Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γυναίκες και videogames

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ναι, έχεις την μύγα ρε μπαγάσα. ;)

    Comment


    • #62
      Originally posted by Evans View Post
      Πες ότι φοβάσαι να φας headshot από την κοπέλα σου και μετά να το παίζει πιο hardcore .

      Αιον κάνε και θέμα για τους άντρες που θέλουν ηλίθιες γυναίκες για να αισθάνονται ανώτεροι, έχει περισσότερο ενδιαφέρον :xp: .
      Ομολογω οτι δεν μπορω να περασω κανενα ρεκορ της σε bejeweled zuma και κατι αλλα τετοια... (οχι οτι εχω προσπαθησει και πολυ σοβαρα..)

      Comment


      • #63
        Φαντάζομαι ότι και πολλές γυναίκες θα αναρωτιούνται γιατί σπανίζουν οι άντρες που ενδιαφέρονται έντονα για τη μόδα ή τον καλλωπισμό.
        Πιστεύω πως η διαφορά στα ενδιαφέροντα μεταξύ ανδρών και γυναικών όντως εξηγείται βιολογικά. Τα ενδιαφέροντα αποτελούν επιμέρους εκφάνσεις της προσωπικότητας, η οποία μαζί με τη γενικότερη ψυχολογία/συμπεριφορά του ατόμου καθορίζεται από τη βιολογία, δηλαδή σε επίπεδο φύλων, τις ορμόνες. Οιστρογόνα στις μεν τεστοστερόνες στους δε.
        Δεν μπορεί οι γυναίκες να συμπεριφέρονται σαν άντρες και το αντίστροφο. Εξαιρέσεις σίγουρα υπάρχουν και, κατά βάθος, "υπαγορεύονται" και αυτές από ποικίλες αιτίες. Πόσο πιθανό είναι όμως να πετύχεις μια τέτοια εξαίρεση;

        Comment


        • #64
          Οι περισσότεροι γνωστοί σχεδιαστές μόδας, αρωματοποιοί, κομμωτές, μακιγιέρ και αισθητικοί είναι άντρες..! Σε πολλές χώρες οι άντρες ασχολούνται με την μόδα και το μακιγιάζ. Στην Ιαπωνία είναι πολύ συνηθισμένο ένα αγόρι να φοράει make-up, και στην Ιταλία οι άντρες ακολουθούν πολύ τη μόδα. Ας μην κρίνουμε τα πάντα με τα δεδομένα της Ελλάδας (που κι αυτά αλλάζουν αλλά με πιο αργούς ρυθμούς). Δε πιστεύω ότι τα ενδιαφέροντα έχουν να κάνουν με οτιδήποτε "βιολογικό", αυτό που ορίζετε οι περισσότεροι ως "βιολογικά χαρακτηριστικά ενός φύλου" δεν είναι τίποτα παραπάνω από τα κοινωνικά στερεότυπα που ακολουθεί/εκφράζει η πλειοψηφία της οικογενείας / παρέας / γειτονιάς / πόλης / χώρας / ηπείρου κτλ... εξαρτάται από το πόσο μακριά επιλέγει να βλέπει ο καθένας

          Comment


          • #65
            Epipleon enas antras endiaferetai gia mia gynaika pou paizei video games, alla den nomizw mia gynaika na psaxnei antres pou endiaferontai gia thn moda kai to makeup
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #66
              Νομίζω πως μπλέκουμε τα κοινωνικά στερεότυπα με τη βιολογία.
              Δεν πιστεύω πως η τεστοστερόνη έχει την παραμικρή σχέση με τη φαινομενική έφεση των αντρών στα vg.
              Ούτε καν ο καλλωπισμός των γυναικών δεν έχει σχέση με ορμόνες εκτός και αν οι άνθρωποι είναι τόσο διαφορετικοί από το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο όπου το αρσενικό ασχολείται περισσότερο με την εμφάνισή του από το θηλυκό.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #67
                Εμενα μου αρεσει παντως να παιζει games,απλα καποιες φορες ειναι ενοχλητικο.Για παραδειγμα στο Red Dead ειχα πραγματικα εκνευριστει οταν μου επαιρνε το χειριστηριο απο τα χερια.
                Η οταν στο fallout 3 δε μου το εδινε καθολου.:xp:

                Comment


                • #68
                  Μόνο η ψυχολογική/βιολογική θεωρία μπορεί να δώσει κάποια απάντηση στο δεδομένο της παρατήρησης. Η ροπή προς την επιθετικότητα και η ορμή (χαρακτηριστικά που σχετίζονται με τα videogames, στο μεγαλύτερο βαθμό) είναι εσωτερικές τάσεις.

                  Τα κοινωνικά στερεότυπα είναι εξωγενείς παράγοντες, ένα "πρέπει". Κάτι που είναι επιβαλλόμενο δεν θα επηρέαζε σε τέτοια έκταση.
                  My point of view anywayz

                  Comment


                  • #69
                    Εμενα μου αρεσει παντως να παιζει games,απλα καποιες φορες ειναι ενοχλητικο.Για παραδειγμα στο Read Dead ειχα πραγματικα εκνευριστει οταν μου επαιρνε το χειριστηριο απο τα χερια.
                    Kala kwloxarakthres yparxoun pantou
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Ground_zero View Post
                      Kala kwloxarakthres yparxoun pantou
                      Να πως φαίνεται ο fan του Αρκά!
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Ground_zero View Post
                        Kala kwloxarakthres yparxoun pantou
                        Kοιτα απο μια αποψη έγω ημουν ο κωλοχαρακτηρας,γιατι επαιζα στο δικο της ps3.

                        :xp:

                        Oχι οτι θα κολλαγε αν επαιζα στο δικο μου.

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by Ground_zero
                          Epipleon enas antras endiaferetai gia mia gynaika pou paizei video games
                          Εγώ ας βρω γκόμενα και δεν με ενδιαφέρει αν παιζει videogames:resp:
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • #73
                            To ena den apokleiei to allo.
                            Enas antras endiaferetai gia mia gomena eite paizei video games eite oxi
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #74
                              Μιλώντας για φίλες που παίζουν κονσόλες, έχω μία παιδική μου φίλη που έχει δικό της PS3. Έχω πετύχει την μάνα της να παίζει Sudoku εκεί.Η φίλη μου παίζει που και που το Pacman κ.α. παιχνίδια.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X