Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι έχετε σπουδάσει;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όταν ακούω κάτι τέτοια γελάω. Δηλαδή τους άντρες τι τους κάνανε σε ολόκληρη την Κρήτη; Το μόνο που μάλλον ισχύει είναι πως στη σχολή που διάλεξες θα έχει κυρίως κοπέλες. Από κει και πέρα στον έξω κόσμο θα είναι πολύ πιο ισορροπημένα τα πράγματα.


    Αυτό εννοείται. Απλώς μπαίνοντας στους κύκλους του πανεπιστημίου και της φοιτητοπαρέας έχεις παραπάνω τριβή με αυτή τη κατάσταση απ'
    τους απ' έξω.

    Comment


    • Sorry dp...
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Σβήνω αυτό που έγραψα.Δεν συνεχίζω ασχέτως αν προκλήθηκα απ'τον Ramp.Πάντε το μόνοι σας...
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • ΟΚ εκοψα και γω κατι.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Originally posted by straier View Post
            Αυτό ισχύει οπουδήποτε και αν πας.

            Όταν ακούω κάτι τέτοια γελάω. Δηλαδή τους άντρες τι τους κάνανε σε ολόκληρη την Κρήτη; Το μόνο που μάλλον ισχύει είναι πως στη σχολή που διάλεξες θα έχει κυρίως κοπέλες. Από κει και πέρα στον έξω κόσμο θα είναι πολύ πιο ισορροπημένα τα πράγματα.
            Ισχύει αλλά σε διαφορετικό βαθμό και για διαφορετικούς λόγους σε κάθε περίπτωση.

            Για το γυναίκες/άντρες είσαι λάθος γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις αυτό που λες έξω κόσμος, δεν παίζει και ιδιαίτερο ρόλο. Στην Αλεξανδρούπολη που είναι παρόμοια φάση, μπλεκόσουν με τους ντόπιους ή κυρίως με το φοιτητόκοσμο;

            Το οτι έχει πολλές γυναίκες μου το' χουν πει πολλοί αλλά δε ξέρω τι αποτέλεσμα θα έχει στην καθημερινή ζωή, εκτός και αν επικρατεί γενική αγαμία και δίνουν ευκολότερα δικαίωμα. Εγώ πάντως δεν είμαι τύπος που το κυνηγάει τρελά και ούτε είμαι φαν του σαββατόβραδου, οπότε σε αυτό τουλάχιστον είμαστε καλυμμένοι
            Σαν συνέχεια του από πάνω, δεν είναι καν θέμα αγαμίας ή δικαιωμάτων. Έχει να κάνει με το πως λειτουργείς γενικά σαν φοιτητής ειδικά όταν δεν είσαι και στον τόπο σου. Η αναλογία που υπάρχει εκεί σίγουρα είναι υπέρ σου όχι μόνο σαν ποσοστό, όλο αυτό επηρεάζει και την συμπεριφορά τους γιατί ξέρουν ότι δεν έχει λόγο κάποιος να τις κυνηγήσει. Αν το χειριστείς σωστά θα έχεις τις ευκαιρίες σου χωρίς να χρειαστεί να το ψάξεις και πολύ;)

            Comment


            • Σε λιγο την Κρήτη θα την αναγνωρίσετε και ως ξένο κράτος

              "ιδιαίτερος λαος", "λες και πας σε αλλη χώρα"... σιγά κόψτε κάτι

              Originally posted by Altair View Post
              Δεν ήταν αστείο.Δεν είναι αστείο,ένας άνθρωπος να τελειώνει πανεπιστήμιο έστω και μετά από 10 χρόνια και να μην ξέρει βασική ορθογραφία.Δείχνει ότι το σύστημα έχει αποτύχει.Επίσης η προστακτική κομμένη,ναι;
              χαλάρωσε και μην εισαι τοσο επικριτικός με τους αλλους ποσο μάλλον οταν εσύ με το παραμικρο αρπάζεσαι:phil:

              Originally posted by Raf View Post
              Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Η πρώτη μου επιλογή ήταν το αντίστοιχο τμήμα φιλολογίας στο ίδιο μέρος, μα το έχασα για 50 μόρια. Τώρα, η ιστορική επιστήμη (γιατί μάλλον θα διαλέξω αυτή τη κατεύθυνση έναντι του αρχαιολογικού) είναι αρκετά συναρπαστική, και αυτό που ζητάω στη παρούσα φάση είναι εμβάθυνση στην επιστημονική μέθοδο.
              κατσε ρε συ ποσο ετών εισαι; σε ειχα για μεγαλυτερο λολ
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Ειναι αλλα εδωσε ξανα.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Πάντως κι εγώ όταν πήγα στην Κρήτη (Χανιά, 2 φορές την ίδια χρονιά, συνολικά για 20 μέρες, καλύτερες διακοπές ever), είχα την αίσθηση ότι βρίσκομαι σε άλλη χώρα. Προφανώς και υπάρχουν πάρα πολλά κοινά στοιχεία με την υπόλοιπη Ελλάδα, αλλά το μέγεθός της σε συνδυασμό με τις τοπικές παραδόσεις (που τις σέβονται και τις προωθούν πάρα πολύ), την τοπική κουζίνα, την ιδιαίτερη ιδιοσυγκρασία των Κρητικών και φυσικά την υπεριφάνεια που δείχνουν για την καταγωγή τους, δημιουργούν την εντύπωση ότι πρόκειται για κάτι τελείως ξεχωριστό. Σίγουρα δεν έζησα εκεί για να μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη για το λαό και τον τόπο γενικότερα, αλλά από όσα μέρη της Ελλάδας έχω επισκεφτεί (κι έχω ταξιδέψει αρκετά θα έλεγα), ήταν μακράν το πιο ιδιαίτερο. Η συλλογικότητα ήταν κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση, ειδικά στα πανηγύρια και στους γάμους.

                  Βασικά θα ήθελα να ζήσω αρκετά χρόνια στα Χανιά, είναι που είναι το όνειρό μου να ζήσω σε ένα νησί (θάλασσα, βάρκα και Προυστ ), τα Χανιά είναι το ιδανικότερο μέρος νομίζω. Κρίμα που ποτέ δε θα έχω λεφτά για να αγοράσω σπίτι XD .

                  Comment

                  Working...
                  X