Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Legend of Zelda Breath of the Wild |OT| Hardcore Morrowind

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Εγώ θέλω να νομίζω πως θα υπάρχει rebalancing του Hard mode- δεν θεωρώ δλδ πως θα μιλάμε για το Hero Mode του A Link between worlds. Βέβαια αν είναι απλώς αυξημένο dmg στους εχθρούς, no hearts etc πρώτος θα βγω να κράξω.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #32
      Τα dlc του Smash ηταν overpriced κατα τη γνωμη μου αλλα οκ ισως εκει επαιξε ρολο και το οτι αφορουσαν 3rd party χαρακτηρες σε πολλες περιπτωσεις. Στα θετικα παραδειγματα του Sinclair να προσθεσω και το Luigi U που κοστιζε 20€ σαν dlc κι ηταν ολοκληρο game - εκπληκτικό μάλιστα.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #33
        Το ότι δε σου δίνει τη δυνατότητα να τα αγοράσεις ξεχωριστά δεν σας λέει κάτι;
        Carpe diem

        Comment


        • #34
          Αδιάφορο. Βασικά οι εταιρείες πλέον (όσες κάνουν "σωστά" τα DLCs) βγάζουν expansions σε δόσεις και τα πληρώνεις όλα μαζί μια και καλή. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό μοντέλο, εκεί που παλιότερα θα παίρναμε ένα expansion σε ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού, τώρα παίρνουμε κομμάτια αυτού σταδιακά. Προφανώς υπάρχουν και τα τραβηγμένα περιστατικά που είναι άξια κατακραυγής, αλλά ok τώρα αυτό που γίνεται με το FF XV, το Zelda, ή και ορισμένα άλλα παιχνίδια δεν το θεωρώ τόσο κακό.

          Για να είμαι ειλικρινής βέβαια, θεωρώ ότι από blockbuster η CDR το έκανε καλύτερα από όλες τις εταιρείες, με συνεχή υποστήριξη του Witcher 3 (παιχνιδιού θηρίου, όχι αστεία) και με 2 μεμονωμένα expansions που πρόσθεταν πολύ παραπάνω περιεχόμενο (με το δεύτερο να είναι 30 ώρες extra).

          Comment


          • #35
            Altair αν τα διναν ξεχωριστα πιστευω θα τα πληρωναμε 30% τουλαχιστον. Ειμαι οκ με το ολα μαζι.

            Επισης το ολα μαζι τους βοηθαει να τα σχεδιασουν με αυτο το δεδομενο, τωρα που το σκεφτομαι περισσοτερο ειναι καλυτερα ετσι.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #36
              Ελπίζω να είναι 100% συμβατό με τον CEMU, όχι όπως το Twilight Princess που κάνει κοψίματα στον ήχο. Α ρε Nintendo μια ζωή προχειροδουλειές
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #37
                Αν θα παιζει κιολας
                Ακομη και η physical εκδοση θα χρειαζεται να χει κανει install καποια πραγματα στο δισκο.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #38
                  Μην ξενερώνετε παιδιά.

                  Καταρχάς δεν είναι όλα τα dlc και τα expansions προχειροδουλειά. Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που dlc και expansions ήταν ουσιώδη, άξιζαν τα χρήματα που κόστιζαν και εμπλούτιζαν το παιχνίδι. Ποιο να πρωτοαναφέρω; Τα dark souls, το bloodborne, το witcher 3; Το θέμα βέβαια είναι ότι πολλές εταιρείες διαχειρίζονται το θέμα του dlc με εντελώς λάθος τρόπο (disc locked content, day one dlc κτλ κτλ) και για αυτό, δικαίως, είμαστε καχύποπτοι. Η νιντεντο όμως δεν έχει προβεί σε καμία από αυτές τις πρακτικές και από ότι φαίνεται δεν πρόκειται. Τα dlcs για το Zelda θα βγουν πολλούς μήνες μετά την κυκλοφορία του, κάτι που σημαίνει ότι θα αναπτυχθούν μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού, συν τοις άλλοις θα προσθέσουν ουσιώδες περιεχόμενο στον τίτλο. Με άλλα λόγια θα είναι dlc done right.

                  Στην τελική, κράζουμε την νιντεντο για διάφορα θέματα αλλά όσον αφορά την ανάπτυξη παιχνιδιών και το gameplay που προσφέρει απλά το κάνει πολύ σωστά και είναι από τις πιο ποιοτικές εταιρείες στον κόσμο. Για αυτό δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ξενερώνουμε για το expansion pass του botw.

                  Τέλος, οι πρώτες αναφορές μιλάνε για ένα ΟΓΚΩΔΕΣ παιχνίδι που έχει άπειρο περιεχόμενο, δεν νομίζω να μπορέσει κανένας να ισχυριστεί ότι πρόκειται για ημιτελές παιχνίδι...


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • #39
                    Βγήκαν τα previews. Μάλλον πάμε για Game Of The Forever.

                    Comment


                    • #40
                      Φαινεται οτι ειναι η συγχρονη 3D εκδοχη του πρώτου Zelda

                      Nintendo has talked about how they went back to the very first NES game for inspiration, which sounds like hyperbole given the technology gulf between 1986 and now. But actually, the comparisons are entirely valid.

                      Having just completed it, we couldn’t help but think of Horizon Zero Dawn while playing Breath Of The Wild, and how simplistic it now seems compared to Zelda. You also have a bow in Breath Of The Wild, but you have to account for how arrows arc through the air, rather than it just acting like a low-tech sniper rifle. Boomerangs have to be caught manually on their return and the best way to defeat the skeletons that appear at night is to chop of their head and punt it into a river, like a goalkeeper trying to make a clearance.

                      You always expect a Zelda game to be good, but the attention to detail and willingness to innovate in Breath Of The Wild is well beyond our expectations. We wouldn’t suggest that any of this necessarily has anything to do with the Switch though, as the game was originally designed for the Wii U. As such the graphics are certainly not a match for the likes of Horizon, with often very simple geometry and textures. The frame rate sometimes becomes a little syrupy too, and there’s obvious object pop-in if you look for it.

                      We’re doing our best to find faults here but the truth is we’re hugely impressed. We already know some things we can’t talk about here, and other secrets that have been hinted to us by Nintendo. At this stage we’d shocked if this didn’t turn out to be the best Zelda since Ocarina Of Time. It may even surpass it, and since many still regard that as the best video game ever made it becomes almost impossible to overstate just how good Breath Of The Wild is.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #41
                        Αυτήν την αίσθηση μου είχε αφήσει όταν έβλεπα τα άπειρα gameplay videos όταν το ανακοίνωσαν λίγους μήνες πριν. Δε διαβάζω τίποτε άλλο, είμαι ικανοποιημένος με τα όσα έχω δει/ διαβάσει. Είναι η πρώτη φορά εδώ και πολλά χρόνια που ανυπομονώ να κυκλοφορήσει παιχνίδι και ζηλεύω ήδη αυτούς που το παίζουν. Τα expectations μου δεν είναι απλώς στο θεό: περιμένω να μπει στα ΤΟΡ10 παιχνιδιών που έχω παίξει στη ζωή μου. Ένα τέτοιο zelda παρακαλάω να δω εδώ και πολλά χρόνια και χαρακτηριστικά θυμάμαι να γράφω πριν από 5 χρόνια ότι πρέπει να κυκλοφορήσει ένα Zelda χωρίς hints και μαλακίες, όπως ακριβώς ήταν το 1. Από ότι φαίνεται... ήρθε η ώρα!!!

                        #believe

                        Comment


                        • #42
                          [MENTION=16]Evans[/MENTION] Χμμ παρ οτι εισαι fanboy της square και της sony μιλας σωστα
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #43
                            Είμαι κρυφό-ninty fanboy ρε .

                            Διάβασα κι αυτά

                            - Very lively, does not feel empty at all
                            - Multiple towns
                            - sense of discovery unlike any other Zelda since the first Zelda
                            - constant feeling of accomplishment when discovering new stuff
                            - Discovered an area where enemies killed you in one hit
                            - Discovered first dungeon in 25 hours
                            - unlike with Skyward Sword, wasn't trying to push through the "bullshit" to get the first dungeon because they were enjoying the world of BOTW so much.
                            - no handholding, learn the mechanics through your own gameplay experiences
                            - All shrines so far can be solved with all the Stasis mechanics given early in the game
                            - going to be a "long" review, so much to talk about
                            - frame dips at times, specifically in towns with weather and NPCs effecting drops. Not frequent though
                            - graphically, it was strange to go straight from Horizon to BOTW but obviously they have totally different artsyles

                            και τέλος από εμένα. Αν ισχύουν όλα αυτά και ισχύουν για όλο το παιχνίδι κι όχι για τις πρώτες (25 :Ρ ) ώρες, τότε δε μιλάμε για ΤΟΡ10, αλλά για ΤΟΡ3. Δε θέλω να ξέρω τίποτε άλλο μέχρι να κυκλοφορήσει, η επόμενη Παρασκευή είναι μέρα που κλείνομαι σπίτι, κλείνω κινητά, αμελώ τη γυναίκα και λιώνω ασταμάτητα, ανελέητα και unapologetically (όπως είπε και ο John Ive για το απαράδεκτο design των τελευταίων iPhone ).

                            Comment


                            • #44
                              Ειναι ολα τελεια αλλα

                              - unlike with Skyward Sword, wasn't trying to push through the "bullshit" to get the first dungeon because they were enjoying the world of BOTW so much.
                              Αυτο μ νοιαζει περισσοτερο. Ειναι ο λογος που απολαμβανω σπασμενα games οπως το Skyrim.

                              Επισης:
                              - no handholding, learn the mechanics through your own gameplay experiences
                              Ειναι καιρος η βιομηχανια να ξαναγυρισει σ αυτο. Ποτε δεν ειχε νοημα, ποτε δε βοηθησε τα παιχνιδια να προσεγγισουν πιο casual κοσμο. Το καλυτερο tutorial ειναι το σωστο level design. (Βλεπε Super Mario Bros 1-1)
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #45
                                Επίσης δεν ξέρω αν είδες παλιότερα gameplay videos σε εκείνο το nintendo event πριν από κάτι μήνες, αλλά το παιχνίδι σε βάζει στη δράση... ούτε 5 λεπτά από το ξεκίνημά του. Στα τελευταία Zelda που έπαιξα, έπρεπε να κάνεις ηλιθιότητες για 2 ώρες μέχρι να πάρεις το σπαθί και να μπεις σε περιοχή με δράση. Δεν ήταν ανοιχτό το φόρουμ τότε που πρωτοείδαμε αυτά τα βίντεο, αλλά είχα πωρωθεί, έκανα λες και ήμουν 5 χρονών που έβλεπα παιχνίδι για πρώτη φορά στη ζωή μου. Δεν μπορώ να θυμηθώ πότε ήταν η τελευταία φορά που κυριολεκτικά ανυπομονούσα για την κυκλοφορία ενός τίτλου. Αυτές οι 7 μέρες μέχρι την επόμενη Παρασκευή θα είναι δύσκολες.

                                Comment

                                Working...
                                X