Announcement

Collapse
No announcement yet.

Street Fighter IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ δεν παίζω καν μέχρι να λύσω το θέμα χειριστηρίου. Δεν μου κάνει αίσθηση ούτε να παίξω challenges.
    Insert Coin

    Comment


    • Τα ΤΕ θα ξαναβγούν stock ή όχι? Ένα κουμπί του stick μου δεν ανταποκρίνεται και δεν ξέρω γιατί. Του έδωσα μια μπουνιά βέβαια πριν δυο βδομάδες αλλά το άνοιξα και δεν βλέπω τίποτα σπασμένο κ.λπ. Αναγκάζομαι να παίζω και με τα 8 και δεν βολεύει.

      Ορίστε και μια δική μου φωτο με στατιστικά. Ό,τι έχω κάνει είναι με Dhalsim, αν κι έχω καιρό να παίξω γιατί έπιασα το MGS4.

      Comment


      • ΤΕ θα ξαναβγουν. Για το που και το πως δεν ξερουμε αρκετα πραγματα, αλλα μεχρι Μαιο στην πολυ χειροτερη θα εχει ξεκαθαρισει το τοπιο ~λογικα~.
        Για το stick δεν ξερω τι μπορει να επαθες. Αν δεν πατιεται καν το κουμπι το πιο λογικο ειναι απλα να εχασε επαφη το καλωδιο με το κουμπι. Η πιθανοτητα να εχει παθει ζημια η πλακετα ειναι μικρη, οποτε οκ, οτιδηποτε αλλο φτιαχνεται.

        Αν θες βοηθεια με το θεμα στειλε ΡΜ.

        Με εξαιρεση αυτο το σ/κ κι εγω το εχω αφησει σχεδον απ οταν μπηκε αυτος ο μηνας ελεω Fallout 3.
        Οπως και να χει θα θελα πολυ να παιξω μ εναν Dhalsim player γιατι δεν ξερω κανεναν αλλον που τον εχει σαν main (βασικα ουτε για 2ο, ουτε για 3ο κτλ κτλ ).

        Συντομα αν ολα πανε καλα θα εχω ενα καλο ps2 stick και μαζι μ εναν adapter που χω βαλει στο ματι θα μπορω να το χρησιμοποιω και σε PS3.

        Comment


        • Θα βγάλω και εγώ την δική μου φωτογραφία αργότερα για απόδειξη, αλλά ρίχνοντας μια ματιά πριν από λίγο είδα ότι συμπλήρωσα 96 ώρες !!! :jd:

          Δεν ξέρω αν μετράει και τις ώρες που ήταν idle το 360, αλλά πραγματικά εκπλάγηκα ...

          Τελείωσα σήμερα και τα hard time attacks, και έτσι από το challenge mode μου έχουν μείνει μόνο τα trials .. Θα ήθελα να έχω ένα καλό χειριστήριο για να τα ξεκινήσω, αλλά όπως με βλέπω ίσως να το επιχειρήσω και με αυτό του 360 :petseta:

          Το TE Stick, είναι το ακριβό, ε ?? Αν θα αγόραζα ποτέ stick, μάλλον αυτό θα ήταν ... Αλλά στις 150 στερλίνες, είναι εκτός των δικών μου ορίων ... Στην μισή τιμή, μάλιστα !



          Comment


          • Μετραει και τις ωρες που εισαι idle ναι.
            Οπως και να χει το καψες κι εσυ για τα καλα .
            Πρεπει να σου δωσει και achievement μιας και αντεξες σχεδον 100 ωρες με αυτο το pad.
            Οποιο stick και να παρεις καλο θα ειναι παντως και φυσικα τα pads θα ειναι μια χαρα λυση, αλλα ακομα πανε στο ebay περιπου 65 λιρες και κλασικα κανεις δεν ξερει ποτε θα ερθουν οι επομενες παρτιδες.

            Τα trials μην τα πολυπαρεις στα σοβαρα με το 360 pad γιατι μαλλον θα τσαντιστεις πολυ.
            Κατα τ' αλλα ελπιζω να ξαναπαιξουμε συντομα μιας και εισαι ο μονος εδω περα που ειναι συνεπης στο XBL .

            Βεβαια το local ειναι απειρως καλυτερο και εννοειται πως οποτε εχω τη δυνατοτητα αποτελει χαλαρα την 1η μου επιλογη.

            Comment


            • Originally posted by NiCk View Post
              εκπλάγηκα ...
              Εγώ να δεις τι έπαθα

              Δεν το συνηθίζω να κάνω τέτοιες διορθώσεις, αλλά μάλλον εννοείς "εξεπλάγην".
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Originally posted by Titus View Post
                Εγώ να δεις τι έπαθα

                Δεν το συνηθίζω να κάνω τέτοιες διορθώσεις, αλλά μάλλον εννοείς "εξεπλάγην".
                Όλες οι γλώσσες στον κόσμο εξελίσσονται και διαμορφώνονται ανάλογα από την χρήση που γίνεται από αυτούς που τις χρησιμοποιούν ... Το "google" π.χ. δεν είναι μόνο ουσιαστικό αλλά και ρήμα στα Αγγλικά πλέον ...

                Το εκπλάγηκα είναι πλέον τόσο κοινό που ακόμα και αν ήταν κάποτε λάθος, πλέον πρέπει να είναι σωστό ;) Το "εξεπλάγην" αντιθέτως, οδεύει προς την εξαφάνιση .. Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι η μορφολογική και ιστορική ανάλυση μια λέξης, δεν είναι τα μόνα κριτήρια για το αν μια λέξη είναι σωστή ή λάθος ..

                Φυσικά μπορεί απλά να εκμεταλλεύομαι τα όσα έμαθα στην "Εισαγωγή στην Γλωσσολογία" και να είμαι εντελώς λάθος στα όσα λέω, αλλά είπα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου δείχνοντας ότι ξέρω και εγώ κάτι

                Φιλικά ..



                Comment


                • Ενδιαφέρον NiCk. Όπως η "Αμερική" που ενώ κανονικά είναι η ήπειρος, έχει με τα χρόνια καταλήξει να σημαίνει η χώρα (Ηνωμένες Πολιτείες).
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Δεν κακό αυτό που λέει ο NIck....Δεν κακό....καθόλου μάλιστα ;)

                    +1


                    Ακόμα να μάθουμε καμιά πληροφορία για απαιτήσεις στο pc? Πιστεύω θα ζητάει έναν πολύ καλό υπολογιστή με όλα τα εφέ τις εκρήξεις τις κινούμενες κάμερες κτλ που έχει
                    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                    Comment


                    • Λογικα οι απαιτησεις θα ειναι σχετικα χαμηλες.
                      Την ερχομενη Παρασκευη θα εχουμε 2 ανακοινωσεις οπως ειπαν ατομα της Capcom και φημολογειται πως θα μαθουμε κατι για την pc version και για το dlc pack που θα περιλαμβανει καποια νεα features (δωρεαν update).
                      Stay tuned και αν ειναι κατι καλο να με ενημερωσει καποιος γιατι τοτε θα λειπω .

                      Mιας και πιασατε τα γλωσσικα, εγω θα πω πως διαφωνω με τον Nick.
                      Το να λεμε κατι που ειναι λαθος και να καθιερωνεται απλα επειδη αρκετοι το λενε ετσι δεν ειναι λογικο ή τουλαχιστον δεν ειναι ορθο.
                      Επειδη πολλοι λενε πχ "τρακερνω" αντι "τρακαρω", αυτο δε σημαινει πως ειναι και σωστο και σε καμια περιπτωση δεν θα το αποδεχτει οποιος σεβεται την αξια του βαθους της καθε γλωσσας.
                      To εκπλαγηκα οντως δεν ειναι ορθο και ουτε θα ειναι μετα απο 50 χρονια αν οι μισοι Ελληνες το λενε ετσι για τον α, β λογο.

                      Δεν ειμαι ο Μπαμπινιωτης και δε θελω να κανω τον εξυπνο και φυσικα δε θελω να θιξω κανεναν, αλλα προσωπικα δινω πολυ μεγαλη σημασια στην ορθη γραμματικη/συνταξη/ορθογραφια και γενικα σε καθε πυλωνα της εκαστοτε γλωσσας και πιστευω πως καλο ειναι να σεβομαστε ολον αυτον τον πολιτισμικο πλουτο που εχουμε κληρονομησει.

                      Σταματαω εδω γιατι νομιζω πως μιλαω σαν ξενερωτος φιλολογος που εχει τελειωσει θεωρητικη κατευθυνση .

                      Comment


                      • Ενδιαφέρον NiCk. Όπως η "Αμερική" που ενώ κανονικά είναι η ήπειρος, έχει με τα χρόνια καταλήξει να σημαίνει η χώρα (Ηνωμένες Πολιτείες).
                        Υπάρχουν πολλά παραδείγματα, τόσο όσο αφορά λεξιλόγιο, αλλά και με την γραμματική γενικότερα .. Στις νέες εκδόσεις λεξικών άλλοστε, δεν αλλάζουν μόνο το cover

                        Mιας και πιασατε τα γλωσσικα, εγω θα πω πως διαφωνω με τον Nick.
                        Το να λεμε κατι που ειναι λαθος και να καθιερωνεται απλα επειδη αρκετοι το λενε ετσι δεν ειναι λογικο ή τουλαχιστον δεν ειναι ορθο.
                        Επειδη πολλοι λενε πχ "τρακερνω" αντι "τρακαρω", αυτο δε σημαινει πως ειναι και σωστο και σε καμια περιπτωση δεν θα το αποδεχτει οποιος σεβεται την αξια του βαθους της καθε γλωσσας.
                        To εκπλαγηκα οντως δεν ειναι ορθο και ουτε θα ειναι μετα απο 50 χρονια αν οι μισοι Ελληνες το λενε ετσι για τον α, β λογο.
                        Υπάρχουν πολλα μικρά παραθυράκια και αλλαγές δεν γίνονται ούτε τόσο απλά, ούτε τόσο γρήγορα .. Παίζει ρόλο ακόμα και ποιά μερίδα ατόμων χρησιμοποιά μια λέξη για παράδειγμα .. Το "τρακέρνω" - χωρίς να ξέρω - είναι περισσότερο θέμα διαλεκτού παρά γλώσσας .. Αν το χρησιμοποιούν δηλαδή στην επαρχία αντί στην Αθήνα, δεν πρόκειται να το δείς ποτέ σου σε βιβλίο δημοτικού π.χ. Όπως δεν θα δείς ποτέ σου, λέξεις που ανοίκουν στην Κυπριακή διάλεκτο, στην διάλεκτο της Ηπείρου, των νησιών κτλ. Αντιθέτως, αν τα 5 εκατομμύρια της Αθήνας, της οποίας η διάλεκτος είναι και πιο κοντά στην "επίσημη" Ελληνική γλώσσα, αποφασίσουν να λένε "τρακέρνω" αντί "τρακάρω", να είσαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι μετά από 40-50 χρόνια, θα το δείς και σε βιβλίο ... Δεν είναι εγωιστικό, ούτε έχει σχέση με το ότι η Αθήνα είναι η πρωτεύουσα ή κάτι ανάλογο ... Από την στιγμή που το μισό κράτος ζεί στην Αθήνα, μπορεί να καθορίζει και το πως θα είναι η δική του γλώσσα ...
                        Και το "τρακάρω" άλλωστε από κάπου ήρθε ... Με μια πρόχειρη ανάλυση, βλέπεις ότι η ρίζα της λέξης είναι η "τράκα", αλλά τι σημαίνει "τράκα" και ποιός όρισε ότι η "τράκα" πρέπει να είναι λέξη, δεν έχει σχέση με το μορφολογία της λέξης ... Υποθέτω ότι μια μέρα, δύο οχήματα συγκρούστηκαν, ακούστηκε ο ήχος "τρακ", και έβγαλαν μια δική τους λέξη ... Mouth to mouth, και σήμερα έχουμε την δική μας λέξη

                        Δεν ειμαι ο Μπαμπινιωτης και δε θελω να κανω τον εξυπνο και φυσικα δε θελω να θιξω κανεναν, αλλα προσωπικα δινω πολυ μεγαλη σημασια στην ορθη γραμματικη/συνταξη/ορθογραφια και γενικα σε καθε πυλωνα της εκαστοτε γλωσσας και πιστευω πως καλο ειναι να σεβομαστε ολον αυτον τον πολιτισμικο πλουτο που εχουμε κληρονομησει.
                        Συμφωνώ σε αυτό που είπες, απλά το μόνο που θέλω να πώ είναι το ότι δεν πρέπει να είμαστε ποτέ μας απόλυτοι σε ότι αφορά την γλώσσα .. Η Ελληνική γλώσσα είναι πάρα πολύ πλούσια, και μια από τις λίγες που οι λέξεις τις πράγματι σημαίνουν κάτι αν τις σπάσεις σε κομμάτια, αλλά αυτό που θέλω να πώ είναι ότι η εξέλιξη της είναι αναποφεύκτη .. Η slang επηρεάζει την επίσημη γλώσσα, αλλά δεν πρόκειται ποτέ ο προφορικός μας λόγος να γίνει και γραπτός ... Κάποιες λέξεις και καταλήξεις ίσως, αλλά αφού το αποφασίσουν οι γλωσσολόγοι της χώρας ότι είναι σωστό .. Ως εκεί όμως ..
                        Φυσικά τα όσα λέω, δεν δικαιολογούν σε κανένα βαθμό κάποιο λάθος που θα κάνει κάποιος στον γραμματικό/συντακτικό/λεξιλογικό τομέα .. Ακόμα και το εκπλάγηκα, είναι λάθος τώρα ... Όταν και αν γίνει σωστό, θα μπορώ να λέω ότι είναι σωστό

                        Σταματαω εδω γιατι νομιζω πως μιλαω σαν ξενερωτος φιλολογος που εχει τελειωσει θεωρητικη κατευθυνση .
                        Περισσότερο σαν πουριτανός γλωσσολόγος που θεωρεί την οποιαδήποτε αλλαγή στην γλώσσα, σαν μίασμα προς την αρχαία Ελληνική παράδοση

                        Την ερχομενη Παρασκευη θα εχουμε 2 ανακοινωσεις οπως ειπαν ατομα της Capcom και φημολογειται πως θα μαθουμε κατι για την pc version και για το dlc pack που θα περιλαμβανει καποια νεα features (δωρεαν update).
                        Stay tuned και αν ειναι κατι καλο να με ενημερωσει καποιος γιατι τοτε θα λειπω .
                        Περισσότερα options στο Online, και λιγότερο lag please ...

                        Υ.Γ. ntopic:



                        Comment


                        • Μιας και αναφέρθηκε.Ήθελα καιρό να το πω αλλά λέω θα με κράξουν.Τώρα όμως μου δώσατε πάτημα.Η λέξη "πώρωση" γράφεται με 2 ωμέγα.
                          Over and out.;)
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Update από το Gameseek.co.uk σχετικά με τα χειριστήρια της Mad Catz ...

                            ================================================== ========
                            Street Fighter IV Controller - Ken (Xbox-360)
                            ================================================== ========

                            Just a quick update on your order, as promised we will 100% get your order to you, we paid upfront to Madcatz months ago to secure the stock as soon as it enters the UK. Its been definatley said from them that we will have ALL the stock next month, so only a few weeks wait now. It will be well worth the wait, the products are of a fantastic quality.

                            Keeping you informed

                            All the best

                            Steve

                            Team Gameseek

                            ----------

                            Καλά νέα υποθέτω ... Αν το έχω μέσα στις πρώτες 2 βδομάδες του Μάη, θα είναι κάτι ευχάριστο .. Ελπίζω να πρόκειται πράγματι περί "fantastic quality" και να μην πάρω κάποιο χειριστήριο που θα πετάξω λόγω βλάβης ..



                            Comment


                            • Originally posted by NiCk View Post

                              Just a quick update on your order, as promised we will 100% get your order to you, we paid upfront to Madcatz months ago to secure the stock as soon as it enters the UK. Its been definatley said from them that we will have ALL the stock next month, so only a few weeks wait now. It will be well worth the wait, the products are of a fantastic quality.
                              O τύπος δεν ξέρει καν ορθογραφία, δεν θα πολυεμπιστευόμουν τις πληροφορίες που δίνει για να μη χάσει τα pre-orders του. Μου ακούγεται σαν marketingίστικο μπλαμπλα να σου πω την αλήθεια. Όποιο μαγαζί και να ρωτήσεις κάτι αντίστοιχο θα πει.


                              Comment


                              • Originally posted by Jedah View Post
                                Εγώ δεν παίζω καν μέχρι να λύσω το θέμα χειριστηρίου. Δεν μου κάνει αίσθηση ούτε να παίξω challenges.

                                Πως ακριβως σκοπευεις να το λυσεις;
                                Δε θα σου ρθει κανενα stick ουρανοκατεβατο και τα πραγματα με το ΤΕ ξερεις πως ειναι υπερβολικα ρευστα.
                                Στη θεση σου θα εκανα ενα custom order να ξενοιασω, αποκλειεται να αντεχα να περιμενω τοσο πολυ και στην τελικη θα επαιρνα κατι αντιστοιχης ποιοτητας.

                                Comment

                                Working...
                                X