Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sony Helpdesk

    Έχετε κάποια ερώτηση, κάποια απορία σχετικά με τίτλους,περιφερειακά,τεχνικές ρυθμίσεις κτλ. από PS3,PS2,PSP και θα θέλατε βοήθεια;

    Αυτό το τόπικ είναι για να διατυπώσετε τις απορίες σας και τα μέλη του Gamers' Odyssey θα σας βοηθήσουν εφόσον γνωρίζουν.
    NDS themes

  • #2
    Σαν καλός χριστιανός πάω σήμερα να αγοράσω PS3 και διαπιστώνω με έκπληξη ότι το 40άρι μοντέλο δεν παίζει PS2 games και το 60άρι ήταν από παντού εξαντλημένο. Το θεωρώ βλακώδες να μην υπάρχει υποστήριξη καθώς έχω πάρα πολλά PS1,2 games τα οποία παίζω ακόμη.

    Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί στην Αθήνα που να έχει στοκ το 60άρι;

    Υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει στην Ευρώπη το 80άρι που βγήκε τώρα Αμερική το οποίο και παίζει PS2 games;
    https://www.emulator-zone.com
    I am an iteration closer to my desired solution!
    The World Ends With You

    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
    Castlevania Lords of Shadow

    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
    Hyperdimension Neptunia

    Comment


    • #3
      Σαν καλός χριστιανός πάω σήμερα να αγοράσω PS3 και διαπιστώνω με έκπληξη ότι το 40άρι μοντέλο δεν παίζει PS2 games και το 60άρι ήταν από παντού εξαντλημένο. Το θεωρώ βλακώδες να μην υπάρχει υποστήριξη καθώς έχω πάρα πολλά PS1,2 games τα οποία παίζω ακόμη.

      Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί στην Αθήνα που να έχει στοκ το 60άρι;

      Υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει στην Ευρώπη το 80άρι που βγήκε τώρα Αμερική το οποίο και παίζει PS2 games;
      [/b]
      Belmont κάτι έχει ακουστεί για την κυκλοφορία του 80gb μοντέλου και αν όλα πάνε καλά θα πάρω αυτό (αν και μάλλον θα κάνω import μόνο και μόνο για να παίξω ότι RPG δεν έχει βγεί Ευρώπη και έχει βγεί US )

      Comment


      • #4
        Σαν καλός χριστιανός πάω σήμερα να αγοράσω PS3 και διαπιστώνω με έκπληξη ότι το 40άρι μοντέλο δεν παίζει PS2 games και το 60άρι ήταν από παντού εξαντλημένο. Το θεωρώ βλακώδες να μην υπάρχει υποστήριξη καθώς έχω πάρα πολλά PS1,2 games τα οποία παίζω ακόμη.

        Ξέρει κανείς κανένα μαγαζί στην Αθήνα που να έχει στοκ το 60άρι;

        Υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει στην Ευρώπη το 80άρι που βγήκε τώρα Αμερική το οποίο και παίζει PS2 games;
        [/b]
        Aν ψαχτεις λιγο,λογικα θα το βρεις.Στο πλαισιο δεν υπαρχει?

        Επειδη οντως ειναι βλακωδες να μην μην υπαρχει η επιλογη και για κονσολα που να παιζει ps2 games.Πιστευω οτι θα κυκλοφορισει το 80αρι Ευρωπη καποια στιγμη.

        Comment


        • #5
          Πήγα σε όλα τα καταστήματα με games στο the mall και στο κέντρο (Πλαίσιο,Παπασωτηρίου,Γερμανό,Στουρνάρη κτλ) και το 60άρι ήταν εξαντλημένο.

          Το import θα είναι η τελευταία λύση αλλά απ'τη στιγμή που τα PS2 games είναι region locked τα PAL δεν θα παίζουν σε Αμερικανικό PS3 οπότε μάλλον δεν βοηθά.
          https://www.emulator-zone.com
          I am an iteration closer to my desired solution!
          The World Ends With You

          I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
          Castlevania Lords of Shadow

          I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
          Hyperdimension Neptunia

          Comment


          • #6
            Στα Media Μarkt Λαρισας παντως ειχαν εξαντληθει τα 60αρια με την προσφορα με τα παιχνιδια.Και οταν ειδα μερικα ps3 με την ενδειξη 60gb,ρωτησα τι ειναι αυτα... και μου ειπαν οτι ερχονται 60αρια αλλα πωλουνται χωρις τα games και το χειριστηριο δωρο αλλα στην ιδια τιμη.Αντε βγαλε ακρη...

            Comment


            • #7
              Ξέρει κάποιος πού μπορώ να βρω PSP; Περίεργο αλλά δεν υπάρχει πουθενά, ούτε σε μαγαζί της Αθήνας ούτε του Πειραιά.

              Comment


              • #8
                Στο public στην πλατεία Συντάγματος πήγες;
                https://www.emulator-zone.com
                I am an iteration closer to my desired solution!
                The World Ends With You

                I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                Castlevania Lords of Shadow

                I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                Hyperdimension Neptunia

                Comment


                • #9
                  Στα Media Μarkt Λαρισας παντως ειχαν εξαντληθει τα 60αρια με την προσφορα με τα παιχνιδια.Και οταν ειδα μερικα ps3 με την ενδειξη 60gb,ρωτησα τι ειναι αυτα... και μου ειπαν οτι ερχονται 60αρια αλλα πωλουνται χωρις τα games και το χειριστηριο δωρο αλλα στην ιδια τιμη.Αντε βγαλε ακρη...
                  [/b]
                  Νταξ....Απλά LOL!

                  Comment


                  • #10
                    Λοιπόν, ένας φίλος αγόρασε το PS3 μαζί με τιο καινούριο Pro. Προσπαθήσαμε να ξεκινήσουμε league και να παίξουμε διπλό παίρνοντας ο ένας τους αντιπάλους του άλλου, αλλά δε γινόταν, μπορούσαμε να παίξουμε μόνο ως συμπαίκτες. Στο exhibition mode γίνεται να παίξουμε αντίπαλοι κανονικά. Τι φταίει, εμείς που κάτι δεν κάναμε σωστά, ή πλέον στο Pro δε γίνεται να παίξεις διπλό με αυτόν τον τρόπο?
                    gently hold our heads,
                    gently hold our heads on high

                    Comment


                    • #11
                      Έχω την εντύπωση ότι η μοναδική έκδοση του Pro στην οποία μπορείς να παίξεις διπλό,εκτός του Exhibition,είναι αυτή του PS2.Διορθώστε με αν κάνω κάποιο λάθος.Αν ισχύει,είναι τραγική επιλογή της Konami,η οποία,προφανώς,ήθελε με αυτόν τον τρόπο να ενισχύσει τις πωλήσεις του παιχνιδιού στο PS2(και πάλι μένω επιφυλακτικός,γιατί ξαναλέω δεν είμαι πολύ σίγουρος αν ισχύει).

                      Μία ερώτηση από εμένα τώρα.Όπως έχω ξαναγράψει πρόσφατα αγόρασα PS3 με το σκληρό των 40GB.Κι ενώ στην αρχή η συγκεκριμένη χωρητικότητα μου φαινόταν αρκετά μεγάλη(σε σύγκριση με τις Memory Cards των 8MB)ξαφνικά πρόσφατα παρατήρησα ότι με τα τόσα Install,Updates και Saves που έχω κάνει σε 2 μόνο παιχνίδια(Pro Evolution Soccer 2008 και Assassin's Creed,τα οποία και έχω αγοράσει,ενώ τα saves του Uncharted,που το είχα νοικιάσει,ανγκάστηκα να τα σβήσω...)έχω μείνει με 20GB!!!Βλέποντας ότι κατά πάσα πιθανότητα το Devil May Cry 4(το οποίο θα αγοράσω μάλλον) θα χρειάζεται ένα Install της τάξης των 5GB έχω αρχίσει να πανικοβάλλομαι...

                      Ξέρετε αν υπάρχει περιφερειακός σκληρός δίσκος που να συνδέεται με το PS3 μέσω USB,μέχρι τη χωρητικότητα μπορεί να φτάσει,πόσο είναι περίπου η τιμή του στις μεγαλύτερες χωρητικότητες και αν υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος των αρχείων που μπορείς να αποθηκεύσεις σε αυτόν? (έχω ακούσει ότι μέχρι τώρα οι USB σκληροί δίσκοι δε σε αφήνουν να αποθηκεύσεις αρχεία που είναι μεγαλύτερα από 4GB...).
                      Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                      Comment


                      • #12
                        Στο Sands of Time του PS2, έχω κολλήσει στο 43%, όπου η Farrah πρέπει να περάσει κάτω απο μία σχεδόν κλειστή πόρτα και να σου την ανοίξει για να περάσεις και εσύ.
                        Όμως η Farrah με τίποτα δεν περνάει κάτω απο την πόρτα, αλλά κάθεται και περιμένει σαν χαζή. Κανονικά θα πρέπει να περνάει αυτόματα.
                        Θα πρέπει να ξεκινήσω το παιχνίδι απο την αρχή...;

                        Comment


                        • #13
                          Ξέρετε αν υπάρχει περιφερειακός σκληρός δίσκος που να συνδέεται με το PS3 μέσω USB,μέχρι τη χωρητικότητα μπορεί να φτάσει,πόσο είναι περίπου η τιμή του στις μεγαλύτερες χωρητικότητες και αν υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος των αρχείων που μπορείς να αποθηκεύσεις σε αυτόν? (έχω ακούσει ότι μέχρι τώρα οι USB σκληροί δίσκοι δε σε αφήνουν να αποθηκεύσεις αρχεία που είναι μεγαλύτερα από 4GB...).
                          [/b]
                          Γιατί ψάχνεις για USB σκληρό και δεν αντικαθιστάς αυτόν που έχεις με έναν 3.5 SATA σε ότι μέγεθος θες;

                          250GB σου φτάνουν; B) B)

                          Comment


                          • #14
                            Εδω μπορεις να κοιταξεις για εξωτερικους σκληρους.Με 100 ευρω παιρνεις ενα με 500Gb.Αυτο με το limitation στα 4Gb πρωτη φορα το ακουω.

                            MarVell αν αλλαξεις σκληρο,τα αρχεια που ειχες στον αλλο τα χανεις;
                            Ground_Zero:

                            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                            Comment


                            • #15
                              MarVell αν αλλαξεις σκληρο,τα αρχεια που ειχες στον αλλο τα χανεις;
                              [/b]
                              Όχι. Από το AV Forums:

                              The simplest way is to back up your files onto a external drive such as a USB stick or an external hard drive and then transfer them back into your new HDD after you have finished installing it.

                              Comment

                              Working...
                              X