Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φωτογραφία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Στις φωτογραφίες που ανεβάζετε πέφτει photoshop ή είναι έτσι από τη φύση τους; Anyways, να μία δική μου. Η πόλη της Φινλανδίας απ' όπου ξόδεψα 4 μήνες από τη ζωή μου και τσίμπησα το Monkey Island. Η άσπρη πεδιάδα είναι λίμνη η οποία έχει παγώσει και φαίνεται μόνο το χιόνι που την έχει καλύψει.


    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • Γενικά ναι. Βασικά ανέκαθεν η φωτογραφία δεχόταν επεξεργασία, ακόμα και στην αναλογική της μορφή. Τώρα αν μιλάς για την HDR που παρέθεσα νωρίτερα, ναι, ξεκάθαρο photoshop. Παρένθεση και στην αναλογική μπορούσες να πετύχεις παρόμοιες αποτελέσματα με διπλοεκθέσεις.

      Τέλειο το μέρος, πώς την πάλεψες όμως;

      Comment


      • Αχα οκ. Δεν ξέρω μία από Photoshop, αυτά είναι του σατανά πράματα. Εγώ παραθέτω μόνο raw.

        Τώρα για το πώς την πάλεψα, οκ, δεν ήταν και τόσο άσχημα. Από κρύο δεν σκαμπάζω, και πολύ σκοτεινιά έχει μόνο 3-4 μήνες. Από Μάρτιο και μετά είναι κυριλέ. Η ερώτηση είναι πώς θα την παλέψω εδώ πέρα από εδώ κι εμπρός με αυτά που γίνονται

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment




        • @Contours, Dean's Park, Illuminating York, 2011.

          Comment


          • Κάποιες δικές μου




            Comment


            • Η ακριβότερη φωτογραφία του κόσμου.

              Μία φωτογραφία του Αντρέας Γκέρσκι με θέμα τον ποταμό Ρήνο στη Γερμανία αποτελεί πλέον την πιο ακριβή φωτογραφία του κόσμου. Η «Rhein II» πουλήθηκε προς 3.15 εκατ. ευρώ σε δημοπρασία του οίκου Christie's. Η φωτογραφία περιλαμβάνεται σε μία σειρά έξι φωτογραφιών και είναι η μεγαλύτερη σε μέγεθος.
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Time Lapse around Athens, Greece in HDR! Πολύ καλό!

                This is a first attempt to create an HDR Time Lapse video, of the city I live in, Athens, Greece. I hope that you enjoy watching it as much as I enjoyed maki...
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment

                Working...
                X