τρώει τα λεφτά με τα ίδια και τα ίδια εδώ και 100+ χρόνια.

                     
                    Εννοείται πως θα τα παίξω κι εγώ όλα της Ν,έτσι;
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #70
                      Το αλλο παλι που Minecraft και Rocket League ειναι cross platform σε Switch, Xbox , PC αλλα η Sony στην απεξω γιατι η ιδια δε δεχτηκε.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Ramparter View Post
                        Το αλλο παλι που Minecraft και Rocket League ειναι cross platform σε Switch, Xbox , PC αλλα η Sony στην απεξω γιατι η ιδια δε δεχτηκε.
                        Ωπα, κατσε λιγο. Η sony ειναι #4ThePlayers, για να μην δεχτηκε καποιο λογο θα εχει και σιγουρα αυτος ο λογος θα ειναι προς οφελος των παικτων. Ενταξει, κραζουμε την sony, αλλα εκει που πρεπει.
                        Φαντασου τωρα ο παικτης στο ps4 να μπορει να παιζει με τους αλλους peasants. Φανταζεσε ποσα λεφτα θα χασει η sony αν ο φιλος σου παρει το minecraft στο pc αντι για το ps4 (που το εχεις εσυ ξερω γω, λεμε τωρα) και να παιζει μαζι σου? Αυτο σημαινει λιγοτερα λεφτα για την sony που σημαινει λιγοτερα cinematic third person action adventure shooters with stealth elements.

                        Comment


                        • #72
                          Το αστείο ειναι οτι μια παρόμοια δικαιολογία εδωσε η Sony
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Ramparter View Post
                            Το αστείο ειναι οτι μια παρόμοια δικαιολογία εδωσε η Sony
                            "Well, you must see that PlayStation owners are upset. They want to play with Switch owners, PC owners and Xbox One owners for these two big and important games, and they don't have an explanation for why. That's what I'm getting at, really.

                            Jim Ryan: Yeah. We've got to be mindful of our responsibility to our install base. Minecraft - the demographic playing that, you know as well as I do, it's all ages but it's also very young. We have a contract with the people who go online with us, that we look after them and they are within the PlayStation curated universe. Exposing what in many cases are children to external influences we have no ability to manage or look after, it's something we have to think about very carefully."




                            Φαντασου ηθελα να γραψω αυτο με τα παιδια σαν αστειο. LOL

                            Ενταξει ειναι πρωτοι με διαφορα οποτε δεν τους συμφέρει το crossplatform, τους συμφερει το κλειστο οικοσυστημα για να πιεσουν και αλλους να μπουν, δηλαδη ετσι το βλεπω εγω. Τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες.

                            Comment


                            • #74
                              Ώπα,όντως;Είχα την εντύπωση πως και το PS4 συμπεριλαμβάνεται στη λίστα.Fail από τη μία,αλλά οκ κλάην κιόλας,γιατί ποιος παίζει Minecraft όταν υπάρχουν τόσες παιχνιδάρες εκεί έξω;

                              edit:και το Rocket League;Έλεος.Όχι ότι θα έπαιζα ποτέ,αλλά αν κανονιζόταν τίποτα από δω μπορεί να το έχωνα για τον χαβαλέ,που το έχω από το Plus γιατί να το αγοράσω ούτε καν.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #75
                                Αν και 99% δε με επηρεάζει το παραπάνω γεγονός,όσο το σκέφτομαι,θυμώνω και μάλιστα αρκετά.Πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει η αλαζονεία του "πρώτου" που φτιάχνει μόνο άμα τα δει σκούρα,φάει κράξιμο και δει τις πωλήσεις να πέφτουν.Εντάξει,άντε γαμήδια δηλαδή με τις μαλακίες.Γενικά το λέω,είτε αυτό λέγεται Nintendo επί εποχής Wii,είτε Sony τώρα,είτε Microsoft.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X