Announcement

Collapse
No announcement yet.

Assassin's Creed III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Enpsty View Post
    720p; Στο Wii U βγάζει 1080p.
    Τι κρίμα που η τηλεόραση μου δεν είναι full hd όμως ε?

    Γνώμη μου είναι πως η ανάλυση δεν είναι το παν, οι φωτισμοί τα χρώματα και τα frame που δίνει μια μηχανή προσφέρουν ανώτερη εμπειρία απο την υψηλή λεπτομέρεια, βέβαια αν μπορoύμε να τα χουμε και τα δύο είναι ότι καλύτερο! σκέφτομαι του χρόνου να προχωρήσω σε μια αναβάθμιση τηλεόρασης και κάρτας γραφικών, για κονσόλες ούτε λόγος

    Comment


    • #62
      Χαχα, ρε σεις πλάκα κάνω μην ψαρώνετε.

      Comment


      • #63
        πάντως τιγκα σε μασονικους και ιλουμινατι συμβολισμους ο παιχνιδι, στοές χάρακας και διαβήτης ενώ φένεται και η πυραμιδούλα των πεφωτισμένων στο φουλάρι του ήρωα..

        Comment


        • #64
          To ξεκινησα τελικα το 3 κατευθειαν μου αρεσει το story αν και δεν καταλαβαινω πολλα ακομα..

          Comment


          • #65
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #66
              Έτσι,το κάνεις σωστά.
              Εγώ,και μετά την πρώτη κρυάδα,που είχα απογοητευτεί,πλέον θεωρώ πως ο τίτλος έχει ανέβει πάρα πολύ.Μου έχει προσφέρει μερικές πολύ όμορφες εικόνες.Πχ η πρώτη φορά που σκαρφαλώνεις στα δέντρα εντελώς αβίαστα,όταν ελέγχεις το Aquilla και συνειδητοποιείς ότι ελέγχεις ολόκληρη μαούνα κι έχει τόσο εύκολο και απλό χειρισμό,όταν βλέπεις το χιόνι και ο τρόπος που κινείσαι μέσα σε αυτό ξεπερνάει τo αντίστοιχo του Uncharted 2,όταν βουτάς από τη χιονισμένη κορφή μέσα στο παγωμένο ποτάμι και ολόγυρά σου έχεις το χιονισμένο τοπίο και στον ορίζοντα βλέπεις το φως του ήλιου να ανακλάται πανέμορφα στο νερό.
              Ναι,ο τίτλος έχει και προβλήματα,αλλά οκ,όταν βλέπω τόσο όμορφες εικόνες,τότε ναι είμαι σίγουρος για το αν είναι Τέχνη ή όχι.Θα ήθελα να περιγράψω μια ακόμα σκηνή,αλλά είναι σπόιλερ,οπότε ας το αφήσω δεν πειράζει,όταν παίξουν κι άλλοι.
              Είμαι στο 6ο κεφάλαιο από τα 12,13 αν υπολογίσουμε και τις αποστολές που ξεκλειδώνεις μετά τα credits.Thank God που το βάλανε έτσι το Epilogue κι όχι ως dlc όπως στο ΡΟΡ 2008.Έχω παίξει κάνα 10ωρο πάνω κάτω,κι έχει πολύ πράγμα ακόμα πέρα από το story.
              Carpe diem

              Comment


              • #67
                22 ώρες και είμαι στο 50% πήρα και σχετικό achievement.Για 100% δεν πάω με την καμία,ελάχιστα πράγματα θα κάνω ακόμα.Αύριο λογικά πάω για φινάλε,εκτός απροόπτου.Μου έχουν μείνει 6 αποστολές μόνο ακόμα,αλλά δεν ξέρεις ποτέ με αυτόν τον τίτλο.Όλο κάτι σου βγάζει να βρεις και να κάνεις.Ακόμα και οι μάχες που μου φαινόντουσαν ζόρικες στην αρχή,μόλις συνηθίσεις το σύστημα μάχης δεν είναι καθόλου εκνευριστικές,κάθε άλλο γούσταρα.
                Πάμε δυνατά λέμε.
                Carpe diem

                Comment


                • #68
                  Τέλος τα: Hunting challenges,Peg leg Trinkets,NY Liberation missions,feathers,chests,almanac pages.Κάνω αύριο τα υπόλοιπα forts,homestead missions,naval missions,pioneer missions,oak island,kidd glove quest και θα το αφήσω το 100% για μια άλλη φορά,ΚΑΠΟΤΕ!!!

                  edit:20 ώρες ξύπνιος σερί,εννοείται δεν έπαιζα τόσο,αλλά σε μια αποστολή έπαιζα απλά κρατώντας το μπροστά στον αναλογικό.Όταν ξύπνησα,ναι με πήρε ο ύπνος,κολυμπούσα προς ένα καταρράκτη. Γιατί το έγραψα αυτό;Πέραν του ότι είναι fun fact,για να σας δείξω ταυτόχρονα πόσο εθιστικό είναι το άτιμο.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #69
                    Η ενασχόλησή μου με τον τίτλο έλαβε τέλος,έστω και προσωρινά.Μπορεί να το τελείωσα 10-15 ώρες πριν,να μου πήρε σύνολο 34 ώρες και 39 λεπτά,φτάνοντας στο 90% του περιεχομένου του,αλλά δεν έχει σημασία.Ο λόγος;Το παιχνίδι είναι Έπος.Σε κάποιες φάσεις μου ερχόταν ασυναίσθητα τα Uncharted κατά νου,άλλες φορές το Red Dead Redemption και άλλες η σειρά Batman Arkham καθώς και το Risen 2 και τα Tomb Raider.
                    Ο τίτλος έχει πάρει ένα σωρό πράγματα από τους προαναφερθέντες τίτλους,τους δίνει υπό το δικό του πρίσμα και το τελικό αποτέλεσμα που λαμβάνει ο παίχτης,είναι ένα αριστούργημα.
                    Να σημειώσω επίσης εδώ,πως πολλά από τα καλύτερα σκηνικά ήταν σε προαιρετικές αποστολές.Όποιος ασχοληθεί,τον παροτρύνω να κάνει οπωσδήποτε το Peg Leg Quest καθώς και διάφορες αποστολές των guilds.Μάλιστα κάποιες από αυτές είναι γεμάτες easter eggs, πχ
                     
                    Headless Horseman,Sasquatch,UFO,Nessie κ.ά.

                    Ο τίτλος είναι απλά μαγικός.Ο τρόπος που αλλάζει ο καιρός,καθώς και ο κύκλος μέρας-νύχτας,αλλά και οι εποχές,είναι πολύ όμορφα δοσμένα με αποτέλεσμα κατά τη διάρκεια των περιηγήσεών του ο παίκτης να γίνεις μάρτυρας μερικών πολύ όμρφων σκηνών.

                    Κάποια στιγμή,αν δε βαριέμαι,ίσως γράψω review,θα πάρω και μερικά κομμάτια από όσα έχω ήδη γράψει...βλέπουμε.Ασχολήθηκα με πολλούς ποιοτικούς τίτλους το 2012 μεταξύ αυτών και τα 2 πρώτα Mass Effect που λατρεύω.Ε,ο συγκεκριμένος τίτλος,αν όχι καλύτερος,είναι τουλάχιστον ισάξιος για μένα.όποιος θέλει να ασχοληθεί με τη σειρά,ας το κάνει είτε ξεκινώντας με το 2,είτε ξεκινώντας με το 3.ότι και να διαλέξει δε θα χάσει.

                    Αυτά.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #70
                      Στα παμπλικ είδα σήμερα την συλλογή με όλα τα assassins creed στην φιλικότατη (για την ubisoft)τιμή των 150 ευρώ.Αν ήταν 50 ευρώ φτηνότερη ίσως να το σκεφτόμουν.

                      Για παρτη του αλταιρ ποσταρω βιντεακι από το επόμενο dlc του assassins creed 3.



                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • #71
                        Το έχω λιώσει το παιχνίδι. Είμαι κάπου στο sequence 9 και γύρο στο 85% συνολικά. Το παιχνίδι έχει πάρα πολύ υλικό και θέλω να γράψω δυο τρία πραγματάκια μετά το χιλιάρικο.

                        Comment


                        • #72
                          Egw afinw edw afto gia ton Altair kai fevgw:



                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #73
                            Που είναι η Seal of Approval;
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #74
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • #75
                                Κριτική IGN 8/10: https://www.ign.com/articles/2012/10...eed-iii-review
                                Κριτική Gameskeys 8/10:

                                Comment

                                Working...
                                X