Announcement

Collapse
No announcement yet.

Survival horror games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Εγώ το έπαιξα 2006/07 κάπου εκεί,δε θυμάμαι καλά.Μου άρεσε πάρα πολύ όσο το είδα από άποψη ατμόσφαιρας,σενάριο,ήχο κλπ,αλλά τα γραφικά ήταν άσχημα και το σύστημα μάχης άβολο.Βέβαια ίσως στο τελευταίο να παίζει ρόλο και το ότι με ενοχολούσε το χειριστήριο του Κύβου,οπότε μην το λαμβάνετε πολύ υπόψην.
    Carpe diem

    Comment


    • #77
      Όταν λέτε σύστημα μάχης εννοείτε το "σημαδεύω κορμό, χέρια, κεφάλι"; Γιατί ναι αυτό δεν ήταν ωραίο. Η κατασκευή spells όμως γονιμοπιούσε μανούλες!
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • #78
        Εγω για καποιο λογο τα χα παει πολυ καλα με το targeting system και με ειχε καταβολεψει. Επισης θυμαμαι δε χρησιμοποιουσα καθολου ranged weapons, μονο melee.

        Απ'τα πολυ καλα games που θυμαμαι σαν εμπειρια.

        Καλα η μαγεια ηταν κ@υλ@!!
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #79
          Μη θυμηθώ το ending (αυτό που έχεις τερματίσει και με τα 3 χρώματα) που ήταν το πιο :O :O που έχω δει
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #80
            Το ED γ@μ@γε λέμε. Καταρχάς είναι το πιο αγνό lovecraftian horror παιχνίδι ever, ξεπερνάει άνετα και το Call of Cthulhu-Dark Corners of the Earth.

            Και το targeting sytem ήταν τέλειο αν και έκανε το παιχνίδι κάπως εύκολο.

            Comment


            • #81
              Deep into that darkness peering, long I stood there wondering, fearing,
              Doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before;

              Comment


              • #82
                Ι read that in James Earl Jones voice
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #83


                  Ούτε εμένα με είχε ενθουσιάσει ο τεχνικός τομέας. Κάποιες βελτιώσεις ήταν εμφανείς, αλλά είχα την εντύπωση ότι σπάμαρε τις ίδιες τοποθεσίες, λόγο των περιορισμών της χωρητικότητας και του προχωρημένου βαθμού ολοκλήρωσης του τίτλου. Επίσης αν και έδενε η ιστορία τέλεια, δεν μου άρεσε το concept των πολλών χαρακτήρων. Ήταν όμως συνολικά τρομερός τίτλος και δυνατό exclusive.

                  Αναφορικά κάποιες βελτιώσεις ήταν:
                  • Βump-mapping, radiosity light maps, ray-traced light maps, volumetric fogging, 24-bit color, 640x480 resolution running at 60 frames per second
                  • Full-motion video sequences
                  • Reactive animations, facial animations
                  • Dolby Pro Logic II
                  • Progressive scan mode supported(NTSC)
                  • 16x9 widescreen mode supported

                  Comment


                  • #84
                    I can't believe this is the same guy who created all that sound of melancholy and despair.

                    Comment

                    Working...
                    X