Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για ηθική συναυτουργία τι ξέρεις; Πριν την άνοδο της ΧΑ δεν υπήρχε τόση βία εναντίων των πάντων μη "πατριωτων".
    1) Αυτή τη βία εσύ την βλέπεις μπροστά σου ή την ακούς από τα κανάλια (Σοβαρά ρωτώ); Γιατί εγώ μένοντας σε μία περιοχή ήσυχη μεν αλλά όχι και τόσο μακριά από το κέντρο, μπορώ να πω ότι δεν έχω πάρει χαμπάρι τίποτα.

    2) ΜΕ την λογική που το πας και πριν γεμίσει αλλοδαπούς το κέντρο, υπήρχε λιγότερη βία προς όλους (την οποία βία βέβαια ούτε αυτή την βλέπω ο ίδιος).

    Comment


    • Άρα να απαντήσουμε στη βία με τη βία επειδή είναι άχρηστη η οργάνωση του συστήματος; Όπως έχω ξαναπεί το βρίσκω γελοίο που ψηφισαν ΧΑ οι μισοί αστυνομικοί, σαν να παραδέχονται ότι δε κανουν σωστά τη δουλειά τους και πρέπει να την κάνουν τρίτοι.
      Όσο για τη βία και που την έχω δει, είναι 50-50. Σε αλλοδαπούς έχω δει 1-2 περιστατικά (όχι ξύλου, αλλα "τσιγκλισματος" διψγμου και χυδαιας εξυβρισης), αλλά λόγω "ειδικότητας" έχω ζήσει σε αριστερίζουσα φωλιά που έχω δει 2-3 περιστατικά απρόκλητης επίθεσης (στο περιστατικό για το οποίο δικάζεται ο Κασιδιάρης ήμουν 2 ορόφους παρακάτω)
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Originally posted by Raf View Post
        Τα μέσα μαζικής προπαγάνδας, όπως λες εύστοχα, είναι εξυπνότερα απ' αυτό.
        Απλά όχι.

        Originally posted by sub_zero View Post
        Αυτή τη βία εσύ την βλέπεις μπροστά σου ή την ακούς από τα κανάλια (Σοβαρά ρωτώ)


        Κι αν ο Somari την έχει δει κατά 50% από κοντά (λέμε τώρα), όλοι οι υπόλοιποι σίγουρα δεν είναι έτσι.
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Νομίζω εξήγησα γιατί εγώ μπορώ να την έχω δει κατα 50% από κοντα και το υπολοιπο 50% απο τα κανάλια... Όταν είσαι σε μια σχολή με τα ποσοστά των παρατάξεων εκτός ΠΚΣ και ΕΑΑΚ να είναι σε επίπεδο στατιστικού σφάλματος, "μαζεύεις" κόσμο...

          Τώρα σοβαρά, υπάρχει κάποιος που να περπατάει κάθε μέρα στο κέντρο και να ΜΗΝ εχει δει τουλάχιστον 2-3 φορές ένα κυνηγητό ρε αδερφέ; Εγώ θυμάμαι που ακόμα και στο σπίτι του Ραμπίδη είχαμε πετύχει από το μπαλκόνι να δούμε ντου σε πακιστανούς...και μπορούν να το επαληθεύσουν Loggo και Rampidis

          (όχι τπτ άλλο αλλά δε μου αρέσει να αμφισβητούνται τα λεγόμενά μου σε φάση "ωωω του την ειπε τωραααα")
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Τη βία των μεταναστών την έχει δει κάποιος μπροστά του;
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Έχω δει μόνο βία μεταναστών.Βέβαια δεν αμφισβητώ ότι υπάρχει και από το άλλο άκρο.
              Carpe diem

              Comment


              • γουστάρω τέτοια
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Originally posted by Somari View Post
                  Για ηθική συναυτουργία τι ξέρεις; Πριν την άνοδο της ΧΑ δεν υπήρχε τόση βία εναντίων των πάντων μη "πατριωτων".

                  Δες και αυτο να ξεστραβωθεις, Χρυση Αυγη, για να μη μπορουμε να μιλησουμε (αν γνωριζει το μικρο μυαλουδακι σου ποσο παρανομο και εν γενει απειλητικο ειναι το "φακελωμα" που γινεται στο τελος). Eπίσης προφανώς εδώ φαίνεται πως λειτουργούν με Ακαδημαϊκή τακτική like a sir και όχι μπαχαλάκηδων

                  Greek neofascist organization Golden Dawn attempts to disrupt promotion of Greek-Macedonian dictionaryΧρυσαυγητες εισβαλουν στην παρουσιαση του ελληνο-μακεδο...

                  Nαι ρε, υπερασπισου το μακεδονικο λεξικο, τετοιο καραγκιοζιλικι επρεπε να σταματησει και μπραβο τους που διεκοψαν.

                  Και αυτο με τον οδηγο η Χ.Α που κολαει;
                  Και ναι μια χαρα υπηρχε Ε/Σ δραση στην Ελλαδα και πριν μαθευτει η Χ.Α

                  Comment


                  • (όχι τπτ άλλο αλλά δε μου αρέσει να αμφισβητούνται τα λεγόμενά μου σε φάση "ωωω του την ειπε τωραααα")
                    το τόνισα ότι ρωτούσα σοβαρά και όχι για να σου την πω

                    Τη βία των μεταναστών την έχει δει κάποιος μπροστά του;
                    αν δεις το ποστ μου αναφέρομαι και σε αυτό.

                    Όταν είσαι σε μια σχολή με τα ποσοστά των παρατάξεων εκτός ΠΚΣ και ΕΑΑΚ να είναι σε επίπεδο στατιστικού σφάλματος, "μαζεύεις" κόσμο...
                    καλά αυτό είναι σχετικό. Και εγώ σε παρόμοια σχολή είμαι αλλά στα χρόνια που είμαι ελάχιστα πράγματα έχουν γίνει, σε βαθμό να μην καν άξια σχολιασμού.

                    Τώρα σοβαρά, υπάρχει κάποιος που να περπατάει κάθε μέρα στο κέντρο και να ΜΗΝ εχει δει τουλάχιστον 2-3 φορές ένα κυνηγητό ρε αδερφέ; Εγώ θυμάμαι που ακόμα και στο σπίτι του Ραμπίδη είχαμε πετύχει από το μπαλκόνι να δούμε ντου σε πακιστανούς...και μπορούν να το επαληθεύσουν Loggo και Rampidis
                    Κάθε μέρα δεν περπατάω στο κέντρο, ουτε καν συχνά θα έλεγα αλλά μένω αρκετά κοντά σε αυτό και τα περιστατικά που έχω δει είναι ίσα με μηδέν. Και ξαναλέω ότι για αυτό το λόγο ρώτησα σοβαρά και όχι για να σου την πω.

                    Comment


                    • Originally posted by Somari View Post
                      Όπως έχω ξαναπεί το βρίσκω γελοίο που ψηφισαν ΧΑ οι μισοί αστυνομικοί, σαν να παραδέχονται ότι δε κανουν σωστά τη δουλειά τους και πρέπει να την κάνουν τρίτοι.
                      Δε κανω σωστα τη δουλεια μου, ειτε γιατι δε μπορω(unable to) ειτε γιατι δε μπορω (not allowed to).

                      ΥΓ: Τελικα εχουμε πολυ φτωχη γλωσσα...
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Originally posted by Ramparter View Post
                        Δε κανω σωστα τη δουλεια μου, ειτε γιατι δε μπορω(unable to) ειτε γιατι δε μου επιτρέπεται (not allowed to).

                        ΥΓ: Τελικα εχουμε πολυ φτωχη γλωσσα...
                        Fixed.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Originally posted by Somari
                          Νομίζω εξήγησα γιατί εγώ μπορώ να την έχω δει κατα 50% από κοντα και το υπολοιπο 50% απο τα κανάλια... Όταν είσαι σε μια σχολή με τα ποσοστά των παρατάξεων εκτός ΠΚΣ και ΕΑΑΚ να είναι σε επίπεδο στατιστικού σφάλματος, "μαζεύεις" κόσμο...

                          Τώρα σοβαρά, υπάρχει κάποιος που να περπατάει κάθε μέρα στο κέντρο και να ΜΗΝ εχει δει τουλάχιστον 2-3 φορές ένα κυνηγητό ρε αδερφέ; Εγώ θυμάμαι που ακόμα και στο σπίτι του Ραμπίδη είχαμε πετύχει από το μπαλκόνι να δούμε ντου σε πακιστανούς...και μπορούν να το επαληθεύσουν Loggo και Rampidis

                          (όχι τπτ άλλο αλλά δε μου αρέσει να αμφισβητούνται τα λεγόμενά μου σε φάση "ωωω του την ειπε τωραααα")
                          Να ξεκαθαρίσω πως κι εγώ τίποτα δεν αμφισβήτησα, το μόνο που υποστήριξα είναι πως πρώτον τα δυο - τρία - τέσσερα - πέντε περιστατικά βίας τα οποία έχεις δει ιδίοις όμμασι δεν είναι τίποτα μπροστά στις πολλές ντουζίνες περιστατικών περί των οποίων έχεις διαβάσει / ακούσει και πως δεύτερον οι περισσότεροι δεν έχουν δει ούτε αυτά τα τα "δυο - τρία - τέσσερα - πέντε περιστατικά βίας" τα οποία εσύ έχεις δει (συμπεριλαμβανομένου κι εμού φυσικά).

                          Αυτό στο οποίο θέλω να καταλήξω είναι απλό: Όλοι εμπιστευόμαστε τις εκάστοτε πηγές μας εντελώς επιλεκτικά και με ιδεολογική προκατάληψη και όποιος το αρνείται πολύ απλά αρνείται μια αναπόφευκτη πραγματικότητα. Έχει λοιπόν πολύ πλάκα να βλέπω "αριστερούς" (ή και "φασίστες" αντίστοιχα, δεν αλλάζει κάτι) να κράζουν τα ΜΜΕ και το Σύστημα όσο μεταδίδουν κάτι το οποίο δεν τους βολεύει και στη συνέχεια να δέχονται τυφλά και ν' αναπαράγουν οτιδήποτε τους μεταδοθεί από αυτά και τους βολεύει.

                          Όταν οι πολιτικές μειονότητες της χώρας φέρονται έτσι, μην εκπλήσσεστε με το ότι πολλοί επιμένουν στην "ταύτιση των άκρων" (χρησιμοποιώ τη φράση με τη σημασία που τις δίνει ο μέσος πολίτης σήμερα) και λοιπά.
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Originally posted by Somari
                            Τώρα σοβαρά, υπάρχει κάποιος που να περπατάει κάθε μέρα στο κέντρο και να ΜΗΝ εχει δει τουλάχιστον 2-3 φορές ένα κυνηγητό ρε αδερφέ; Εγώ θυμάμαι που ακόμα και στο σπίτι του Ραμπίδη είχαμε πετύχει από το μπαλκόνι να δούμε ντου σε πακιστανούς...και μπορούν να το επαληθεύσουν Loggo και Rampidis
                            Πέρυσι έγινε αυτό το πράγμα και στο Μεταξουργείο. Με φίλο μου το είδαμε στο μπαλκόνι. Έβρεχε της πουτάνας κάτω. 5 μπάτσικα κυνηγούσαν 2 αυτοκίνητα στο Μεταξουργείο ερχόμενα από πλατεία Καραισκάκη. Λίγες ώρες αργότερα πλάκωσαν ομάδες ΔΙΑΣ στο ίδιο σημείο για να μαζέψει κάτι αλλοδαπούς εκεί πέρα. Κάθε 3 και λίγο είχα δει τέτοια περιστάτικά, όταν επισκεπτόμουν την Αθήνα για διαφόρους λόγους.

                            Καλά να πάθουν οι Κυβερνητικοί που τους άφησαν να έρχονται εκεί. Αυτό είναι το «χάλι» που οραματίστηκαν οι «ψευτο-ευεργέτες» των 2 κομμάτων.

                            Όσο για την λιγότερη βία μετά την πορεία αλλοδαπών, αυτό γιατί οι μπάτσοι τους προστατεύουν κι όχι εμάς που τους σιχαθήκαμε.

                            Όσο για τους «Νόμιμους Μεταναστές» στην λαική αγορά, εγώ νομίζω ότι αυτοί διετέλεσαν λαθρομεταναστές πριν γίνουν «Νόμιμοι». Εξαιτίας των νομοθετικών αίσχων έχουμε γίνει πόλος έλξης για τριτοκοσμικούς.

                            Επίσης για τα Ιδιωτικά Πανεπιστήμια(ΙΙΕΚ, κ.α.), η νομοθεσία έγινε έγκυρη από την προηγούμενη βδομάδα.

                            Για τα άλλα δεν σχολιάζω.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Linkmastersword View Post
                              Nαι ρε, υπερασπισου το μακεδονικο λεξικο, τετοιο καραγκιοζιλικι επρεπε να σταματησει και μπραβο τους που διεκοψαν.

                              Και αυτο με τον οδηγο η Χ.Α που κολαει;
                              Και ναι μια χαρα υπηρχε Ε/Σ δραση στην Ελλαδα και πριν μαθευτει η Χ.Α
                              Διαβασε τι λέω, και μην επιτιθεσαι. Μακεδονικο - ξεμακεδονικο, ο ΤΡΟΠΟΣ αντιδρασης ηταν που θελω να τονισω (για να σου δειξω πως ΚΑΙ οι ΧΑτες συμπεριφέρονται σαν ζωα / μπαχαλα). Και συγκεκριμενα στο γεγονος που στο τελος λεει "φωτογραφια και δρομο". ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΦΑΚΕΛΩΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΕ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΜΑΦΙΑΣ.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Απλά όχι.


                                Εμμ.. ναι.

                                Comment

                                Working...
                                X