Announcement

Collapse
No announcement yet.

DeathSmiles

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Νice, οχι τιποτα αλλο αλλα περιμενω να ακουσω τη γνωμη οσων θελαν να κανουν import j-xbox για κατι τετοιο .

    Comment


    • #17
      Nice nice θα το κοιτάξω σίγουρα όταν βγει εδώ.

      Comment


      • #18
        Πλέον πλησιάζουμε στο release date aka 18 του μήνα. Το παιχνίδι ημουν έτοιμος να το ακυρώσω γιατί πίστευα πως βασιζόταν στην US version η οποία λόγω κάποιων αμφισβητούμενων παρεμβάσεων( αφαίρεση slowdown σε δύσκολα σημεία προς αποφυγη των περίπλοκων patterns, για να μη νομίζει" ο λαός" ότι είναι κακό port) είχαν σαν αποτέλεσμα το game να είναι πιο δύσκολο από ότι έπρεπε και σε σημεία unplayable. Παράλληλα κάτι τέτοιο έκανε τους US players και importers να μην μπορούν να συναγωνιστούν τους jap players που είχαν την πιο αυθεντική εμπειρία.

        Ευτυχώς η Rising Star( που το κάνει release στην Ευρώπη) μεταφέρει σε συνεργασία με την Cave την ιαπωνική εκδοση και όχι την US όπως πολλοί πίστευαν, ενώ θα υπάρχουν και προσθήκες όπως DLC στο δισκάκι, το OST και μάλιστα σε χαμηλότερη τιμή από την US version. Οι US gamers κράζουν την Aksys πλέον στο neogaf και στο shmpus! και μάλλον η Aksys θα βγάλει patch που θα προσθέτει το slowdown.

        Από το official site της Rising Star
        Rising Star Games today revealed its Deathsmiles Deluxe Edition exclusive to PAL territories. The pack features the complete version of the game, including the Mega Black Label DLC, a desktop accessory pack and the original soundtrack.


        Featuring three different game modes: Arcade (original Arcade game), Xbox 360 (Arcade conversion) and Version 1.1 (conversion designed specifically for the Xbox 360), Deathsmiles also features a two-player co-op mode, where players can take up the challenge with a friend at home or via Xbox LIVE. With difficulty options on all modes catering for newcomers and veterans, the PAL version of the game also includes the Mega Black Label pack: an expanded version of the game with a range of special features, an additional stage and an extra playable character.


        The official soundtrack and desktop accessory pack was release in Japan as a single offering, retailing at the equivalent of over £25, and was never included in the Japanese and US versions of the game. Combined with a CD featuring 23 tracks, the desktop accessory pack offers fans the ability to kit out their PC for a full Deathsmiles experience.


        "The Deluxe edition is completely exclusive to PAL." said Martin Defries, managing director, Rising Star Games. "Different versions have been released in the US and Asia but Rising Star Games has managed secure a unique version, the ultimate Deathsmiles experience."
        Περιττό να πω, πως μετά από τα παραπάνω δεν ακύρωσα το preorder. Να ναι καλά η Rising Star. Μακάρι να πάει καλά, μήπως δούμε και κάποια πιο ουσιαστικά shmups της Cave σε εξίσου καλές τιμές.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #19
          Πφφ τελικά να το πάρω ή όχι;

          Γενικά πόσοι ψήνονται να ασχοληθούν; Αν δεν υπάρχει ανταγωνισμός δε βρίσκω ιδιαίτερο νόημα, αντιθέτως αν ασχοληθούν 2-3 άτομα σοβαρά τότε μάλλον θα γουστάρω. Υπάρχει βέβαια και το Vanquish στην άκρη .

          Comment


          • #20
            ενδιαφερον τιτλος θα τον δω καποια στιγμη (που θα πεσει και η τιμη) μαρεσει η αισθητικη του και σε τετοια games αυτο ειναι πανω απο ολα

            α! και οποιος θελει ανταγωνισμο imo τον αναζητα σε λαθος τιτλους
            fighting games -> this way

            Comment


            • #21
              Πάντως η τιμή μια χαρά είναι. Θέλω να πω 23€ πρπ για day one μια χαρά είναι. Αν και οκ εσύ πας για MvC 3 καρφωτός πιστεύω.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #22
                Έπαιξα γύρω στη μία ωρίτσα το Arcade Mode και μετά το 360 mode. Το 1cc στο Rank 1 είναι πανεύκολο και ό,τι καλύτερο για να μάθεις τα βασικά του παιχνιδιού. Οι επιλογές και η παραμετροποίηση είναι από άλλο πλανήτη- go go Cave.

                Ανέβασα για την πλάκα το rank στο Rank 3 και οι διαφορές είναι αισθητές. Άλλα bullets patterns, άλλοι εχθροί με λίγα λόγια άλλο game. Στο Rank 2 είναι αρκετά πιο manageable αλλά προς το παρόν έχω στόχο το 1cc στο Rank 1- τελευταία stage κι έχασα πριν το boss από σαχλαμάρα. Btw αν δε θέλετε να απογοητευτείτε μην αρχίσετε το credit feeding... 1 credit και πρόοδος σιγά σιγά σε ΟΛΑ τα modes. Οκ τα αυτονόητα εξηγώ αλλά κουβέντα να γίνεται.

                Τα γραφικά είναι εντελώς goth αισθητικής, νόμιζα πως έπαιζα castlevania όπως και η μουσική η οποία μου άρεσε πολύ. Απλά να πω πως το original arcade απλά δε βλέπεται ακόμη και με το smoothing filter ενώ το 360 mode είναι σαφώς καλύτερο οπτικά αν και πάλι δε μιλάμε για Musihimesama επίπεδα.

                ΕDIT:
                Η πλάκα είναι πως πριν το Final Stage υπάρχει επιλογή να παίξεις και μία άλλη stage την Grove κάτι. Μπαίνω ανυποψίαστος και λέω "πάμε δυνατά". Σκοτώνω τους τρεις πρώτους εχθρούς μόνο και μόνο για να δω suicide bullets να με ρίχνουν. Ok game της Cave είναι ακόμη και στο easy mode
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • #23
                  Το έχω εδώ και λίγο καιρό. Λέω να το αρχίσω σύντομα. Ενδιαφέρεται κανεις για coop?

                  Comment


                  • #24
                    Εγώ,αλλά δεν έχω Gold,ούτε τηλεόραση να συνδέσω το Χ360.:troll:
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #25
                      Ωραία. Ποτε μπορείς?

                      E έτσι κιαλιος αφού λες δουλεύεις συνεχεια και δεν έχεις χρόνο.

                      Comment


                      • #26
                        Ποιος τρολλάρει ποιον;
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #27
                          Αυτό να μου πεις.

                          Αν είναι και δεν βρω κάποιον άλλον, όταν το αρχίσω να σε ξαναρωτήσω και μου λες πως είναι τα πράγματα.

                          Comment


                          • #28
                            Κατά τύχη έχω τη συλλεκτική έκδοση του. ^^
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              A ναι μου το ξαναπές. Νομίζω όμως ακόμα δεν το έχεις παίξει έτσι?

                              Comment


                              • #30
                                Δεν το έχω παίξει ακόμα, γιατί δεν έχω συνδέσει ακόμα το Αμερικάνικο ΧΒΟΧ.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X