Announcement

Collapse
No announcement yet.

Frozen yoghurt και ένοχες απολαύσεις

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Enpsty View Post
    Δεύτερον η φέτα είναι ότι πιο αηδιαστικό υπάρχει σε τούτη την γη.
    Αν το ΕΠΟΣ είχε γεύση, θα είχε γεύση φέτας.

    Γενικά μπορώ να πω ότι τα ελληνικά τυριά μου αρέσουν περισσότερο απ' όλα.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • #62
      Ώπα ώπα.Μουστάρδα κέτσαπ μετράνε τρελά μέσα στο σουβλάκι.Ναι ρε,σουβλάκι.Γι'αυτό λέγονται σουβλατζίδικα και όχι πιτατζίδικα.
      Carpe diem

      Comment


      • #63
        Φέτα βαρελίσια μάλιστα, όχι τις τυποποιημένες.

        Comment


        • #64
          Originally posted by Loggo
          Αν το ΕΠΟΣ είχε γεύση, θα είχε γεύση φέτας.




          @Altair

          Τζατζίκι>μουσταρδοκέτσαπ

          Comment


          • #65
            Η επιτομή είναι άλλη.Μουστάρδα κέτσαπ,τζατζίκι κρεμμύδι,ντομάτα και το ζητάς απλά ένα απ' όλα με τζατζίκι και τελείωσες!
            -Τώρα για τα τυλιχτά που άκουσα κάνω πως δεν τα άκουσα.Τυλιχτά είναι όλα...
            -Ενώ το τυρί άμα πεις σκέτο έχεις όλα τα τυριά σαν επιλογές οπότε είστε πολύ πιο λάθος εσείς.
            -Σαντουιτσάδικα δεν είναι αυτά αλλά τοστάδικα.
            -Εμείς πάντως δεν τα λέμε σουβλατζίδικα.Σουβλατζίδικα είναι αυτά που ψήνουν σουβλάκια(καλαμάκια για σας).Το γυράδικα είναι πιο δόκιμος όρος.

            Τέλος να εκφράσω και γω την αγάπη μου στο frozen yoghurt.Μόλις το έφαγα(στην Πάρο) πραγματικά δεν το περίμενα αυτό που γεύτηκα.Θεική γεύση!
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #66
              Originally posted by Somari View Post
              Αλλά η κορυφή έρχεται στο εξής:
              -Ένα τυλιχτό με γύρο από όλα
              -Τί σαλάτα να βάλω;
              - .... Χωριάτικη ρε
              Βόρεια Ελλάδα ρωτάνε τι αλοιφή θέλετε, όχι τι σαλάτα θέλετε

              Comment


              • #67
                Originally posted by Enpsty View Post
                Δεύτερον η φέτα είναι ότι πιο αηδιαστικό υπάρχει σε τούτη την γη.
                Ηρθε λοιπον η μερα που διαβασα τη παραπανω φραση....
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #68
                  Βλεπω αρκετους λογους στα παραπανω ποστς για να διχοτομηθει η χωρα, αλλη κουλτουρα τελειως.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #69
                    Βορεια Ελλαδα
                    Fail, λεω γύρο απόλα με τζατζίκι και μου έβαλε γύρο με μουστάρδα, κέτσαπ ΚΑΙ τζατζίκι

                    Για τα καλαμακια βεβαια πιστευω οτι η βορειοελλαδιτες ειναι σωστοι.

                    Τελικα που ειναι ωραιο μερος για frozen yoghurt; Δεν εχω δει και πολλα, κανα παγκο σε καμια κρεπερι, υπαρχει κανα καλο μαγαζακι αποκλειστικα για τετοια γιαουρτια;

                    Ενα τετοιο γιαουρτι ποσο το περνετε περιπου και ποσο εξτρα τα flavors;

                    Comment


                    • #70
                      Το κεφαλοτύρι είναι λευκό τυρί;
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • #71
                        Ws voreioeladiths pou eimai:

                        1- O Paixtis exei adiko, den einai ola ta kitrina tyria kaseria.

                        2- H Feta einai kai gamw ta tyria (oute ola ta aspra tyria einai fetes)

                        3- Tylixta, gyradika kai souvlatzidika den exoun shmasia, to souvlaki einai souvlaki, o gyros einai gyros kai to bifteki einai bifteki.

                        4- Otan zhtas "apola" re kafre tha zhthseis to apola ths perioxhs apopou paraggelneis, pws to enweis to apola?
                        Na myrisei o allos ta daxtyla tou, h na sou valei ta panta mesa?
                        Mathe na eisai sygekrimenos.

                        5- Sthn voreio Ellada den lene aloifh... den to exw akousei pote... ti salata na valw rwtane.

                        6- Kai to Ketchup gamaei kai h moustarda kai to tzatziki, alloi ta protimoune ksexwrista, alloi ola mazi kai alloi se syndiasmous, voreia kai notia Ellada den exei diafora edw.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • #72
                          Πώς γινεται σε θεμα για froyo να γραφετε για σουβλακια και καλαμακια και φετες... τελοσπαντων, σηκωνω λευκη σημαια και αποχωρω.

                          Παντως εφαγα σημερα froyo στα μερη μου, ηταν παρα πολυ καλο (μου αρεσε πιο πολυ απο παγωτο), αλλα επισης πανακριβο οποτε οκ, τον αλλο μηνα παλι αν ειναι καθε φορα να δινουμε 4-5ε στο νερο.

                          Comment


                          • #73
                            Εγώ επειδή ξέρω από τα νησιά κυρίως ότι δεν την παλεύουνε και υπάρχουνε διαφορές,έχω πάντα συγκεκριμένο τρόπο παραγγελίας.
                            Μία πίτα γύρο κοτόπουλο....και σιγά μη σας πω πως ακριβώς τρώω το σουβλάκι μου.Ουστ ρε.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • #74
                              Το σάντουίτς σου θες να πεις!
                              Ground λέω πώς το αντιλαμβάνονται μερικοί ή οι περισσότεροι Βορειοελαδίτες.Συνήθως πράγματι οτιδήποτε κίτρινο τυρί το λένε κασέρι.Και τη φέτα ναι τη λένε τυρί.Έτσι έχει επικρατήσει εδώ.Το κεφαλοτύρι το λέμε απλά κεφαλοτύρι.Και το ροκφόρ ροκφόρ!
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • #75
                                Και το ροκφόρ ροκφόρ!
                                αφού δεν το λέτε μπουγάτσα με μούχλα πάλι καλά :troll:

                                Comment

                                Working...
                                X